Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izuniu, piękne zdjęcia host!! ;:196
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
morellette
100p
100p
Posty: 137
Od: 5 mar 2010, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Cześc Izunia :wit Śliczne te hiacynty z Nomi i jakie tanie :shock: . Pojadę dziś może jeszcze będą.
Widzę Iza, że dokupujesz nasionek ;:63 Ja z nasionami przystopowałam, ale zamówiłam już liliowce, lilie, fuksje- gdzie ja to upchnę? Dalej marzę o działce ;:223
Mój wątek
Pozdrawiam,Małgosia:-)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witam wszystkich serdecznie i ... prawie wiosennie! :wit
Jak tak dalej pójdzie to Elbląg popłynie :roll:
Moja rocznicowa różyczka zdechła na amen, więc z uporem maniaka kupiłam kolejną. Jest piękna choć inna. Podejrzewam, że to może być Heidi Klum. A jeśli nawet nie - to nic nie szkodzi. Najważniejsze by dożyła przeprowadzki na działkę. Oczywiście kupiłam kolejne nasionka :;230 Tydzień zaczął mi się rewelacyjnie, bo dostałam niespodziewanie od Forumki ( Oranio ;:196 ) nasiona pięknej odmiany eszolcji :tan

Witaj Badziu w moim wątku. O ile sobie przypominam u Zosi pokazywałam swoja późną chryzantemę wielkokwiatową. W zeszłym roku zakwitła rewelacyjnie.

Ewuniu ja niewiele, ale też coś tam posieję do uprawy parapetowej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Najważniejsze, że coraz cieplej i coraz bliżej do wiosny.

Elu do białych mam dziwną słabość. Zaintrygowały mnie te "poszarpane" listki u tego wilca. Takie nietypowe...Część wysieję chyba w skrzynce balkonowej. A ten fasolnik...No cóż. Coś mi zaświtało w głowie, gdzieś, ktoś na Forum i tak trafił do koszyka. Dopiero potem zaczęłam się zastanawiać czy pisano o nim dobrze czy raczej źle :roll:
Witaj Klaryso w moich skromnych progach! Masz rację, że mijamy się w kilku zaprzyjaźnionych wątkach. Tym bardziej miło, że postanowiłaś zajrzeć do mnie. Dziękuję za miłe słowa i uznanie. Lubię kwiaty bezobsługowe, a do takich zaliczam liliowce. Co roku dokupuję kolejne odmiany. Staram się wybierać takie co poradzą sobie w moich trudnych warunkach.

Dorotko witaj! Jak mogłaś zrobić sobie tak długą przerwę od Forum :?: Oczywiście liczę na rychłe spotkanie. Musimy się zdzwonić. Do Starego Pola jeszcze 2 miesiące - kawał czasu.

Witaj Aguś! Nawet nie wiesz jak się cieszę, że się w końcu odezwałaś. Trochę się martwiłam... Dawno Cię tu nie było. Nic dziwnego, że nie poznałaś mojej altanki. To całkiem nowa altanka i w zupełnie innym miejscu. Tylko schodek kazałam sobie zrobić podobny. Taki nie tylko do wchodzenia, ale do posiedzenia też. Ta wielka rabata, a raczej czarna "dziura" działki to właśnie miejsce po starej altance. Mam nadzieję, że kiedyś będzie tam piękna rabata. Z liliowcami, wiosennymi cebulami i drzewkiem, najprawdopodobniej z kolejną magnolią. Mam nadzieję, że nie będziesz już znikała na tak długo.

Monia dziękuję! Na mojej Leśnej rabacie hosty niespecjalnie rosną. Mają tam trudne warunki. Tą jednak posadziłam zupełnie gdzie indziej i pokazała na co ją stać. Poza tym to prezent od Forumka.

Małgosiu - nareszcie się odezwałaś. Fuksje też zamówiłaś? A co z tamtymi pięknościami, które już miałaś? Wspominałaś przecież, że chcesz ograniczyć doniczkowce...Ogródek Twój nie jest wcale taki malutki. Na pewno znajdziesz miejsce na nowe zakupy. Poza tym wkrótce musimy umówić się na wspólny wypad do ogrodniczego na Mazurskiej. Małgosiu - marzenia się spełniają. Na pewno znajdziesz swoją działkę. Może jeszcze tej wiosny...Trzymam kciuki by Ci się udało!

