Ogródkowe rozmaitości cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Pysznie, motyle jak za... dawnych? czasów!!! Nelu, stanowczo nas zaniedbujesz... czuję niedosyt Twojego ogrodu i Twojej obecności...
Aniu Zielona, posadzona jesienią, więc pooglądamy u mnie i decyzja będzie łatwiejsza...
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

U mnie sadzona latem zdążyła zakwitnąć jeszcze cała kiścią kwiatów i podoba mi sie nawet jak przekwita. Wtedy robi sie taka bardziej...popielata :?
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu, napisałam już u siebie, ale powtórzę jeszcze raz. Oczarował mnie twój ogród dogłębnie, że tak powiem. Wrzuciłam sobie na pulpit twój poprzedni wątek i czytam po parę stroniczek, bo nie sposób przejrzeć od razu całości. Dawkuję sobie tę przyjemność, żeby wystarczyło mi na dłużej. Mnóstwo się przy tym uczę.
Jak przez mgłę przypominam sobie, że kiedyś chyba cię już odwiedziłam, może z rok temu, potem ty przyszłaś do mnie, no i jakoś się wzajmenie zagubiłyśmy. A teraz ogromnie żałuję, że nie zaglądałam do ciebie regularnie. Tyle tutaj wiedzy, pożytecznych informacji, wspaniałych ujęć, cunych zestawów. Cały ogród żyje różnorodnymi barwami, rośliny wzajmnie się przeplatają, tworząc malowniczy obraz. Stworzyłaś Nelu coś przepięknego. Nie należę do tych osób, co to ochy i achy, ale w tym przypadku nie mogę się jednak powstrzymać, by nie wyrazić ci mojego uznania.
Po prostu krótko mówiąc: fajnie, że tu jesteś.
Obrazek
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

ta róża ciemno fioletowa boska!!!!! muszę ją mieć
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu, rzecz postanowiona! Będą mi się pięły wszędzie po różach powojniki! Niebieskie i granatowe przy pomarańczowych, różowe i takie tam różowawo-białe przy różowych różach! Taki gąszcz, plątanina mi się marzy...Przez Ciebie! :wink: ;:180 Ja nawet sporo jednych i drugich (powojników) mam, jak się tak zastanowiłam...Tylko trochę boję się ich przesadzać...Kiedy najlepiej, wiosną? Wiesz?
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu i znowu mnie oczarował Twój Ogród. Brak mi słów - ale Wandzia już wszystko napisała ;:108
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Marta z tego co mi podpowiedzieli na forum to najlepiej przesadzać wiosną, pewnie dlatego żeby nie zmarzły w zimie. ;:108

