Ogródek Przemka - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Juki i przebiśniegi dzielnie zniosły zimę. Niestety ciemierniki wyglądają nieciekawie. Bób miał szczęście bo silny wiatr i deszcz spowodowały, że do tunelu dotrze dopiero w sobotę. Czerwona szałwia i niebieska lobelia mają się dobrze. Czas na inne kolorki.
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

No nie wiem ,ale do lobelii jakoś nie mam cierpliwości ,nie wychodzi mi w ogóle .
Pociągnę jeszcze temat ziemi po pieczarkach .Czy muszę ją wymieszać z ziemią z foliaka ,czy tak od razu pomidora potraktować ziemią nie mieszaną ?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Ida74 wrzuciłem w wyszukiwarkę "podłoże popieczarkowe" i muszę przyznać, że zdania są podzielone. Od ach i och do bee! Generalnie można stwierdzić, że pH może być zbyt wysokie dla pomidora więc może jednak wymieszać je z glebą. Jeżeli masz tego dużo to może warto dać próbkę do analizy.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku kupiłam sobie bylwy cyklamenów, napisz mi jak je posadzić czy ta bulwa musi być cała przykryta ziemią czy trzeba może żeby trochę wystawała, jeśli tak to ile?
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Jak to dobrze mądrego poczytać ,oczywiście ,że dam do badania .
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Iwona1311 Cyklamen dyskowaty (C.coum) powinien być posadzony płytko (3-6cm) natomiast cyklamen neapolitański (C. hederifolium) powinien być posadzony głębiej (10-20cm) gdyż korzenie wyrastają u niego z lekko wgłębionej, górnej części bulwy. Podejrzewam, że kupiłaś cyklamen neapolitański.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku szczerze mówiąc to nie wiem jaki kupiłam bo miałam mało czasu i nie zwróciłam uwagi ale kupowałam w sklepie przy stacji i były tam tylko jedne cyklameny to może to były i neapolitańskie (muszę go obejżec) jeszcze gdzieś czytałam ze ktoś te bulwy przed posadzeniem moczył w wodzie- trzeba?????
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

To neapolitański. Nie ma potrzeby moczenia ich w wodzie. Poczytaj sobie w dziale rośliny cebulowe i jednoroczne "śpiące cyklameny".
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Dziękuję bardzo za porady :D
X_Ro-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 577
Od: 25 wrz 2011, o 22:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Przemku :wit bardzo ciekawy i pouczający wątek.Mimo, że mam warzywnik i to całkiem spory, jeszcze nigdy nie odważyłam się na przygotowywanie rozsad, jakoś mam ciągle obawy.Widząc Twoje eksperymenty nie mogę wyjść podziwu :shock:
Wątek zaznaczam i będę częściej tu zaglądać, może i ja zdecyduję się na własną rozsadę ale jeszcze nie w tym roku.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Romo! I zachęcam do zabawy w sadzonki.

Bób troszeczkę się pospieszył ale w tunelu mężnieje, a skrzyneczka pozostawiona w domu miała golenie. Por dzielnie rośnie. Kapusta domaga się pikowania ale to już chyba jutro. Dzisiaj posiałem paprykę w mnożarce. Roberta F1 (22 sztuki), Oleńka i Etiuda. Temperatura ustawiona na 24-25*C. Posiałem też różową szałwię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Przemku , aż tak ogoliłeś bób? Dobrze widzę ,że zostawiłeś tylko część łodygi? Jak długo wschodziła Ci kapusta ?( tak mniej więcej , oczywiście). Właśnie znalazłam u siebie nasiona Ditmarskiej Najwcześniejszej i chcę posiać.
P,S. O pomidorach ,oczywiście, przeczytałam, ale jak zwykle mało mówię.... :oops:
Pozdrawiam,Małgorzata
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6642
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek Przemka - cz.3

Post »

Witaj Małgosiu! Kapusta to bardzo wdzięczna do kiełkowania roślinka. Kiełkuje bardzo szybko bo już po 3-4 dniach. Moja była wysiana 15 lutego a dziś wygląda tak... Ma troszeczkę za ciepło ale po przepikowaniu (planuję jutro ją popikować), jak wznowi wzrost trafi do tunelu i powinno być O.K. Kapustne są bardzo wrażliwe na niedobór światła i dlatego przeważnie lutowe wysiewy w warunkach domowych kończą się porażką.


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”