Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 631 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  
Autor Wiadomość
MirekL
 Tytuł: Re: Martowy prawie ogród /cz.4/
PostNapisane: 15 lis 2011, o 21:09 
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.

0 szt.
Rozgród ? :lol:

dkny
PostNapisane: 15 lis 2011, o 21:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Marto, w takim tempie to do wiosny zleci co najmniej ten (jeżeli nie następny - już ogrodowy) wątek. Cieszę bardz z Twej obecności, że nie trzeba Cię wiosną szukać. Ot, u Marty ogrodniczo, malowniczo, poradniczo :roll: :lol: ;:196

artam
PostNapisane: 15 lis 2011, o 22:04 
1000p
1000p

1 szt.
Mirek, w systematykę ptaków wdawać się nie będziemy :wink: Czarne kraczą, białe z czarnym klekocą i to nam wystarczy...
Jolu, jak nie podałam, jak podałam... Sasanek nie ma co zazdrościć, tylko trzeba wysiać, te moje w końcu też z siewu, no nie mojego...Właśnie, przypomniało mi się, kilka osób wiosną kazało mi zbierać nasiona, zebrałam! I co?
Aniu, Siberka też musiała słuchać tego profesora...Ona już taką tezę postawiła, nawet rozważałam tę sprawę zakładając poprzedni wątek...Ale Siberka się tytułem naukowym nie wsparła, to i jej nie dowierzałam do końca! O wybaczenie proszę! :) Widzisz, jak to człek nie mający styczności z profesorami w nieświadomości żyje! :;230 To ja od samego początku miałam ogród! Drugi warunek też się zgadza, przestrzeń występuje! Jak Ty to pięknie powiedziałaś duchowa! Wypełniają ją jakieś plany, marzenia, głównie o tym trzecim wymiarze :wink:
Jolu, widzisz! Ogród masz, a nie działkę z widokiem! I to też od samego niemal początku! Jeszcze jak by mnie od góry jakieś liście ogrodziły! A ja ciągle to samo!
Gosia, a czy woda barwiona zdrowie przywraca? Nie wnikam, jaka woda i czym barwiona :wink: Jak widzisz Siberia czuwa, wszystko ok! Tak, sasanki tuż, tuż, no najpierw jeszcze same sanki, bez sa- :;230
Andrzej, gawrony powiadasz...Niech i tak będzie...Z kalendarzem nie ma co wojować! Czas jest nieubłagany, ja nie wojuję, starzeję się z godnością! :lol:
Elu, Ty się moją Chippendale nie sugeruj, bow drugim kwitnieniu już była cieplejsza, dobrze zrobiłaś. Sasanki kupiłam gotowe...Wysiewanie mi nie wychodzi...A to rzeczywiście floks, żarówa w kolorze dość u floksów niespotykanym...
Romek, zrobiłam, co było konieczne albo i nie, jak się okazuje według najnowszych prognoz... I nie zamierzam raczej jeździć...Mój ogród straszy, u Ciebie tak pięknie, że nawet nie wiesz, jak bardzo inaczej może być!
Siberko, zasługi Twe doceniłam, pamiętam też, że dzięki Tobie dowiedziałam się, co to jest chwast! :lol:
Geniu, to tak jak mi...Ania mi nawet dwa razy podsyłała, ale za drugim razem też zalałam ;:223 Moje zatem "doniczkowe"...
Alano, faktem jest, że jeśli chodzi o sasanki, to jakoś wymagania roślin i moje upodobania tak się dziwnie zgrały! Na moim piaseczku i słoneczku mają się świetnie! Dziękuję za kibicowanie, a czy nie mogłabyś mnie trochę powstrzymywać? Wszyscy tylko kibicują! :wink:
Iguś, tu się zgadzamy, drzewa i cień to warunek podstawowy! No oczywiście poza ogrodzeniem! :wink:
Majeczko, woda, papu i słonko, myślę, że dam radę! A te wszystkie sody z mlekiem, miedziany mam mieć w poważaniu, tak? I za dużo nie czytać! Widziałam, widziałam, ale i tak "dopytać" jeszcze muszę!
Grażynko, widzisz, jak akademicka wiedza potrafi namieszać! To ja mając same chwaściory ogrodzone, już miałam ogród, a Ty z tymi pięknymi rabatami i kompozycjami masz pewnie pole! :;230 A z różami się nie martw, wszystko z Tobą ok! Po prostu jesteś osobą wrażliwą na piękno! A jak u Ciebie z kulkami? :;230
Mirku, rozgród jak będą róże! A może, żeby te akademickie dyrdymały jakoś życiu przybliżyć, ogrody bez ogrodzenia nazwać bezogrodami? Ot, taki kompromis między nauką a praktyką! :lol:
Anetko, to wszystko w ramach walki z depresją jesienną! Wspieramy się! Ty też powinnaś się bardziej u siebie starać! Dla dobra nas wszystkich! ;:136

Moje najbardziej energetyczne wiosenne zdjęcie...