Obrazek

Obrazek
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza a nóż fasolnik zrobi na złość i u Ciebie pokaże się jak z najlepszej strony , sama wiesz jak to jest z roślinkami u jednego nie rośnie a u innego kij w kretowisko i buja do nieba jak to mówi mój M :;230
Znowu udane zakupy wilec piękny ;:138 byłam na zakupach ale muszę się przyznać że za nasionkami się nie rozglądałam :oops: latałam miedzy półkami z cebulami one mnie strasznie zaabsorbowały a czasu niewiele miałam więc , w przyszłym tygodniu kolejny wypad może wtedy poszukam .
U mnie już praktycznie trawnik widać normalnie szok .
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Śnieg znika :tan Woda w rzeczce na razie nie jest groźna, ale zobaczymy jutro i pojutrze. Po południu wyszło słońce i zrobiło się całkiem wiosennie. Na parapetach posiałam szałwie, heliotrop, lobelię i mnóstwo innych nasion. Koty jeszcze w to nie wlazły :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
morellette
100p
100p
Posty: 137
Od: 5 mar 2010, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izunia napisałam Ci na pw mój nowy numer.
Miałam ograniczyc ilośc fuksji, ale mi się nie udało. :oops: Zamówiłam tylko 12, ale teraz zakochana jestem w liliowcach a to za sprawą tego którego dostałam od Ciebie. ;:196 ( zamówiłam 11 różnych odmian) no i dalie.
Odnośnie działki to w sumie można coś kupic, ale zawsze jest jakieś ..aleeee. Albo cena zaporowa, albo brak prądu czy wody. Była jedna niby super, bo tania, ładna altanka, woda, prąd, ale była tak spadzista, że po deszczu to chyba by pod tą góre nie wszedł :?
Jutro jestem umówiona na oglądanie dzialeczki, ale nic sobie nie obiecuję, bo widziałam fotki tej działki i nie zachwycają-zobaczymy.
Mazurską z przyjemnością odwiedzę, ale nich ten śnieg jeszcze ciut popłynie.
Mój wątek
Pozdrawiam,Małgosia:-)
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witaj Izuniu coś na Wilce w tym roku Cie wzięło .... ja tez je uwielbiam bo szybko rosną i obficie kwitną a nam przecież o to chodzi.
Jedyną ich wadą jest to,że dość szybko od dołu sie ogołacają ale znalazłam na to radę ... :;230
Po prostu dzielę nasiona na połowę i pozostałą część nasionek wysiewam kilka centymetrów przed tymi skiełkowanymi gdzieś tak w odstępie 2 do 4 tygodni. Efekt jest.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Ta chryzantema rzeczywiście jest piękna ale za póżno kwitnie. Jaką ona ma wysokość?

Pozdrawiam ;:3
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

U mnie niestety wilce jakoś nie szaleją... a szkoda bo też je lubię. Ciekawe ale szybsza jest u mnie ciepłolubna pasiflora tylko trzeba trochę się z nią przez zimę popieścić ;:3 Tej zimy w ramach pieszczenia zapomniałam jej wykopac :oops: [może dlatego że nie była czerwona?]
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witaj Tujka :wit
Przypomniałaś mi, że miałam tej wiosny kupić wilce.
Najwyższy czas pokręcić się po ogrodniczych.
Po śniegu zostało tylko wspomnienie i chociaż pogoda paskudna, to serce rośnie, bo tulipany wychyliły kiełki :)
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Ależ za-wilcowałaś :) :)
Ja jeszcze nigdy nie miałam tych roślin w ogrodzie - może czas to zmienić :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witam niedzielnie i dziękuję za liczne odwiedziny!

Chciałam dzisiaj iść zobaczyć jak wygląda działka bez śniegu. Wstaję rano, wyglądam przez okno i tu niespodzianka... Wróciła zima, znów jest biało :( No cóż...Co się odwlecze to nie uciecze. Wiosna i tak musi przyjść ;:108 Mimo wszystko poszłam i zrobiłam mały obchód gospodarski. Ciemierniki mają pąki, tulipany kiełkują ( niektóre ), nawet kilka hiacyntów jest na wierzchu. A u róży Degenhard zauważyłam całkiem zielony liść :shock:

Elu fasolnikowi dam szansę, a co mi tam. Gdybyś chciała nasiona wilców - powiedz tylko słowo :wink: Ja na razie tylko nasiona kupuję, bo z cebulami i kłączami nie chcę zbyt wcześnie szaleć. Sama wiesz jak u nas z tą pogodą. Nie mam specjalnie gdzie przechowywać.
Ja wciąż jeszcze nie zabrałam się za sianie Ewo, ale może jutro się zmobilizuję - mam wolny dzień.
Dzięki Małgosiu! Numer spisałam. Miło mi, że zaraziłam Cię liliowcami. To świetne rośliny. Mam nadzieję, że w końcu trafisz na "swoją" działkę. A może już kupiłaś...?
Krysiu chyba można tak powiedzieć, że mnie wzięło. Chociaż wilce miałam już wcześniej. Były to jednak te najzwyklejsze. Dzięki za dobre rady!
Badziu ta chryzantema jest stosunkowo wysoka. Ma ok. 80-100 cm wysokości. Nie wymaga jednak żadnego podwiązywania i palikowania.
Izo u mnie niestety wilce też jak dotąd nie szalały z kwiatami. Nie poświeciłam im wiele uwagi. Posiałam i już. Teraz chcę o nie lepiej zadbać. Z passiflorą nie mam zbyt dobrych doświadczeń. Rosła u mnie na balkonie i nie miała żadnego kwiatka. Jeśli przeżyje zimę - wyniosę ja na działkę. Może tam pokaże na co ją stać.
Witaj Marto! Cieszę się, że nie zapomniałaś hasła i mnie ;:224 Miło, że przydałam się. Wilce kup koniecznie. Jest sporo nowych odmian. I zawsze można liczyć na samosiejki.
Miiriam na wilce zawsze znajdzie się troszkę miejsca. Wystarczy kawałek płotu, siatki lub kilka tyczek. Spróbuj Bernadetko - koszt niewielki, a efekt szybki.

Obrazek

A to moje zeszłoroczne wilce;
Obrazek
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Wilce już mam .. oz zeszłego roku .. nie wysiałam , bo jakoś tak .. hmmmmm

No , ale w tym roku posadzę przy mojej pergoli .. tej , co to mnie do dziś serce boli jak na nią patrzę :) :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”