Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witam miłych Gości!
Justynko czyli potwierdzasz dobry wpływ piwa na domowe - dziękuję. Wiosna zrobiła odwrót i znów mamy zimę. Mam nadzieję, że tylko na chwilę. Z callami mam kiepskie doświadczenie - w zasadzie totalna porażka mimo kilku podejść.

Elu powiedz M, że powinien się cieszyć że to tylko przecieranie listków a nie prysznic ;:224

Janku ja też nie jestem amatorką piwa i dlatego bez skrupułów podlewam nim działkę. Czy fiołki lubią piwo to nie wiem...

Tadziu nie myśl, że jestem tak rozrzutna. Po prostu mam dostęp do piwa przeterminowanego. Roślinom to chyba nie przeszkadza. Bynajmniej nie skarżyły się :;230

Elżuniu cieszę się, że jesteś ;:196 Żurawie i ja widziałam już. Nie były co prawda "moje", ale wywołały szeroki uśmiech na twarzy. Nawet gęsi słyszałam. Tylko po co ta zima wraca?! Mam nadzieję, że to chwilowa zmiana pogody. Śniegu co prawda prawie nie ma, ale jest lodowato. W zasadzie to się nawet cieszę, że nie miałam czasu by zabrać się za porządkowanie rabat. A co do piwa to spróbuj kupić gatunek, którego M nie lubi ;:224

Ewcia Ty nie szalej dziewczyno, bo teraz najłatwiej o przeziębienia i kontuzje. Sezon długi. Na pewno ze wszystkim zdążysz. Nic nie sadzonkuję. Z siewem chyba też poczekam do prawdziwej wiosny.

Jacku te drobne bratki to samosiejki. Jesienią kwitły do samych mrozów i wygląda na to, że w takim stanie przetrwały zimę. Obudziły je pierwsze promienie słonka. A ranniki dopiero nieśmiało wyłażą z ziemi. Chyba muszę je przesadzić w inne miejsce - bardziej słoneczne.

Grażynko ja z domowymi raczej nie szaleję. Po wielu nie powodzeniach straciłam nawet zapał do wysiewów parapetowych. Mam dość ciemne mieszkanie: 3 okna wschodnie i jedno północne - nie poszaleję. Próbuję tylko utrzymać przy życiu prymulki i golterię by trafiły na działkę jak się ociepli.

Chociaż zima nie odpuszcza, to mam nadzieję na takie widoki wkrótce:
Obrazek - ranniki - 17.03.2012r
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izo - ja sobie siedzę na Twojej działce, sprawdzam sobie w goo.. co to jest golteria - a w tle leci Maja w Ogrodzie i co pokazuje...golterię :;230
Ja się wybiorę na działkę dopiero jak się choć trochę ociepli.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Dorobiłam się już przeziębienia, ale po lekach wracam do siebie :D Zastanawiam się, co zrobić z różą, która do mnie przyszła. Chyba posadzę ją w donicy, bo zapowiadają dość duże mrozy u nas.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izuniu widzę, że wiosenka już u Ciebie pokazała się :D U mnie na razie jeszcze nic..... a nawet gorzej, bo znów zrobiła się prawdziwa, śnieżna zima, sypie jak w grudniu a ja zastanawiam się, czy choinkę ubierać, czy jaja malować 8-) :lol:
O piwie nigdy nie słyszałam, dzięki za rady, na pewno wypróbuję :D
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza :wit rada dobra , kupić takie którego nie wypije ;:333 tylko że w przypadku mojego M to nie zadziała , on wszystko zje i wypije ;:306 może być winko wytrawne ale też likier ulepek , ciasto zakalec albo super wytwór , u niego " ciasto to ciasto " i tak ze wszystkim :lol: kupiłam florovit nim podlewam zieleninę a mlekiem paprocie i tak zostanie ;:173 .
U mnie śniegu nadal ani ani za to co wieczór większy mrozik :( oby tylko do 15 nie dobiło jak wróżyli :roll:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Niestety i o Elblągu sobie zima przypomniała :( Od południa sypie śnieg i zrobiło się biało. Zimno było od kilku dni. Teraz jest już lodowato. Taka pogoda to niby nic dziwnego w marcu, ale żal serce ściska...Szczególnie ogrodnika. Chciałoby się już pogrzebać w ziemi i nacieszyć oczy kolorami.