Obrazek

I dzwoneczki takie tam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alionuszka
PostNapisane: 15 lis 2011, o 22:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Już nowy wątek...a myślałam ,że gdzieś na 95 zagoszczę... :roll: Kolorowe impresje bardzo w moim typie...a o róże się nie martw ,to one dla nas ...mają nas raczyć swoim pięknem ...a my ewentualnie mamy im papu podsypać... :wink: Guzowatość sporadycznie występuje na naszych różach...a właściwe to trudno ją zdiagnozować ,pytałam p.Chodunia z Rosarium ...,tzw.kallus może być często postrzegany jako guz...a jest reakcją obronną róży na uszkodzenie tkanki...
Także sadź :uszy ,a ja będę podpatrywać wraz z uroczymi bylinami ... :D

e-genia
PostNapisane: 15 lis 2011, o 22:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marto co to jest takie białe ,niebieskie i różowe na pierwszym zdjęciu?

A jeżeli chodzi o sasanki u nas nie widziałam strzępiastych .
Zbierałaś nasionka ze swoich ?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

FRAGOLA
PostNapisane: 15 lis 2011, o 22:53 
1000p
1000p

1 szt.
artam napisał(a):
Grażynko, widzisz, jak akademicka wiedza potrafi namieszać! To ja mając same chwaściory ogrodzone, już miałam ogród, a Ty z tymi pięknymi rabatami i kompozycjami masz pewnie pole! :;230 A z różami się nie martw, wszystko z Tobą ok! Po prostu jesteś osobą wrażliwą na piękno! A jak u Ciebie z kulkami? :;230

Noooo kochana nie przesadzajmy...to u Ciebie rarytasków moc,kulki,hosty,liliowce i długo by wymieniac i jescze ogrodzenie a u mnie co...bida z nędzą i nawt płotka ni ma :? Nazwa wiejskie chaszcze bez ogranicznika była by dobra dla tego co mam ;:108
Rozwaliłaś mnie tekstem "osoba wrażliwa na piękno"...oj umiesz człowieka podejśc...ale się nie dam...4 róże i basta :;230
A na kulki to już Ty mnie nie bierz...widzisz że Hanutkowa się wystrzegam(w miarę możliwości ;:224 ) z powodu wirusa kulkowego....

majka411
PostNapisane: 15 lis 2011, o 22:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cytuj:
Majeczko, woda, papu i słonko, myślę, że dam radę! A te wszystkie sody z mlekiem, miedziany mam mieć w poważaniu, tak? I za dużo nie czytać! Widziałam, widziałam, ale i tak "dopytać" jeszcze muszę!

Marto :D dokładnie masz mieć w poważaniu. Owszem profilaktyka, tak ale rozsądek górą. Przede wszystkim dobry dobór róż. Nela ma rację. ;:108

pamelka
PostNapisane: 16 lis 2011, o 11:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
artam napisał(a):
Właśnie, przypomniało mi się, kilka osób wiosną kazało mi zbierać nasiona, zebrałam! I co?

Wysieję, możesz przygotować na sobotę :D a potem sprzedawać będziemy :;230
Żartowałam, będą prezenty na wiosenne spotkanie :wink:
Kolorowo i wiosennie się zrobiło :D Już niedługo, oby tylko dni dłuższe zaczęły się robić

jola1
PostNapisane: 16 lis 2011, o 12:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Nie udało mi się załapać nawet na pierwszą stronę.
Ilość liliowców powala mnie na kolana, ja dopiero zaczynam przygodę z nimi i już odczuwam brak miejsca.
Marto pięknie zaczęłaś nową część.

x-p-k
PostNapisane: 16 lis 2011, o 13:23 
Konto usunięte na prośbę.

0 szt.
Sasankami w typie papageno, to mnie zamordowałaś!
Piękne Ci one. Mnie się wiosną udało jedną takową wyszperać na stoisku, mam nadzieję że przeżyje zimę (bo sasanki coś lubią sobie u mnie padać).

A napisz mi proszę, czy to wszystko kokorycze? Czy może jakieś inne rośliny? Jak kokorycze, to muszę wykombinować jak Cię nakusić na wymianę ;:224
No ale widzę, że epimedia też lubisz, a tego Ci u mnie dostatek :;230
artam napisał(a):
Obrazek

Tajka
PostNapisane: 17 lis 2011, o 18:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Martusiu w Twoim ogrodzie takie cudowne, nie banalne roślinki rosną. ;:138
Zawsze sądziłam, że kokorycze mają tylko żółty kolor.
One takie piękne, podobne do penstemonów. :)

