Mój fijoł - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 3

Post »

Kasia, jeśli rośnie w ocienionym miejscu, niezbyt suchym, sukces gwarantowany :D
Grażyna, to nie koniec szaleństwa 8-) Mam zamiar kupić jeszcze trochę róż, piwonii i-paproci. M się zakręcił, głównie za sprawą Zbyszka, który pokazywał swoje paprocie. Piękne są :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Mój fijoł 3

Post »

Też mam zamiar, tej wiosny, wprowadzić paprocie do swojego ogrodu :wit
Miodunka ekstra ;:138
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 3

Post »

Kasia :D Kiedy wiosną będziesz wybierać się do swojego ogrodu, zajrzyj do mnie :D Coś Ci wyłopatkuję. Do mnie wcale nie masz daleko. Na razie wymyślam miejsce dla paproci, bo oczywiście chciałabym dużo :D

Pelargonie okropnie mi chorowały. Wreszcie na koniec sezonu zmarzły. Odbiły mi rosnąc na parapecie, ale tylu sadzonek już nie zrobię. W zeszłym roku starczyło mi na sześć doniczek.
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój fijoł 3

Post »

Wczoraj założony wątek :shock: Ja się dostałam na 5-tą stronkę :P (edit: na jaką piątą ;:223 zanim wysłałam,
była już szósta ;:14 )
Wpisać się miałam, żeby nie zgubić Cię, ale nie daruję: ile lat miał Twój winobluszcz? Moje dwa
biedaki posadziłam poprzednią wiosną, a jesienią były takie same: łyse, chudziuńkie gałązki wypuściły
maleńkie, czerwonawe listeczki. Czy on nie mają do mnie o coś pretensji?. Może jakiegoś papu mu brakuje?
Czymś go zasilałaś? Będę wdzięczna za instrukcję obsługi tego rozkapryszonego chudzielca.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój fijoł 3

Post »

ewamaj66 pisze:Coś Ci wyłopatkuję.
:;230 Urocze! Choć brzmi trochę groźnie, ale chyba bym zaryzykowała :wink:
Ewa, co oznacza ta mnogość piwonii w zamówieniu? Domyślam się, że polubiłaś piwonie! :wink: Za co? :;230 Albo nie mów, bo ja się staram nie lubić! No, nic dziwnego, że musisz palenie rzucać...Ja już wczoraj rzucałam, ale źle się to skończyło... :wink: Od dziś palę, znów jestem obywatelem drugiej kategorii...Al niedługo rzucę! Trzymam kciuki za Ciebie!
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Mój fijoł 3

Post »

Ewa, chętnie, chętnie ;:138 ...zaryzykuję :;230 na wszelki wypadek zawsze wożę ze sobą składaną łopatkę :;230 :;230
Skrzykniemy się wiosną :wit
Pozdrawiam
Kasia
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój fijoł 3

Post »

Pelargonie na dworze chorowały chyba wszystkim.
Raz że nie lubią takich przeciągających się deszczy a dwa, ze one ciepłolubne a z tym u nas były latem problemy.
I tak Ciesz się ze odbiły.
Moje na balkoniku jeszcze kwitną i jak tak dalej pójdzie to tylko je przytnę i niech kwitną dalej.
Grażyna.
kogro-linki
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 3

Post »

To ja chyba miałam szczęście - raz, że tego lata wcale dużo u mnie nie padało, pogoda w sumie była niezła, a pelargonie - pięknie kwitły aż do listopada :P
Teraz niektóre zimują w piwnicy, więc może uda mi się zrobić parę sadzonek wiosną...
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 3

Post »

Oster :wit Mój winobluszcz rósł trzy lata. Posadziłam wiosną takie długie sznurki, z których wyrosły chude sadzonki. Następnego roku były równie chude, ale wysoko sięgnęły. Potem zaczęło się tegoroczne szaleństwo, które musiałam drastycznie zakończyć. Samo pnącze nie było karmione, ale w pobliżu rosną róże, które dwa razy w sezonie dostają nawóz. Jak myślisz, kto wtrząchnął nawóz, skoro róże były wiotkie? W poprzedniej części pod koniec pokazywałam zdjęcia z 2009 r.
Marta, brzmi może straszliwie, ale nic nikomu nie grozi z mojej strony (chyba, że łopatkowanie :;230 ). Piwonie mają w sobie powagę i piękno, ulotne, bo krótko trwa. W dodatku trzeba na nie trochę poczekać, więc zaczynam się spieszyć. Rzuć to paskudztwo, niech nie męczę się sama :D
Kasia, pamiętaj tylko, że to prawie po drodze :D
Grażyna, wcześniej byłam bardzo zadowolona z tej odmiany. Zazdroszczę balkoniku, Twoje pelargonie na pewno uniknęły zagrzybienia :D
Dalu, a u mnie lało prawie cały czas :( Pelargonie trzymam na parapecie, coś z nich pozyskam, ale nie będzie tego dużo.

Tak kwitła sadzonka róży rabatowej nn :D Rok wcześniej ukorzeniłam, wiosną przesadziłam, a latem się pokazała.

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Mój fijoł 3

Post »

Ja od wakacji ukorzeniam dwie róże, ciekawe czy mi się uda ;:224 A dla ciebie gratulacje ;:138
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 3

Post »

Jest szansa, że się ukorzenią :D Mam w przedszkolu jeszcze 11 i dwie następne nn. Liczę na powiększenie kolekcji.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Mój fijoł 3

Post »

W przedszkolu? :roll:
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój fijoł 3

Post »

Chyba chodzi o rozsadnik. :wink: :lol:
To też przedszkole, tylko trochę inne.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”