Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Jagusiu jesteś WIELKA,mam dziś bezsenną noc i encyklopedia jak znalazł,drugie zdjęcie z juką,w tle działeczka-uwielbiam takie klimaty
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Widzę, że będę miała kaaaaaaaawał wątku do czytania. Ta encyklopedia jest świetna. ;:180

Moja języczka japońska przykryta, teraz czytam, żeby ją wykopywać... Może przeżyje tę zimę, póki co jest łagodna, i tak będę dalie sadzić to być może wykopię razem z nimi jesienią, zobaczymy :roll: .
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Jagusiu, Języcznik, to wcale nie zwyczajny, ale odmianowy, jak dla mnie Crispum. :roll:
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Marzenko :)
Miło mi że mogłam umilić Ci nocne chwile... ale mam nadzieję że to nic złego że nie śpisz po nocach...

Agatko :)
Długo Cię nie było to i zaległości spore... wiem po sobie 2-3 dni mnie nie ma już w tyle jestem, a co dopiero ty...
Miejmy nadzieję że przetrwa, jeśli zima będzie tak łaskawa jak do tej pory...

Iguś :)
wszystkie języczniki i te odmianowe też są zwyczajne. Taka nazwa gatunku "języcznik zwyczajny". Mój na pewno ma jakąś odmianę, ale próbowałam ją jakoś określić i zbyt dużo było podobnych do siebie.... co innego jak kupujesz już z nazwą odmiany [chociaż te też bywają mylne]. Na pewno nie jest to 'crispa', bo on ma listki takie proste, zwężające się i falowane. Z tych co widziałam to najbardziej pasuje mi do 'Cristata' bo on ma takie rozwidlające się liście.
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Jagusiu jak ja mam spać,kiedy za oknem paskudna pogoda a tutaj SAMI SWOI ;:162 W dodatku każdy pokazuje swoje piękne ogrody,kwiaty,warzywa-wszystko to,co kocham.Toż to byłby grzech na sumieniu spac,a w grudniu byłam u spowiedzi ;:170
beatann
500p
500p
Posty: 863
Od: 18 wrz 2010, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Marzenko a gdzie Twój wątek? ;:223
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Zwyczajnego mam ja, a takiego to bym chętnie przygarnęła, skąd go masz? :lol:
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Ja nie mam swojego wątku(jeszcze) z przyczyn przyziemnych:brak aparatu.W lutym kupię(w czasach obecnych budżet muszę planować cobym bez grosza przy duszy nie ostała się :;230 Pokażę Wam mój ogródek-szału nie ma bo "szewc bez butów chodzi"-w sezonie zajmuję się ogrodami klientów.Większość roślinek stale wykopuję i sprzedaję,ale starzeję się-od zeszłego roku czuję,że teraz jest czas na mój ogródek ;:108 Także proszę o cierpliwość ;:180
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Marzenko :)
To chwali ci się a ja się cieszę że do tych oglądanych mój ogródek też należy. Przychylam się też do apelu innych: dawaj na tapetę swój. Co to znaczy że zajmujesz się ogrodami klientów? Sprzedajesz roślinki, tzn że masz szkółkę czy coś w tym rodzaju?

Iguś :D
Kobieto, puchu marny.... toż tłumaczę:
języcznik to rodzaj paproci do którego należy gatunek języcznik zwyczajny a ten dopiero ma odmiany.

systematyka:

Domena: eukarionty
Królestwo: rośliny
Podkrólestwo: naczyniowe
Klad: monilofity
Klasa : paprocie
Rząd : paprotkowce
Rodzina: zanokcicowate
Rodzaj: języcznik
Gatunek : języcznik zwyczajny
Odmiany [m.in.]:
Języcznik zwyczajny 'Angustifolia'
Języcznik zwyczajny 'Crispa'
Języcznik zwyczajny 'Cristata'
Języcznik zwyczajny 'Marginata'
Języcznik zwyczajny 'Muricata'
Języcznik zwyczajny 'Ramosa Cristata Nana'
Języcznik zwyczajny 'Ramosa Cristata'
Języcznik zwyczajny 'Ramosa'
Języcznik zwyczajny 'Sagittatum Cristatum'
Języcznik zwyczajny 'Undulata'

to wobec powyższego, jak się już tak upierasz to masz jęczynik zwyczajny zwyczajny :uszy
A odpowiadając na Twoje pytanie to kupiłam go w szkółce niedaleko Patkazy. W tej szkółce było sporo fajnych roślin cieniolubnych ale moje fundusze były jakie były więc poprzestałam na 2-3 roślinkach, m.in. właśnie ten jęzczynik padł łupem. Można by jakoś zaaranżować kupno: Ulcia kupi [jeśli będzie jeszcze taki w sprzedaży] bo to niedaleko Łęcznej i przywiezie na zlot. Albo ja kupię, bo w kwietniu będzie spotkanie u Ulci to przecież nie ominę go za nic w świecie.
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Jagusiu jestem ogrodnikiem z urodzenia,a dopiero potem z wykształcenia(właśnie taka kolejność).W sezonie zajmuję się ogrodem 4hektarowym oraz po godzinach jeszcze ogrody innych ludzi-specjalizuję sie w warzywnictwie i ochronie,rośliny ozdobne też szkółkuję u siebie bo jak coś klient chce a w centrach ogrodniczych nie ma,to wstawiam swoje.Myślę o małej szkółce ale jak wyjdzie to zobaczę,w tym roku chcę uporządkować swój ogród.
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Jaguś ale jakich fajnych języczek się dochowałaś ;:138 Ja to już nie wiem dam sobie z nimi spokój chociaż mam taki cienisty zakątek w którym by bardzo pasowały i Przewalskiego ma się dobrze a inne szkoda gadać ślimaki.Widzę że ta strzelista podobna do Przewalskiego?
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Marzenko :)
To widzę że fachowca znajomego mam .... jakby coś trzeba było rozmnożyć... bo w tym to ja kiepska jestem.... jak się samo wysieje, czy ukorzeni to jest.... ale żeby specjalnie.... to noga ze mnie..... Opowiedz coś więcej o tym ogrodzie - 4 hektary? To jakiś botaniczny czy prywatny... no teraz to wzbudziłaś moją ciekawość....

Gosiu :)
Przecież zawsze próbować możesz.... u mnie tez ślimaki się dorwały do języczek ale jak ich potraktowałam granulkami, takimi niebieskimi z Brosa przeciwko ślimakom to część zdechła reszta się wyniosła i spokój był...
Języczka strzelista jest bardzo podobna do przewalskiego z kwiatów - za to liście ma zupełnie inne. Strzelista ma liście sercowatego kształtu delikatnie po wycinane na brzegach. Przewalskiego liście są głęboko powcinane i strzępiaste.
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Jagusi ogród nie zawsze tak ogrodowo jakby się chciało cz.2

Post »

Jagusiu ogród znajduje się przy Pałacu Bursztynowym we Włocławku.Jest to świeżo założony ogród-2009r.Do botanicznego to dużo mu brakuje,chociaż "górze" marzy się,jednak nie idzie to w parze z nakładami,jakich ogród wymaga i z tego tytułu są różne nieporozumienia-więcej tu nie napiszę,z oczywistych względów,może na PW jak będziesz chciała;) a z rozmnażaniem nie mam problemu-w razie czego to chętnie Ci pomogę,chociaż jak każdemu przytrafiają mi się różne porażki ;:223
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”