Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Witam właścicielkę tego bajkowego ogrodu :wit nie będę słodzić inni to zrobili i mieli rację. No dobra !! super ten Twój ogródek,masz Alinko wyczucie piękna i pewnie zdolności plastyczne .Ktoś napisał ze dał Twój ogród na tapetę ,chętnie też bym to zrobiła. :D proszę odpisz mi jak zabezpieczasz na zimę lewizję ,zauważyłam że masz bardzo dorodne czyli już kilkuletnie ,tak?Moje przekryłam na skalniaku igłami sosny,a na wierzch dałam agrowłókninę,nie przemarzną mi teraz gdy jest ok.-7st? Pozdrawiam .Hanka
Pozdrawiam - Hanka
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Pisanko Dziękuję za miłe słowa,A że ktoś mój ogródeczek zrobił tapetę to nie wiedziałam :shock: Ciekawa jestem komu moje maleństwo spodobało,przecież jest jak inne.Ale miło :) Kochana moje lewisje padają co roku,już dałam z nimi spokój chyba że mi przejdzie a okrywałam tak jak Ty nawet plastykowymi butelkami dużymi z wody 5 l zdawało egzamin.Ale sadziłam je pochyło aby latem woda szybko ściekała,to butelki mi spadały tak że mi zostało chyba 2,3 i nie przykryłam w tym roku zobaczymy co z tego będzie.A mrozicho u mnie okropne idzie.Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Witaj ogród masz piękny będę zaglądać ,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Witaj Alinko!W sobotę leciusio odkryłam "pierzynkę" moich lewizji ,wyglądały nieźle,ale po tych jutrzejszych mrozach to już nie jestem pewna czy bedę je miała wiosną :;230 Twoje były takie piękne ,duże i obsypane kwiatem ,myślałam ze masz je kilka lat.Zobaczymy co będzie ,a może przykryć butelkami jesienią żeby podeschły trochę i wtedy przezimują,robię tak z opuncjami a mam je kilka lat.Dzięki Alinko to była pomocna wiadomość ;:108 a jeszcze powiedz mi czym je zasilasz że mają tak dużo kwiatów :?: ;:100 Hanka
Pozdrawiam - Hanka
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Pisanko moje lewisje co rok tyle kwiatków mają po prostu podlewam różnymi nawozami jaki mi wpadł w rękę.A czy Twoje opuncje kwitły bo ja mam także ale moje jeszcze nie kwitły. ;:196
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Tak ;:108 , moje opuncje kwitną co roku ,ogromną ilością kwiatów,z żółtym kwiatem mam kilkanaście lat ,a ok 6lat różowo-czerwone ale te nie kwitną tak pięknie. :oops: niestety nie potrafię wstawiać zdjęć aby Ci pokazać.Alinko ,wiosną odrobinkę dolomitu posyp wokół nich i to wszystko co robisz przy nich do jesieni,no oprócz pielenia,a przed deszczami jesiennymi okrywam je
folią bąbelkową i tak zimują .Z lewizjami postąpię podobnie ,te które mam obecnie spisuję na straty wątpię żeby wytrzymały te silne mrozy,przy całkowitym braku śniegu. przykryte jedynie igliwiem ;:100 ;:196
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Widziałam opuncje Alinki ...duże okazy rosnace pod balkonem .Obsypane kamieniami,warunki prawie naturalne....i moze im tylko jakiegoś bodżca potrzeba do kwitnienia...... ;:3 ;:3 ;:3
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Oj Lancetko przeceniasz mnie,ale miło takie pochwały usłuszeć o takiej porze zimowej.

Pisanko na pewno przezimują lewsje jeśli przykryłaś igliwiem one tylko wody nadmiar nie tolerują i śniegu ,myślę że uda Ci się urat ować.Może zamienimy się kolorkami opuncji bo ja mam pomarańczową tylko nie kwitną,i tak zrobię jak mi doradziłaś.Buziaki ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Witaj Alinko zdjęcia piękne , zrobione jeszcze przed śniegiem .

Mam też opuncję różową , u mnie jeszcze nie kwitła bo mam młodą sadzonkę , mam nadzieję że nie zmarzła tej zimy.

Genia :wit
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Alinko ! bardzo chętnie zrobię sadzoneczki opuncji dla Ciebie ale przypomnij się na PW. ;:100
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Alinko,gdzie jesteś- czy wiosna zawitała do "bajkowego" ?
Awatar użytkownika
Alina-277
200p
200p
Posty: 454
Od: 3 sty 2011, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola /Podkarpacie..

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Witaj Alinko ..Już druga część i nie chcę żebyś mi zginęła..wiosnę już przywitałaś?? u nas się nie zanosi w nocy mróz -8 -9 st,u ciebie jest trochę cieplej..
Pozdrawiam... Alina .
Alina662
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 9 lis 2009, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław...
Kontakt:

Re: Bajkowy Ogródeczek Aliny. - cz. II

Post »

Jestem kochani u mnie wiosenki nie widać,chociaż dzisiaj widziałam miłka jutro go uchwycę zdjęciuszko.Buziaczki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”