Mój ogród - eleka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
neferett
50p
50p
Posty: 51
Od: 25 mar 2007, o 20:33
Lokalizacja: Poznań

Post »

Nie płacz mi tu , ja cie własnie odwiedzam, tylko cus mi sie zdjecia nie chcą powiekszać , wiec nie za wiele widze :(
Z tego co udało mi się zobaczyć , to masz całkiem fajnie , kolorowo , a w dodatku niezły majsterkowicz z ciebie , brawo.
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Dzięki Neferett.Specjalnie dla Ciebie Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

eleka pisze: Chodzę po całym forum,próbując się w nim odnaleźć, ale to niemożliwe.Udało mi sie wstawić cytat ;:33 .Ale skąd bierzecie te linki na interesujące kogoś tematy?Jak jestem u kogoś to sobie zagladam w nie i trafiam na bardzo ciekawe porady.Ale jak do nich dotrzeć, bo chyba jestem ślepa i na str. głównej nie widzę tego.Macie to w małym palcu,czy po prostu uważniej przeglądacie?
Jeśli masz jakieś problemy Elu pisz tutaj lub bezposrednio do moderatorów ,np w wątku do KaRo- zawsze chętnie podpowiadamy .
Na górze strony masz znaczek lupy z napisem wyszukiwarka --- klikasz go i wpisujesz interesującą Cię frazę np.tuje klikasz i wyskakują Ci tematy o tujach uprzednio poruszane na forum .Są tam różne możliwości przeszukiwania forum ,proponuje zaznaczyć kropką trzecią możliwość --- przeszukiwanie tylko tematów wątków---wtedy zawęża się znacznie zakres poszukiwania bo jak widzisz nasze oforum jest ogromne .
Zapoznaj sie z treścia wątków podwieszonych w każdym forum - to będzie dla Ciebie bardzo pomocne np.
wOffTOPIC-Personalne.... są podwieszone adresy do wątków osobistych forumowiczów ---bardzo szybko odnajdziesz zatem wątek konkretnej osoby itd .itd.
Życzę powodzenia w nawigacji po forum i czerpania korzyści z jego lektury.Pozdrawiam. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Andzio
200p
200p
Posty: 271
Od: 5 maja 2007, o 19:23
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post »

Witaj!Duże pole do popisu,trawka zielona,kwiatki....no i żeczywiście dzięki forum można dużooo sie dowiedzieć!! :lol: :lol:
Kocham moje Kochane Robaczki-tak słodko mówię o mojej kochanej rodzince!
Zapraszam do mnie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Kurczę , też Cię odwiedzam !!! I podobają mi się Twoje kwiatuszki- najbardziej ten biały , z lewej na dole :D To Zawilec ?
Pozdrawiam cieplutko E.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

KaRo zawsze jesteś w odpowiednim miejscu.Wspaniale pełnisz swoją funkcję.Już teraz wiem, że nie zaznaczałam odpowiedniego okienka
przeszukiwanie tylko tematów wątków---
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Jeszcze tylko pokażę z czym dzisiaj walczyłam cały dzień.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to jeszcze przede mną
Obrazek
siewki wybijającej machonii