Nela ten fiolet Rhapsody jest boski, jak moja będzie miała taki kolor to wszystko odwołuję co o niej pisałam. A w zestawieniu z różem jest idealna. Moja dostała do towarzystwa Dames De Chenonceau i jakieś białe lilie ale nie pamiętam jakie. :lol:
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Rhapsody zjawiskowa :D a moja mama mówi, że to najbrzydsza różą, jaką widziała :;230
Powojnik durandi dorasta u Ciebie do 2 metrów? Kwitnie tak obficie, jak Arabella?
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelu już nie będę tworzyła nowych rabat więc i róż nie będę kupować oprócz tych które nie udało mi sie kupić w tym roku ale to już niedługa lista.Nie zapomnij o tym że u mnie róże Meillanda i Delbarda rosną jeszcze w donicach a jest ich sporo więc mam co sadzić jak tylko skończę dla nich zaplanowane rabaty.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nela jak zwykle cudowne zestawienia ;:180 ;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Zabawne że większa część róż o fioletowym zabarwieniu kwiatów jest podatna na plamistość - chyba odziedziczyły tą podatność w genach.
Powojnik cudny - muszę się rozejrzeć za powojnikami bylinowymi.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Dałaś po oczach tymi zdjęciami. Jak zwykle cudowne połączenia.
Powojnik cudny. Pasowałby mi do GF :D
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Majka nie dziwię Ci się ,że zachwycasz się tą fioletową różą,to barwa ,która rzadka w naszych ogrodach...
Patogeny nie zawsze atakują ,może będziesz miała dla niej bardziej korzystne warunki do zdrowej wegetacji... :D
Pokrój krzaczasty niczym nie umniejsza atrakcyjności róży,tym bardziej ,że kwitnie non stop(Aloha)...
Jadziu jeżeli masz jeszcze miejsce ,aby jeszcze jedną różę różową wcisnąć do towarzystwa ,to trzeba sobie jakąś odmianę wybrać...u mnie akurat to Astra Geschwinda... :D
Zielona Aniu Rhapsody u mnie rośnie w słońcu i przybiera takie fiolety...oczywiście blaknie w fazie przekwitania...takie prawo żywych kwiatów... :wink: A do Izki masz bliżej to na żywo zdecydujesz...
Izka mniej mnie na forum ,bo mam mnóstwo zaległych prac i nadrabiam ,gdy ogród na marginesie...
Ale miło mi czytać ,że komuś brakuje tych nieobecności... ;:196
Aby zrekompensować ...podaje link na pyszne ciasto http://www.ladiva.pl/artykul/bon-appeti ... wnie/20632 i łatwe
Dorotko Ani np tak się róża spodobała ,że kupiła drugi krzaczek...ale czy jeszcze go ma... ,w związku z zakupem kolejnych odmian...?to nie wiem... :wink:
Wanda jestem wzruszona takimi przymiotami...jakimi określiłaś mój ogród...Bardzo mi miło... ;:180 Zdjęcia oddają najpiękniejszy moment dla oka ,który w danej chwili decydujemy się uwieczniać...Różnie to bywa w późniejszym okresie mimo tego ,że się bardzo staram...Ale różane krzaczki żyją swoimi kaprysami i niestety... nie tylko przez nas są uwielbiane... :roll:
Renatko jeżeli się podoba ,to trzeba sobie sprawić... :uszy
Marta już Ci zazdroszczę ,że chcesz zagęszczać i masz na to sporo miejsca ...Z powojnikami przy pnących trzeba wziąć pod uwagę,że się czepiają ...czyli przy olbrzymich viticellach ,kontrola wskazana do momentu osiągnięcia pewnych rozmiarów ,ukierunkowania potrzebują
Potem wiosną ścinamy prawie do zera...więc dobrze by było ,aby nie czepiały się róż...,których ciąć nie należy(dotyczy pnących i historycznych)
Powojniki najlepiej przesadzać wiosną,aby miały czas i odpowiednią temperaturę na zregenerowanie korzeni...a mają je wielkie,rozłożyste...
Asiu dzięki wielkie ;:196
Majka białe lilie do fioletu będa pięknie współgrać....dobre zestawienie i jakie pachnące... :D
Basiu Clematis durandii do 1,8 m sięga ...jest traki...szlachetny,inny niż masa kwiatów Arabelli .Pokazuje mniej kwiatów ,ale aksamitne ,konkretne... :wink:
Danka dla mnie to i tak masz jeszcze sporo miejsca,porównując mój ogród ... :wink: W każdym razie nie ma co się zarzekać ;:108
Dzidziu miło ,że wpadłaś ... ;:196
Gosiu Clematisy bylinowe są niezawodne ...nie padają na uwiąd ,długo kwitną...a jest ich sporo do wyboru
Ponoć róża Veilchenblau nie choruje ,nie mam więcej róż w tych kolorach,nie mogę za bardzo... ani zaprzeczyć ani potwierdzić... :D
Gosiu-Margo jako ,że powojnik granatowy ,z maźnięciem fioletu to do GdF będzie pasował jak ulał...

Trochę bylin dla odmiany ,które zapełniają mi grządki wokół róż

Obrazekwielosiły i dzwonki
bodziszki ,różowy to PatrycjaObrazek
Obrazekgoździki pachnące
krwawnik Obrazek

Obrazekpowojnik bylinowy na tle rutewki
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”