Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izuniu gdybym była lekarzem przepisywałabym czytanie Twojego wątku jako leku na depresję. Zdjęcia cudowne. Po prostu masz talent.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Halinko jesteś zbyt łaskawa albo patrzysz przez różowe okulary :wink: Dziękuję Ci za tyle miłych słów.

Moja "czarna dziura" ewoluowała przez całą długą jesień i teraz wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Oczami wyobraźni widzę tam dużą rabatę z liliowcami. Konieczne będzie też wyższe piętro. Drzewo kwitnące wiosną. Miałam kilka typów. Aż wpadłam na świetny pomysł (chyba) - to dobre miejsce na kolejną magnolię. Tym razem gwiaździstą. A wokół niej wiosenne drobiazgi. Będzie też miejsce na cebule typu tulipany i narcyze. Połączenie wiosennych cebul z liliowcami przetestowałam już już u siebie na rabacie przy kręgu. Moim zdaniem sprawdza się. Zanim liliowce podrosną kwitną wiosenne. Później rozrośnięte i kwitnące liliowce ukrywają obsychające liście tulipanów. Przeniesienie liliowców z innych rabat na tą nową będzie skutkowało sporymi ubytkami tu i ówdzie czyli zrobi się miejsce na nowe zakupy :tan
Mały pokaz liliowców skoro o nich mowa:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witam :D

Ale ładny kawałek dziewiczej ziemi. U mnie zapełniłaby się mieczykami, tym bardziej, że słońca w tym miejscu by im nie brakowało. Może pomyślisz o "średnim piętrze" właśnie z mieczyków.

Dziękuję za podanie terminów targów w Starym Polu - pora się w końcu tam wybrać. Natomiast nie odpuszczę wiosennej wizyty w sklepie ogrodniczym na Mazurskiej. Zeszłoroczne zakupy były bardzo udane, między innymi kanny, lilie, piwonie.

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Latem powiało :D Zamówiłam trochę liliowców, posadzę je pod modrzewiami. Będzie sprytniej kosić :D A ja oczyma duszy widzę kolorową wstęgę roślin...
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza do zagospodarowania masz całkiem ładny kawałek , wiedziałam że coś wykombinujesz i upchasz jeszcze sporo roślinek . Dobry pomysł na posadzenie z liliowcami wiosennych cebulowych chyba go zapożyczę , póki co na rabacie liliowcowej nie rośnie nic poza nimi zastanawiam się z czym je połączyć a tu masz ;:196
Wiesz ja jestem załamana tym że targi takie okrojone , bez specjalnego wysiłku a nawet z przyjemnością można było zrobić zakupy od bylin przez cebulowe po krzewy i drzewka ozdobne .
Zapomniałam pochwalić liliowce :oops: piękne
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Iza, :wink: dobrze, że do mnie wpadłaś. Dzięki temu zauważyłam, że założyłaś świeży wątek.
Szybko się wpisuję, żeby nie zginął mi. Zamawiałaś może nowe liliowce ?
Dostałam katalog od p. Pajdy. Ale ma piękne okazy. ;:224 Ma też sklep internetowy.
:wit
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witam miłych Gości!
Adamie cieszę się, że info o targach komuś się przyda. Ja uwielbiam tam jeździć. Serdecznie zapraszam do Elbląga na Mazurską. To chyba nasz najlepszy sklep ogrodniczy. Szkoda tylko, że położony na obrzeżach miasta. W zeszłym roku też zrobiłam tam ciekawe zakupy. Jeszcze w listopadzie nabyłam u nich czosnki po bardzo promocyjnych cenach :tan. Co do mieczyków to mam mieszane uczucia. Najbardziej mi się podobają u kogoś. Zastanawiam się kiedy założysz swój wątek. Masz bardzo ciekawy ogród i tyle pięknych roślin w nim.
Ewuniu już zamówiłaś liliowce? Jak dotrze do Ciebie katalog będziesz chciała kolejne. Na szczęście one mogą rosnąć prawie wszędzie.
Elu też uważam, że targi to jest TO. Wszystkiego dużo i w jednym miejscu. Uwielbiam je. Do Starego Pola jeździłam jeszcze w czasach gdy nie miałam działki. Choćby popatrzeć na piękne rośliny. Czasem kupiłam coś na balkon. Pomysł łączenia liliowców z wiosennym cebulami możesz śmiało wypróbować u siebie jeśli Ci się spodobał. Miejsce na nową rabatę wcale nie jest takie wielkie. Trochę trawnika też tam będzie, bo nie dało się wywalić całego betonu który tam zalegał.
Krysiu katalog od Pajdy też dostałam. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Jak dotąd nie podjęłam decyzji o zamówieniu i podałam go dalej. To działa już ten ich sklep? Liliowca zamówiłam chyba tylko jednego jak dotąd. Najlepiej kupować je chyba u nas na Forum.