Marysiu cieszę się, że mnie odwiedzasz. Golterię polecam. Mam już jedną na działce od kilku sezonów. Rośnie na wrzosowisku. Cały rok się ładnie prezentuje. Tę domową kupiłam w grudniu z wyprzedaży w Nomi z myślą o wysadzeniu wiosną na działkę. Ponad 2 miesiące radziła sobie nieźle, ale teraz zaczyna obsychać :(

Ewo wracaj do zdrowia jak najszybciej. Będziesz miała wkrótce pełne ręce roboty jak zaczną przychodzić paczka za paczką wszystkie zamówienia.

Agness zima i u mnie zrobiła nawrót :( Święta w tym roku dość wcześnie przypadają i raczej nie można liczyć na własne kwiatki w wazonie. A szkoda...

Elu miło Cię widzieć - nowy awatarek robi wrażenie. Taki niewybredny M (wszystko zje i wypije) ma swoje plusy. Florovitem też podlewam rośliny. Do paproci nie ma ręki. Nie wiem dlaczego nie wytrzymują mojej opieki dłużej niż kilka miesięcy ;:224 Zdradź dlaczego poisz je mlekiem. Może w tym tkwi sekret.

Na przekór widokom za oknem coś optymistycznego:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Świetne widoczki , takich nam potrzeba. ;:333
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Poczekamy na takie obrazki :( Na razie całkiem się zabieliło i teraz też białe z nieba leci. A miałam nadzieję, że lada chwila zobaczę kwitnące pierwiosnki.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izuś jeszcze tydzień i będzie dobrze. ;:215
U mnie nadal zimy nie ma, ale za to już blisko zera.
Chyba wszystkim nam na pożegnanie pani zima pomacha lodowym ogonem.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza ja się cieszę ze śniegu, bo ostatnie dni bezśnieżne na mrozie napawały mnie lękiem o rośliny. Śliczne optymistyczne zdjęcia, w tym kąpiąca się w krokusie pszczółka.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Takich energetycznych kolorów nam potrzeba, a z zapowiedzi
pogodowych wiosna tuż tuż, to i potrzeba zrobić przygotowania
narzędziowo sadzonkowe aby było wszystko na czas ;:196
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza, bylebyś nie przedobrzyła, przesadzając ranniki na słoneczne miejsce. One czasem potrafią wyschnąć i radzi się, by na słonecznym , suchym miejscu czymś je okryć, np. korą albo kamykami.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witajcie!
Zima wróciła na dobre. Dobrze przynajmniej, że śniegu trochę spadło. Teraz mrozy większe niż w styczniu :evil: Mam jednak nadzieję, że wkrótce nadejdzie ta wyczekiwana wiosna. Na działce już dawno nie byłam...Pewnie wszystkie oznaki wiosny przykrył śnieg.
Dzięki Krystianie! Jeszcze miesiąc lub dwa i znów je zobaczymy w realu.
Niestety Ewuś poczekamy eh...A tak już wiosennie się robiło...
Grażynko mam nadzieję, że na 21 marca wiosna zdąży do nas dotrzeć :wink: Męczy mnie już ta zima. Dobrze, że chociaż sporo słońca jest ostatnio.
Masz rację Olu, że śnieg się przydaje. To najlepsza "kołderka" dla naszych roślin na mroźne noce i dni. Tej pszczółce zrobiłam całą serie zdjęć - tak mnie ucieszyła wtedy. Staram się sadzić jak najwięcej roślin lubianych przez owady. Przymierzam się nawet by "zaprosić" murarki na swoją działkę.
Danusiu teraz to chyba nawet u Ciebie zima...W ramach przygotowań do wiosny kupiłam nasiona fiołka rogatego :heja
Jacku dziękuję za dobre rady. Postaram się nie przedobrzyć. Pisząc o bardziej słonecznym miejscu miałam na myśli takie stanowisko gdzie wczesną wiosną dociera pierwsze słońce. A może tylko kolejne nasionka wysieję w innym miejscu.
Basiu cieszę się, że sprawiłam Ci przyjemność tymi fotkami.

Wiosny wciąż nie widać, czasu na FO mam niewiele, więc chyba zamknę ten wątek ...
Na koniec kilka kolorowych zdjęć z poprzedniego sezonu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”