artam
PostNapisane: 17 lis 2011, o 22:09 
1000p
1000p

1 szt.
Nelu, wiem nawet co to kallus (oj, udało się literówki nie zrobić! :;230 ) Czyli potwierdzasz, że życie w niewiedzy źródłem pogody ducha? :wink: Koniec z czytaniem! Napawać się pięknem bez żadnych podejrzeń, czarnowidztwa...Entuzjazm, entuzjazm!
Kolorowe impresje to się dopiero zaczną, jak zacznę coś między różami sadzić...Nawet mam taki plan, żeby na iglaki rosnące za różami puścić jakieś powojniki..Tylko róże tam pomarańczowe, więc jakie powojniki pasowałyby najbardziej? Pewnie fioletowe, a ja nie lubię! Ot dylemat kolejny się szykuje...
Geniu, to penstemony z serii Pinacolada, niestety odeszły czemuś do lepszego świata...Trochę nasion zebrałam, reszta znów uleciała...
Grażynko, a co tam płotek! U mnie niby jest i kłopot, malować słupki trzeba...Proszę tu bzdur nie opowiadać o jakichś wiejskich chaszczach ;:14 , piękne kamienne rabaty, skomponowane z ciekawych roślin traw...A że na razie kulek nie ma :wink: , to naprawdę mały defekt, który łatwo da się naprawić! :;230 Przejrzałaś moją manipulację, ale jak widzisz, ja się tak łatwo nie poddaję!
Majeczko, tylko problem w tym, że ja nie mam właściwego doboru róż! :lol: Bo ja się kieruję nie takimi kryteriami, jak powinnam..U mnie najważniejszym kryterium jest kolor...pomarańczowy! I tak mam cudną Belvedere...Mimo że przestrzegałaś! No widzisz...Nie mogę jednak tej profilaktyki całkiem zaniedbywać!
Jolu, no może jak Ty wysiejesz, to coś z tego będzie! Nie można przelać, tak po macoszemu trochę do niej trzeba...Ale prezenty potraktujemy jako nasze wspólne? :wink:
Jolu 1, to będzie fajna przygoda, taka kolorowa :) Z tym brakiem miejsca to chyba przesadzasz...
Piotrze, rozkwitywanie sasanek w poszukiwaniu tych strzępiastych było fajną wiosenną zabawą...Nawet sprzedawcy brali w niej udział! :lol: A te kolorowe kolorowe to penstemony Pinacolada...Z wymiany nici, bo już ich nie ma...Ale epimedialna to ja jestem znacznie bardziej niż by to wynikała z tych zdjęć i tu bym była chętna na jakąś prostą wymianę towarową :)
A uwierzysz, że taką kokorycz przytargałam z pewnego lasu...

Obrazek

Tajeczko, no ja właśnie lubię te niebanalne, dlatego wciąż nie rozumiem, co u mnie robią na przykład takie floksy... Żólta jest corydalis lutea, a te puste i pełne mają różne kolory, głównie w odcieniach fioletu, ale nie tylko...A to, co widać to właśnie pentemonki! :)

Na te wiosenne byliny czekam najbardziej... Sangwinaria i miłki...

Obrazek

Obrazek

I zupełnie bez sensu taki widoczek...

Obrazek

Zielona_Ania
PostNapisane: 17 lis 2011, o 22:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
I to mi się podoba, wiosenny optymizm i planowanie kolekcji powojników :lol: Tylko zostaw gdzieś kawałek miejsca na kukurydzę.
Liście miłka mi coś przypominają ;:224

majka411
PostNapisane: 17 lis 2011, o 22:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cytuj:
Majeczko, tylko problem w tym, że ja nie mam właściwego doboru róż! Bo ja się kieruję nie takimi kryteriami, jak powinnam..U mnie najważniejszym kryterium jest kolor...pomarańczowy! I tak mam cudną Belvedere...Mimo że przestrzegałaś! No widzisz...Nie mogę jednak tej profilaktyki całkiem zaniedbywać!

Marta, :D jak najbardziej profilaktyka, ale w przypadku Belvedere, ja się poddałam. Wszystko było cacy, a jednego dnia zobaczyłam plamy i opad liści. To był ostatni dzień jak ja widziałam.
Nawet profilaktyka nie pomogła, ona tak już ma.
Zobaczysz sama dojdziesz do tego, że będziesz kupować tylko zdrowe. :;230

A co to jest ten koperek z żółtymi kwiatkami ? podoba mi się :D

e-genia
PostNapisane: 18 lis 2011, o 02:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Majko to miłek wiosenny , jest jeszcze amurski ale ma inne liscie

AGNESS
PostNapisane: 18 lis 2011, o 06:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Martuś ja porozpływam sie w zachwytach nad sasankami, moje ukochane wiosenne......a takie strzępiaste to już cudo nad cudami 8-) :lol: jak wiesz ja też jestem właścicielką takiego cudeńka ;:196 i już od momentu posadzenia nie mogę doczekać się aż zakwitnie ........czyli wiosną będzie rok tego czekania :;230
Sangwinaria i miłki też piękności, ja ich nie mam.....od niedawna u mnie wiosnę witają ranniki.....też cudne słoneczka 8-) :lol:

pamelka
PostNapisane: 18 lis 2011, o 11:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zielona_Ania napisał(a):
Liście miłka mi coś przypominają ;:224

Aniu czyżby wyplewioną koperkową :;230
Marta ale kolorki ;:224 chce się tych mocnych barw, a tu tylko szarości .... z dodatkiem bieli ostatnio :roll:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 631 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 38  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Halinka, takasobie, Wonka_M i 83 gości