Ogródek AGNESS- wspomnienia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Ogródek AGNESS- wspomnienia

Post »

Poprzedni wątek jest TU



Na rozproszenie smutków liliowe słoneczne wspomnienia w nowym wątku..
W ogródku już tylko chryzantemy i żurawki zasługują na uwagę, a że nie można wciąż tego samego pokazywać, więc zapraszam do wspomnień :wit

ACAPULCO
Obrazek

Obrazek

AMAROSSI
Obrazek

Obrazek

BELLOSONG
Obrazek

BIG BROTHER
Obrazek

Obrazek

BONBINI
Obrazek

Obrazek

CARONA
Obrazek

Obrazek

CASABLANCA
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Agnieszko ;:196 piękne wspomnienia , przynajmniej one nam poprawiają nastrój .

Genia :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Rysiu no właśnie problem jest potężny przez to, że zmienia się klimat, wichury , nawałnice, trąby powietrzne wpisują się w nasz klimat, są naprawdę częste i niosą ze sobą wielkie zagrożenie dla posadzonych w pobliżu domów drzew.
Twoje drzewa są przepiękne, moje mają po 70 lat i to prawdziwe kolosy....jakby taki upadł na dom to masakra.....

Geniu do naprawdę dobra decyzja, żeby nie sadzić takich kolosów blisko domu. Ja też sadzę tylko drzewa, które nie osiągają takich wielkich wymiarów. Kolosy są piękne, ale niosą ryzyko.
Wspomnienia faktycznie rozgrzewają serduszka i wypędzają z nich troski. Musimy się nimi wspierać aż do wiosny :D
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Z przyjemnością oglądnełam fotki wspomnieniowe :D Piękne lilije...bardzo je lubię...
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Fotki na pocieszenie piękne ;:196 i jeszcze nazwy znasz ;:224 Ja jestem zupełną ignorantką w dziedzinie liliowych nazw, niektóre tylko pamiętam :oops: te które wpadły w ucho.
Alebcia bardzo zadowolona, więc tnij :?
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Oj , tak , zdolni są , nawet za bardzo :;230 . Najgorsze , że jak zobaczyłam syna ( ten , co na rowerze jeżdzi w góry , po 100 i więcej km ) na wierzchołku drzewa , ponad 15 metrowego , to uciekłam .
Ścięliśmy jesiony , klony i lipę , oraz chorą brzozę .
16 lat temu , pod nieobecność mojego M , moja Mama najęła faceta i ścięli srebrne świerki , rosnące tuż , przy ogrodzeniu . Miały ponad trzydzieści lat , były piękne , ale chorowały wczesniej . Były dobrą osłoną od kurzu z ulicy , osłaniając dom . Zrobilo się strasznie łyso .
Mój M zaś kupił cztery lata temu kolejne i wsadził na to miejsce . W żaden sposób nie dał sobie wytłumaczyć , że to za wielkie , by rosły w naszym ogrodzie . Tym bardziej , że będą miały ciasno , bo za nimi rośnie potężna magnolia .
Ale zapachniało w Twoim wątku Aguś . Fotki , jak i same lilie w odmianach przepiękne ;:108 .
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Moja droga a pokazesz jakies swoje tulipki wspominkowe :?: :tan na te tez chetnie popatrze jak i na lilie ktore pokazalas :tan
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Aga, powiedz tylko kiedy, a przyjadę i przykuję się łańcuchem do Twego świerka i będę protestować! Ale zimno trochę, dasz jakiś kocyk? :;230
Aguś, Ty się jeszcze zastanów, świerki mają twarde drewno, nie to co sosny...Oprą się niejednej jeszcze wichurze!
Lilie piękne...Nie spalone słońcem dzięki świerkowi :wink:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Aga :P lilie wszystkie bardzo urodziwe, pięknie je uchwyciłaś...u mnie w białym kolorze nigdy nie przetrwały. Dopiero w tym roku jedną cebulkę posadziłam w koszyku ażurowym i zakwitła ale czy myszy jej nie zjedzą, to się okaże na wiosnę.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Andrzejku, tak zrobię.....obym tylko zezwolenie dostała :roll: :lol:

Grażynko bardzo się cieszę, ze moje lilijki sprawiły ci przyjemność....ja też bardzo je lubię :D

Joluś nazwy lilii faktycznie znam....niestety nie wszystkich, kilka mam NN....ale co do niektórych muszę się wspomagać ściągawką, bo nie zawsze pamiętam , szczególnie nowe odmiany 8-) :lol:

Jagódko ja też bym uciekła 8-) :lol:
A widzę, ze mąż postarał się, żeby było następne cięcie za ileś lat 8-) ....przecież nie może być nudno :wink: :lol:

Elizo zgodnie z życzeniem jak skończą się lilie , to zaczną tulipanki :D

Martuś zlituj się, nie pogłębiaj mojego żalu.....ja prawie ryczę jak myślę o ścięciu.....ale rozmawialiśmy z leśniczym i kazał ciąć, bo mówił, że 70 lat to naprawdę wiekowe drzewo i przy zabudowaniach jest dużym zagrożeniem. Dowiadywałam się w UM, gdyby uszkodziło dom sąsiadów ( lekko pochylone są w jego stronę) to my ponosimy za to odpowiedzialność i niestety koszty są nasze :( .....one są takie piękne i tworzą niesamowity nastrój w ogrodzie, jest tak kameralnie i przytulnie.....no ryczę......

Aniu mam nadzieję, ze twoja biała piękność przetrwa, jeśli jest w koszyku to ma duże szanse :D
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Aguś....biedulko ;:196
szkoda bo taki wiekowy i taki śliczny, pięknie się wplata w charakter ogrodu......ale z drugiej strony.....bezpieczeństwo najważniejsze......no i dziewczyny mają rację, miejsce na nowe rabaty będzie....ale to już Ty, kochana decydujesz.......zrobisz tak jak trzeba ;:196
x-U-ie
---
Posty: 2777
Od: 23 cze 2009, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

Ja także ryczę nad jednym z dwóch moich świerków. Też niestety już wiem, że jeden z nich jest niepewny. Ten na szczęście piękniejszy nie jest krzywy ale o nim to będę rozmawiała jutro z osobą na ten temat bardziej kompetentną. Co się zna na tym. Tego krzywego niestety żal mi ale tylko trochę. Jak pisałam mam wybór - wyciąć szpaler drzew owocowych całkiem wydajnych i o smacznych owocach albo wyciąć tego krzywego świerka.
Tego większego będę chciała uratować - ale o ile pogoda się nie poprawi czytaj w tym przypadku o ile nie wrócą deszcze. Niestety drzewa te tylko pogłębiają negatywne skutki suszy.

Gdybym miała co najmniej 8 arów a nie 4 ary - wolałabym zrobić nową altanę daleko od świerków i je oba bym wtedy zostawiła. A tak - w którą stronę by któryś poleciał to rozwali czyjąś altanę. Z ten strony to nawet dwie bo moją i sąsiadów. :(
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS cz. 10

Post »

oj.......to niedobrze....... :(
to lepiej w tym przypadku go wyciąć fakt, że ta krzywizna mu uroku dodaje ale no cóż siła wyższa.....no zawsze można posadzić nowego i go pilnować ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”