Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 999 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 59  
Autor Wiadomość
basiac
 Tytuł: Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6
PostNapisane: 16 sty 2012, o 12:04 
200p
200p

0 szt.
wpisuję się do nowego wątku ,żeby nie zgubić.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tu.ja
PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
W końcu zima przypomniała sobie o nas :tan Mrozów nie ma, ale śniegu napadało. Zrobiło się czysto, biało i puchato.
Małgosiu podziwiam Twoje warzywnicze zacięcie. Mnie warzywa jakoś nie kręcą. Może gdybym miała ogród przydomowy to pewnie i warzywniak bym zrobiła. Miałam mały epizod pomidorowy w swoim ogrodniczym życiorysie. Dostałam od forumek-Agape i Ida74 nasiona różnych odmian i wyhodowałam z nich kilkanaście krzaczków pomidorowych. Pomidory z nich były pyszne, ale sporo zachodu z tym było. Łącznie z zarazą :evil: Może kiedyś znów się porwę na pomidory lub inne warzywa - mniej wymagające. Mówisz "tumiwisizm"...dobrze to znam. Czasem mnie też dopada.
Siberio portulaka jest Ok. Pamiętasz fotki u Oranii. Gdzieś na wschodzie robione, miejskich klombów chyba.
Małgocha - szczerze mówiąc jeszcze nie czytałam o terminach siewu lewkonii. Znając siebie wysieję raczej do gruntu jeśli jest taka opcja. Moje wysiewy parapetowe to w dużej mierze porażka. Lepiej wychodzi mi siew późniejszy np. balkonowy.
Krysiu - w zasadzie nic się nie zmieniło. Nadal wolę kupić sadzonkę niż siać. Mój problem polega na tym, że ja nie lubię siać, ale lubię kupować i mieć nasiona :oops:
Elu - nareszcie mamy. Ponoć jednak na długo nie przyszła. Wilca miałam już kilka razy, ale kolorowego. Posiałam go przy siatce od parku. Tam słońca nie ma zbyt wiele i słabo mi kwitł. A marzyła mi się zarośnięta, kwitnąca siatka. Tak się zastanawiam gdzie tego posiać. A może chcesz takiego czerwonego wilca? Mogę kupić i wysłać. Z portulaką jest tylko chyba jeden problem - nie lubi nadmiaru wody. Z nasionami to mam tak - kupuję, rozdaję, wysiewam, sprzedaję, a niektóre tylko po prostu mam i już ;:224
Witaj Basiu! Miło wiedzieć, że bywasz na Forum i czasem zaglądasz do mnie. Odezwij się czasem. Trzeba pomyśleć o jakimś spotkaniu elblążanek.

Byłam wczoraj i dziś na działce podkarmić ptaki. Zimowe widoki obłędne. Zrobiłam kilka zdjęć ku pamięci, bo nie wiadomo jak długo potrwa ta zima.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ewamaj66
PostNapisane: 16 sty 2012, o 23:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Wcale nie pragnę, aby długo trwała :D Mam nadzieję, że wkrótce się skończy i wreszcie będę mogła wyjść do ogrodu. Nasion jeszcze nie kupowałam, ale plany siewu mam, a jakże :D Niech tylko dzień się trochę wydłuży.

x-ja
PostNapisane: 18 sty 2012, o 18:11 
---

0 szt.
Iza dzięki za chęć zakupu ;:196 poczekamy toż i ja się kiedyś ruszę z chaty ;:224 szczerze mówiąc nie pamiętam czy w ubiegłym roku był dostępny bo wtedy szukałam innych, ale skoro sklep był naprawdę porządnie zaopatrzony liczę na to że bez problemu dostanę . Co prawda do maja jeszcze daleko i do targów w Olsztynie ale już mogę napisać że w tym roku wiosenne będą nieciekawe bo przy hali Urania a nie w lesie przy Jagielońskiej :( tu szykują się do prac drogowych więc będa objazdy , dopiero jesienne będą warte grzechu

ktoś
PostNapisane: 18 sty 2012, o 20:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Iza melduję się w nowym wątku :D . Częściej odwiedzam niż coś piszę .
Czekam na wiosnę - nie lubię zimy.

ewamaj66
PostNapisane: 18 sty 2012, o 20:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dobrze, że się dowiedziałam o targach w Olsztynie. Może wiosną wybierzemy się do Starego Pola :D W oba miejsca raczej finansowo nie dam rady, ale na zmianę-czemu nie? Dziś cały śnieg płynie, oby to był koniec zimy.

izaziem
PostNapisane: 18 sty 2012, o 20:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
No to mamy drugie życie pani Izy :wit
Ja też bym chciała żeby jednak ten śnieżek trochę poleżał. Kołderka przyda się naszym kwatuchom. U mnie niestety już chlapa. Nie zdążyłam nawet pójść na sanki 8-)
Mam dla Ciebie pomysł na nie wykorzystane nasionka - może nadadzą się na korale :lol: Mam też mały zapas z zeszłego roku... Lobelia raczej się nie nada, ale może jakiś groszek ;:3

tu.ja
PostNapisane: 18 sty 2012, o 23:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ewo - widzisz jak to jest - Ty masz plany wysiewu, a ja kupuję nasiona na żywioł i potem zastanawiam się grzie to ewentualnie posieję ;:224 Twój zamiar wypadu do Starego Pola jak najbardziej popieram ;:108 To chyba jeszcze nie jest koniec zimy, ale mam obawy że taka pomieszana pogoda będzie do samej wiosny.
Ela wiem, że samodzielne kupowanie daje większą satysfakcję - ale jakby co to mów. To Olsztyn wiosenny z czystym sumieniem można sobie odpuścić. Dobrze mieć "swoich" Ludzi wszędzie ;:196
Witaj Danusiu! Wiem, że mało piszesz. Najważniejsze, że jesteś. To do Ciebie też dotarła zima? :shock:
Miło gościć imienniczkę :wit Wiesz te korale to niegłupi pomysł :wink: Ładne byłyby ze słoneczników i nasturcji np. Tych akurat mam sporo. Po kilka odmian nawet. Z tą kołderką może być kiepsko. O pierzynce to chyba nawet nie ma co marzyć, a fakt faktem żeby się przydała.

