Ogród Andzi cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

To coś jak u mnie. :D Przesadzam , przenoszę i nadal uważam , że jest do d...... :;230 :;230 :;230
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu,u mnie też tak było(myślę,że większość tak sobie radziła),jak było dużo miejsca i nie sposób od razu tak zainwestować.Najwygodniej posiać jednoroczne.Kolorowo i chwast nie rośnie.A jak krzewów przybywa,to wiadomo;kolorowe poletko się kurczy :D
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Witam, gratuluję IIcz.wątku ;:138 Masz Bardzo ładny i kolorowy ogród.Nawet zimą jest u ciebie b.ładnie ;:108 :wit
Pozdrawiam i zapraszam do mnie
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Tadeuszu ja już wszystko przesadziłam co się tylko dało :;230 teraz tylko dopcham nowe rośliny w puste miejsca :;230 Zastanawiam się jeszcze nad wysypaniem rabatek bo nie mam już nerwów do chwastów. Trawa na rabatach to chyba i w zimie pod śniegiem rośnie...wszędzie gdzieś widać kępki.
Mirko wszystkiego mieć nie można, dużo roślin mi się podoba...co roku są jakieś nowości, a miejsce w zastraszającym tempie się kurczy.
amatorka015 Justynko zapraszam częściej :P

Na tej rabacie posadziłam i dosadziłam takie rośliny.
Pięciornik
Obrazek
Wiąz w tej chwili jest malutki, świetnie nadaje się do podcinania i formułowania.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Cześć Aniu! Wiesz, że nie mam tej roślinki - tojeść kropkowana, żadnej z jej gatunków. Już nie długo tak będzie w tym roku. Jak dobrze, że każdy z nas może zatrzymać czas robiąc zdjęcia i do nich przez martwy okres zimowy wracać. Piękne widoki. Te czerwone kwiatki wzniesione to lobelia i następne to ? 5 zdj. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Mirko chodzi pewnie o niziutki Przetacznik, Red Fox'...wypuszcza podziemnie rozłogi szybko pojawiają się rozetki z liśćmi. Bardzo szybko zadarnia wszystko w okół siebie...są jeszcze inne kolory ale chyba wyższe, ten jest niski...ślicznie wygląda jak cała kępka kwitnie, liści prawie nie widać tylko kwiaty. Jeszcze podoba mi się kolor niebieski, widziałam w dwu odcieniach w sklepie internetowym.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu,ale pieknie kolorowo u ciebie,aż chciałoby się powąchać co nieco.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Gosiu bardzo mi przykro ale te rośliny nie pachną...jedynie macierzanki, mięta, szałwia, lawenda po roztarciu w palcach liści daje wyczuwalny zapach...miałam kilka kępek aksamitek, jak je poruszyłam to dopiero czuć było zapach.
Poddałaś mi pomysł żeby w tym roku posadzić jakieś pachnące rośliny, ale sama nie wiem jakie...POMOCY :P
Słyszałam o groszku pachnącym, wieloletnim...poszukam nasion...torebkę maciejki też by pasowało posadzić :roll:Więcej nic nie przychodzi mi do głowy :oops:
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Na maciejkę namawiam Cię bardzo,zwłaszcza wieczorem jej woń roznosi się naokoło.Sieję ją w okolicach stołu,gdzie wychodzimy na kawę :heja Tylko pokładać się lubi,więc idealne miejsce dla niej jest wśród innych kwiatów,które byłyby podpórką.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Aniu bzy, lilie, jaśmin- pięknie pachną ;:138 Czy na czwartej i siódmej fotce -czerwona to jest lobelia :?: Groszek pnący mam jednoroczny ,ale on nie pachnący :wink: Masz może zbliżenie ostrogowca :?
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Mirko jeszcze nie buszowałam za nasionami, dopiero mam zamiar.
Romko bzy mam trzy rożne dopiero się rozrastają, miały do tej pory po kilka kwiatów.
Zapachu jaśminu nie lubię jak dla mnie jest za ciężki. Lilie jak wiadomo zjadają mi myszy :(
Poszukam nasion roślin jednorocznych na pewno coś znajdę.
Na fotkach jest lobelia szkarłatna...ciekawe czy przetrwa zimę.
Ostrogowiec, zdjęcie zmniejszyłam... jedno z tych kolorowych...ale może będzie coś widać.
Obrazek
Z każdego kwiatuszka jest kilkanaście nasionek...trzeba się dobrze zastanowić bo siewki pojawiają się wszędzie nawet pomiędzy roślinami.
Wiciokrzew, ładny jest ale co roku oblepiony mszycami.
Obrazek

Obrazek

W tym miejscu jest teraz skalniak.
Obrazek
Tutaj też zaszły zmiany, byliny przesadziłam a na miejsce bylin powędrowały hosty...przedłużyłam zakątek z hostami.
Obrazek

Rabata z hostami i żurawkami, Rh i serduszkami.
Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

ooo, już druga część :shock:
Dostrzegłam u ciebie taką już wybujałą wierzbę mandżurską, u mnie jest na środku rabaty, jak wyrośnie to zacieniuje mi wszystko...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Andzi cz.2

Post »

Wierzbę można podcinać do rożnych rozmiarów...zaręczam że nic się jej nie stanie...co roku gałęzie leżą na ziemi i przeszkadzają w koszeniu trawy. Podcinam zawsze kiedy coś przeszkadza, teraz urosła w jedną stronę i hosty mają troszkę cienia. Posadziłam jeszcze dwie na podwórku, plus jest taki że liści jest mało i nie rośnie na ogromne drzewo. Rośnie do małych rozmiarów.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”