Ogród Andzi cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Na maciejkę namawiam Cię bardzo,zwłaszcza wieczorem jej woń roznosi się naokoło.Sieję ją w okolicach stołu,gdzie wychodzimy na kawę :heja Tylko pokładać się lubi,więc idealne miejsce dla niej jest wśród innych kwiatów,które byłyby podpórką.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu bzy, lilie, jaśmin- pięknie pachną ;:138 Czy na czwartej i siódmej fotce -czerwona to jest lobelia :?: Groszek pnący mam jednoroczny ,ale on nie pachnący :wink: Masz może zbliżenie ostrogowca :?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Mirko jeszcze nie buszowałam za nasionami, dopiero mam zamiar.
Romko bzy mam trzy rożne dopiero się rozrastają, miały do tej pory po kilka kwiatów.
Zapachu jaśminu nie lubię jak dla mnie jest za ciężki. Lilie jak wiadomo zjadają mi myszy :(
Poszukam nasion roślin jednorocznych na pewno coś znajdę.
Na fotkach jest lobelia szkarłatna...ciekawe czy przetrwa zimę.
Ostrogowiec, zdjęcie zmniejszyłam... jedno z tych kolorowych...ale może będzie coś widać.
Obrazek
Z każdego kwiatuszka jest kilkanaście nasionek...trzeba się dobrze zastanowić bo siewki pojawiają się wszędzie nawet pomiędzy roślinami.
Wiciokrzew, ładny jest ale co roku oblepiony mszycami.
Obrazek

Obrazek

W tym miejscu jest teraz skalniak.
Obrazek
Tutaj też zaszły zmiany, byliny przesadziłam a na miejsce bylin powędrowały hosty...przedłużyłam zakątek z hostami.
Obrazek

Rabata z hostami i żurawkami, Rh i serduszkami.
Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

ooo, już druga część :shock:
Dostrzegłam u ciebie taką już wybujałą wierzbę mandżurską, u mnie jest na środku rabaty, jak wyrośnie to zacieniuje mi wszystko...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Wierzbę można podcinać do rożnych rozmiarów...zaręczam że nic się jej nie stanie...co roku gałęzie leżą na ziemi i przeszkadzają w koszeniu trawy. Podcinam zawsze kiedy coś przeszkadza, teraz urosła w jedną stronę i hosty mają troszkę cienia. Posadziłam jeszcze dwie na podwórku, plus jest taki że liści jest mało i nie rośnie na ogromne drzewo. Rośnie do małych rozmiarów.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu w wizytówce na 3,4 zdjęciu widnieją stożkowe iglaczki - możesz zdradzić co to jest i ile ma lat? dziękuje
duduś
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Na zdjęciach są świerki ,Conica' największy ma 160cm...zmierzyłam...dokładnie nie pamiętam ile ma lat ale na pewno ok 10. wszystkie były posadzone jako jedne z pierwszych w ogrodzie...bardzo długo schowane były pomiędzy bylinami, przyrost był bardzo mały. Dopiero po jakichś trzech latach od posadzenia zaczęły szybciej rosnąć...jedyną wadą tych świerków jest to, że co roku trzeba pryskać od przędziorków bo igły żółkną i opadają...robale te żerują od środka do zewnątrz.
Tak wyglądały w lipcu.
Obrazek
Zdjęcie z przed kilku minut.
Obrazek
Ten jest największy.
Obrazek

Obrazek
Ten posadziłam na wiosnę...ma ok 20cm...na końcach widać młode przyrosty.
Obrazek
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Nie boisz się,że śnieg połamie Ci krzewy?Te zimozielone może czasami zniekształcić :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Czy chodzi Ci o te świerki na ostatnich fotkach :?: jeśli o nie to nie ma takiej możliwości, gałązki są bardzo ciasno zbite, śnieg nie da rady wbić się do środka...nigdy ich nie zabezpieczałam.
Pozostałe rośliny obwiązałam, tylko nie zabezpieczone są te w wzdłuż drogi ale w poprzednie zimy nic im się nie stało więc zostawiłam tak jak są.
Jedynie co roku mam problem z cyprysikiem mimo związania zawsze coś się odkształci ale na wiosnę wraca do poprzedniego wyglądu.
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Przyszłam do Twojego nowego wątku, Aniu. :wit Masz chyba przygotowany spasiony folder kolorowych zdjęć na zimowe wieczory. :wink: Skalniaczek i świeża zieleń na nim - cudo. ;:108
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Focie z poprzednich lat mam na płycie, przejrzałam ostatnio co wypadło z ogrodu...nawet nie myślałam że tyle roślin już nie ma. Jednorocznych też już prawie nie ma na ostatnich zdjęciach...nie zbierałam nasion, trzeba wszystkie kupić od nowa. Zostały mi tylko maki i niskie aksamitki.
Sama jestem ciekawa jak wyjdzie skalniak, starałam się nie sadzić roślin płożących tylko rojniki rozetkowe...kwitną na różne kolory i szybko zapełniają puste miejsca, pomiędzy iglakami nie powinno być monotonnie...posadziłam też szarotki, astry alpejskie i jeszcze coś niziutkiego.
Cieszę się też z iglaków jak podrosną, na tle muru będą dobrze widoczne...jeszcze jakieś posadzę ale na razie jestem na etapie przeglądania.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu ;:196
Ja też bardzo lubie świerczki "Conica", tylko walka z przędziorkami" i 'galasami" mnie wkurza.
Jeden okaz od dołu mi mocno pozółkł, a zanim odkryłam przyczyne to okaz zrobił się dosć brzydki...nie wiem czy go nie sciacham od dołu z tego powodu...

Ja też jak przeglądam zdjęcia z poprzednich lat robię :shock: jak wiele roslin miałam i nie mam...
Największe straty zawsze po zimie. Ale nie wiem na ile to tez jest moja wina. Nie moge się doczekac wiosny, zawsze wcześnie lecę dłubać w ogródku i być może niektóre rosliny wywalam, a one jeszcze po prostu śpią.
nie wiem ile razy próbowałam już z piwoniami... jakoś nie mam w ogóle do nich szczęscia. Tyle sadzoneczek juz nakupiłam, będzie z 10 róznych i tylko 1 krzaczek miałam ubiegłej wiosny, jeszcze nie kwitnacy...
Niezliczone ilości rozchodników, astrów nizutkich, o cebulkach typu tulipany nie wspomnę...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Mariolko świerki u mnie też żółkły ale zawsze wszystko wracało do równowagi po opryskaniu od przędziorków.
Piwonie żeby zakwitły muszą być płytko wkopane, kiełki na wiosnę muszą być dobrze widoczne...może Twoje nie ginęły tylko były podcinane podczas plewienia.
Peonia krzewiasta z kolei też na początku umarzała... dopiero jak się dobrze zakorzeniła wypuściła grube gałązki które zdrewniały...w tym roku jest nie okryta ale stare liście nie opadły i chronią kąciki z których wychodzą pączki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”