Zostając w temacie zimy...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

ewamaj66
PostNapisane: 18 sty 2012, o 23:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Zimy mam naprawdę dosyć :evil: Zaplanowałam, że tania siła robocza zajmie się przygotowaniem rabaty na nowe róże w lutym. W śniegu nie poryje :evil:

tu.ja
PostNapisane: 18 sty 2012, o 23:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
W lutym :?: To kiedy spodziewasz się dostawy? Zaplanowałaś ;:224 Dobra jesteś. Ciekawe co na to Matka Natura.

ewamaj66
PostNapisane: 18 sty 2012, o 23:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Dostawa normalnie-w marcu :D Tylko wtedy tania siła robocza będzie pomniejszona do jednej sztuki, więc bardziej spracowana. W lutym duży synek przyjedzie po sesji-we dwóch szybko skończą. Matka natura prawie do tej pory dawała nadzieję na realizację planu :D

hutkow
PostNapisane: 19 sty 2012, o 23:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Izo!
Lubię oglądać zimę na fotkach i przez okna,zaś nie bardzo mam ochotę na jazdę w plener by zrobić zimowe widoki naszego ogrodu leśnego.A trzeba będzie bo zięć jest poza krajem i to tam gdzie nie ma zimy.
Pozdrowienia Edward :wit

agusia2410
PostNapisane: 20 sty 2012, o 15:02 
500p
500p

0 szt.
Izuś ale pędzisz :shock: już 6 część ;:138
no to się wpisuje aby mieć na Ciebie "oko" ;:224 :heja

andrzejek
PostNapisane: 20 sty 2012, o 15:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Trzecia strona to też podium :;230
jestem i ja .U mnie zima 4 dni trwała i się kończy
Nasionka tez juz jakieś kupiłem .jak tam zakupy u p.Marka

katik
PostNapisane: 20 sty 2012, o 15:54 
1000p
1000p

1 szt.
Przybiegłam się przywitać :wit
ja od stycznia robię zakupy działkowe ale głównie dotyczące wyglądu zewnętrznego altanki
chociaż u p.Marka już coś niecoś wybrałam :D

KDanuta
PostNapisane: 20 sty 2012, o 17:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Izo zima u Ciebie piękna, u mnie przez dzień była piękna wiosenna
słoneczna a teraz taki piękny gruby śnieg sypie, zburzył moje plany
bo miałam rozsypać korę pod iglakami i zasiać marchewkę na wczesną ;:167

tu.ja
PostNapisane: 20 sty 2012, o 19:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zima, zima i po zimie :evil: Bo co to za zima jak więcej wody niż śniegu?! Nie znoszę odwilży. Szczególnie po dużych opadach śniegu. Wszędzie płynie woda - ulicami, chodnikami, trawnikami.

Ewa - wiadomo, że we dwóch szybciej i raźniej. Może faktycznie uda Ci się ten plan zrealizować. Pogada nie może się wciąż zdecydować.
Witaj Edwardzie! Wcale się nie dziwię, że trudno Ci wybrać się przy takiej pogodzie na działkę. To cała wyprawa. Ja mam o tyle dobrze, że moja działka jest bliziutko. Tylko z czasem trochę krucho.
Aguś ja pędzę? :shock: To tylko tak wygląda. To mój już 5 sezon na Forum (jak ten czas leci :wink: ) i tylko 6 część. Są tacy co w ciągu roku robią 3-4 części. Historia mego wątku sięga 2008roku.
Andrzejku - masz rację. Jesteś na podium :wink: Zakupy bardzo udane. Tak bardzo, że postanowiła już nie zaglądać na Jego oferty ;:224 Nasionek pewnie jeszcze troszkę kupię do kolekcji - przed tym trudno się bronić gdy w każdym sklepie będą już za kilka tygodni.
Katik witaj! U p.Marka jest w czym wybierać i warto tam kupować. Ja jestem zadowolona z zeszłorocznych zakupów. W zasadzie wszystko mi kwitło co wcale nie jest u mnie normą. Mam nadzieję, że wciąż pracujesz...
Danusiu! Strasznie dawno Cię nie było. Cieszę się, że nie zapomniałaś o Forum. Zima już nie jest taka ładna. Raczej tylko mokra :( Zawsze siejesz marchewkę w styczniu? :shock: Czy to tylko ten rok taki dziwny?

Jeszcze chyba nie podsumowałam poprzedniego sezonu, ale powiem krótko o planach na ten nadchodzący. Najważniejsze wyzwanie na ten rok to zagospodarować "czarną dziurę" po starej altance. Pewną koncepcję już w głowie mam - tylko szczegóły wciąż ulegają zmianom. Poza tym obsadzenie powiększonego skalniaka i modernizacja tymczasowej ( 2 letniej już :roll: ) rabaty. A poza tym pielenie, podlewanie, pielenie i podlewanie.
Ostatnio przeglądam zeszłoroczne fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 999 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 59  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: jarha, Shalina i 156 gości