Więc jeśli ktoś posadził machonię w złym miejscu, to serdecznie współczuję.A gdyby jeszcze ktoś chciał sadzić machonię, to cały ten dywanik wyskubę i oddam "w dobre rece"
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Tak Ewelinko to zawilec,od zeszłego roku walczę z nim,bo bardzo mi sie rozrósł.Czyżbyś go nie miała?Bardzo chętnie się podzielę z Tobą, czy kimś kto go zechce.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Elu, tego zawilca nie mam, na moje oko to jest Anemone Silvestris.To dość ekspansywna bylina,rozrastająca się podziemnymi kłączami. Jest uroczy !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Właśnie wróciłam z cudownego ogrodu( w realu).Jest tam wiele ciekawych roślin.Pięknie skomponowane. Właściciele zgodzili się na publikację zdjęć, bo sami nie mają komputera.Byli przedstawiani w którymś z czasopism ogrodniczych, zajęli 20 miejsce na piekny ogród.Rewelka.Akebia- kwitnące cudo, kielichowiec-drugie kwitnące cudo, zresztą same cuda.Jeśli nie kłóci się to z regulaminem pokazałabym Wam chętnie.Padły mi baterie i niewiele mam tych zdjęć, ale są to b.sympatyczni ludzie i każdy kto ma ochotę jest mile widziany,więc wrócę tam jak bumerang.
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Wreszcie mam chwilkę, aby zacząć to co planuję.Mianowicie ogłaszam mobilizację( czytaj prośbę o pomoc). Jeszcze raz przedstawię kawał mojej działki i część roślin, które chciałabym wykorzystać.Podpowiedzcie,czy należałoby pogrupować "choinki", sosenki tak bardziej w grupy.A może pojedynczo, tyklo w zestawie- kolumna,coś o kształcie kulistym,kwitnący krzew?No w ogóle prześlijcie pomysły, będę wdzięczna.
Teraz jeszcze widok ogólny z drogi.Skalniak po lewej(tzn.mój) i skalniak po prawej( teściowej),chciałabym połączyć takim nasadzeniem jak u Ciebie Aniu.Wykorzystać to, co na razie mam,chodzi mi o krzewy.To połączenie, wzdłuż ogrodzenia sąsiadów ( po uprzednim usunięciu krzewów) dalej by szło wzdłuż mojej siatki, przy ulicy, skręczjąc i łącząc się ze skalniakiem teściowej.Skalniak ten,cały jest do przebudowy(zarośnięty strasznie) i myślę czy nie udałoby się go obniżyć.
Zaczynam

Obrazek

Obrazek

tu pokażę co mogę wykorzystać

1 Obrazek
2 Obrazek
3 Obrazek
4 Obrazek Obrazek 5Obrazek 6Obrazek 7Obrazek 8Obrazek 9

ciąg dalszy

Obrazek 10Obrazek 11Obrazek 12Obrazek 13Obrazek14Obrazek 15Obrazek16

dalej krzewy: migdałek, pęcherznica, kalina, złotolin,2 wejgele, dereń i coś jak trznielina (ale to nie trzmielina,nie pamiętam nazwy) Obrazek 17Obrazek 18Obrazek 19Obrazek 20Obrazek21Obrazek 22Obrazek 23
oczywiście nastąpiła pomyłka,zamiast kaliny wyrosła mi sosenka (mój błąd,ale nie będę poprawiać,bo namieszam).Kalina oczywiście jest, ale nie zrobiłam foto.

Do tego mam jeszcze kilka rozet yucci,pewnie i kilka róż teściowa by dołożyła.Chcę też kiedyś dokupić rododendrony i tam je umieścić.
W jednym rogu od ulicy rośnie Robinia lepka, a w linii prostej od niej,wzdłuż drogi Oliwnik, sosna i Tawuła wczesna(?).Oliwnika nie ruszę, bo ciężko się przyjmuje.Sosna też już za duża na przeprowadzkę.Oczywiście powsadzam tam też byliny, u stóp krzewów, ale najtrudniej mi z tymi większymi nasadzeniami.
Starałam sie jasno wypowiedzieć, ale nie wiem czy wyszło.Czekam na Wasze propozycje.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Elu, chcesz obniżyć skalniak ? NIEEE!Twój skalniak jest stosunkowo duży ( a ma być , wg. planów jeszcze większy) , więc podniesiony , z różnymi kamieniami , skałkami będzie ciekawszy. Spróbuj sobie wszystko wyrysować na papierze, zrób taki PLAN. Będzie Ci łatwiej całość ogarnąć. :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
eleka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1562
Od: 22 kwie 2007, o 20:15
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Mój skalniak(po lewej) nie ruszam.Tylko ten niższy,obok robinii.Tam jest wręcz chwastowisko.Miałby być takim wykończeniem,schodziłby łagodnie do ok.50cm ( w stronę domu,garażu).Nie wiem o co chodziło,
( a ma być , wg. planów jeszcze większy)
Ja chcę tylko podsypać wokół trawnika takie podwyższenie, na którym posadzę to co na razie mam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”