Mój ogród - steresa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Mój ogród - steresa

Post »

dziękuję wszystkim,którzy się odezwali za pomoc.
Mój ogród ma ok.500m2.Zakładałam go od podstaw.W 2003r. na całej działce rosły tylko chwasty.Obecnie mam już mnóstwo różnych roślin.Są to głównie byliny,skalniaki,iglaki,róże.Każdą wolną przestrzeń obsadzam roślinami jednorocznymi.
Jeżeli mi się uda to załączę jakieś zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Proszę poradzić mi w którym momencie powinnam dodać opis zdjęcia.
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Steresko :P
Cały twój ogród przedstawia się bardzo pięknie . Podobają mi się twoje nie wiem jak to nazwać :oops: , rabaty czy skalniaki :P .
Jak widzę to masz jeszcze dużo miejsca do nasadzeń i tego ci zazdroszczę :lol: .
Nic dodać nic ująć :shock: , po prostu śliczny ogród.

Pozdrawiam serdecznie.
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Mój ogród

Post »

Zamieszczam kilka zdjęć kwiatów z mojego ogrodu.Nie wiem czy to zrobiłam dobrze,ale dopiero się uczę.
Teresa

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomogłam Ci troszkę Tereso K.
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Zniknął mój post :twisted: :!:
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Mój ogród

Post »

steresa pisze:...Nie wiem czy to zrobiłam dobrze,ale dopiero się uczę.
Teresa...
Przeczytaj o tym w temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2844 Jest pokazany krok po kroku. Zaznaczaj zawsze formę prezentacji zdjęcia - miniaturka. Przez naciśnięcie na zdjęcie można je powiększyć a dodatkowo przez naciśniecie na Obrazek
Zdjęcia dodawać można też http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=273
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Tereska ja byłam u ciebie , i oglądałam zdjęcia a ty to wykasowałaś :x .
Tamte zdjęcia były naprawdę super i poza mną nikt już tego nie zobaczy :cry:
JA JUŻ MAM POJĘCIE JAK WYGLĄDA TWÓJ OGRÓD :P a jest naprawdę ekstra :D .

Pozdrawiam.
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

jolciajci pisze:Tereska ja byłam u ciebie , i oglądałam zdjęcia a ty to wykasowałaś :x .
Tamte zdjęcia były naprawdę super i poza mną nikt już tego nie zobaczy :cry:
JA JUŻ MAM POJĘCIE JAK WYGLĄDA TWÓJ OGRÓD :P a jest naprawdę ekstra :D .

Pozdrawiam.
Teresa nic nie wykasowała, tylko założyła drugi temat :wink: Pierwszy jest tutaj. Może by poprosić drogich moderatorów o połączenie tych tematów.

A ogród Tereso masz prześliczny. Ten skalniak po prostu cudo :shock: :shock: . Bardzo przyjemnie się ogląda takie zdjęcia.
Widać, jak dużo pracy włożyłaś w to swoje cudo. Miejsca jeszcze u ciebie sporo i z pewnością będą powstawać nowe rabaty. :P
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Post »

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję za wsparcie.Trochę jeszcze się w tym wszystkim gubię,dlatego też zamiast dodać do tematu otworzyłam nowy.Jestem osobą wytrwałą potrzebuję tylko trochę więcej czasu ,aby się w to wciągnąć.Przy Waszej pomocy myślę,że mi się uda.
Pozdrawiam TERESA
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Witaj :D

Ładnie wyglądają te wspaniałe rabaty na skarpach.
Masz bardzo dużo kwiatów. :D Steresko czy te skarpy już były czy je usypaliście?
Jak by nie było pomysłowo to wygląda :D

Pozdrawiam iwo-1
Awatar użytkownika
ella.stokrotka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 maja 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Masz bardzo ładne zdjęcia. Może spróbujesz szczęścia w konkursie?
Awatar użytkownika
steresa
100p
100p
Posty: 149
Od: 31 lip 2007, o 00:32
Lokalizacja: Rumia k.Gdyni

Mój ogród

Post »

W miejsu gdzie obecnie jest ta rabata był kopiec ziemi porośnięty chwastami.Chyba rosły tam wszystkie możliwe chwasty.Dużo czasu zajęło mi usuwanie bardzo długich korzeni mleczu.
Rabatę stworzyłam od podstaw.Pod płotem rosły jedynie dwie róże/te białe na zdjęciu/
oraz w ziemi tkwił korzeń róży parkowej z której w następnym roku wyrosły piękne pędy.Pozostałe rośliny były nasadzane przez ostatnie lata.Część roślin skalnych przeniosłam z mojej dawnej działki ogrodniczej,część na zasadzie wymiany zdobyłam od sąsiadek,a pozostałe zakupiłam.
Na początku wsadzając rośliny nie przypuszczałam,że rozrosną się one tak szybko.Teraz mam już zbyt duże zagęszczenie i próbuję ciągle coś zmieniać i przenosić rośliny w inne miejsca.
Moim problemem na tej skarpie w ostatnich latach są mchy i jakieś porosty.Ciągle odrastają pomimo,że rabata była wapnowana. Niezbyt dobrze radzę sobie z różami ,a zwłaszcza z przycinaniem ich.Na części pędów pojawia się chyba jakiś grzyb bo są brązowe.
Na działce mam jeszcze sporo miejsca ale obecnie ograniczam się do pielęgnacji tego co mam.Mam 3 letnie dziecko, które potrzebuje trochę trawy do wybiegania się,a mnie często brakuje czasu,aby zajać się tym co już mam.
Oprócz rabat kwiatowych mam też wydzielony fragment na warzywa i owoce.
Chyba wiosna już blisko.Na mojej działce kwitną róże,bratki,laki,lwia paszcza,stokrotki,a z ziemi wyrosły już krokusy,tulipany i żonkile.
Róże,lwia paszcza i laki pomimo tego,że często przymarzały ciągle odżywają na nowo i kwitną.


Pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Pięknie wygląda to co pokazałaś Teresko! Tak kolorowo i pełno - ja tez tak lubię.
Pomysł z tym tarasowym mini ogródkiem jest swietny! I zdjęcia masz bardzo ładne :D
A drobnymi kłopotami z zamieszczaniem zdjęć się nie przejmuj. Wiekszość przez to przechodziła. Wkrótce sama będziesz radzić nowym forumkom, jak się to robi ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Pięknie urządziłaś to wszystko Tereso.
Jeśli moge poradzić to powstrzymaj sie juz z zagospodarowywaniem nastepnych powierzchni Waszej działki .
Możesz w pewnym momencie poczuć się zmęczona koniecznością ciągłej pracy w ogródku i zamiast cieszyć sie roślinami zaczniesz uciekać od tych prac.
Myślę,że narzekać na brak pracy nie możesz,jeśli tylko chcesz masz co robic na swoich skalniakach a przeciez dziecku musisz poświęcić większość swojego czasu.
To co rośnie poradzi sobie bez specjalnego dozoru bo jest pięknie...
Różom musisz pomóc wiosną opryskując je Miedzianem a póżniej obserwować czy nadal im coś nie dolega.
Teraz poczytasz sobie forum,różne interesujące Cię watki a wiosną już na bieżąco będziesz korzystać z porad koleżeństwa.
Podpisywanie zdjęć nie jest trudne.
Jeśli wstawiasz jedno pod drugim to podpis powinien znaleźć się tuż pod adresem zdjęcia.
Dla przykładu pokażę tutaj

Obrazek - adres
Wejście do domu

Mam nadzieję,że wyjaśniłam ....
Pozdrawiam serdecznie
:D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”