Majowe wspomnienia:
Obrazek

Obrazek

Dla wszystkich zainteresowanych podaję terminy targów w Starym Polu:
- 28-29.04.2012r
- 16-17.06.2012r
- 8-9.09.2012r
Awatar użytkownika
Miiriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6148
Od: 13 maja 2007, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witam w nowym wątku :)
Ależ piekne te liliowce .... coraz bardziej lubię te kwiaty :)
Pozostawić ciepły ślad na czyjejś ręce... - Bernadetta
Zapraszam pod Krzywą Jabłoń: Miiriam ; Rok 2012 ; Rok 2013
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witaj Izuś :wit Pokazujesz piękne wiosenno-letnie wspomnienia...ach te liliowce 8-) .....ale ja u ciebie widziałam juz prawdziwą tegoroczną wiosnę w ogrodzie :shock: ....to aż niesamowite, pogoda szaleje....teraz wszystko śpi pod białą kołderką.....zobaczymy jaki będzie widok jak śnieg stopnieje....mam nadzieję, ze roślinki dadzą radę :roll:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Do katalogu dopadnę się dopiero dzisiaj :D Już się nie mogę doczekać ;:65 Na pewno znajdę coś dla siebie. Liliowców już kilkanaście zaklepałam, ale w miejscu pod modrzewiami zmieści się ich naprawdę dużo :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Witaj Bernadetko! Cieszę z Twego powrotu do zdrowia i na Forum ;:196 Liliowców też masz sporo, prawda? Są warte zakupu, bo mało wymagające.
Agness pogoda jest zmienna jak kobieta. Trudno za nią ostatnio nadążyć :wink: Mam nadzieję, że będzie dobrze. W zeszłym roku tak się martwiliśmy wszyscy długą i mroźną zimą, a nie było tak źle w sumie. W mieście śniegu coraz mniej, ale na działkach nie deptany leży sobie w najlepsze. Na liliowce zawsze znajdę gdzieś miejsce. Całkiem dużo mam jeszcze trawnika ;:224
Ewo Ty trawnika masz jeszcze więcej niż ja i miejsca na nowe rośliny też :wink: Liliowce rosną i wyglądają dobrze w zasadzie wszędzie.

Ten tydzień zaczął się kiepsko. Zawirowania na Forum, odejście kolejnej Forumki...
Na pociechę i osłodę - wiosna. Może raczej wiosenka i to domowa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prymulki pokazują się już wszędzie - trudno im się oprzeć. W Biedronce pokazały się też pierwsze cebulowe w doniczkach - kupiłam szafirki. Pokażę je jak zakwitną. Już teraz widać, że to jakieś odmianowe w kolorze błękitnym.
Awatar użytkownika
basiac
100p
100p
Posty: 180
Od: 20 lut 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Prymulki cudownie zapowiadają szybką wiosnę.Tylko za oknem zimowo i śnieżnie. :)
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.6

Post »

Izuniu o! Jak miło mieć wiosnę w domu. Choćby tylko w doniczkach.
Pozdrawiam Hala
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”