Ranczo Nokły cz. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Witaj Tadeuszu
Dziękuję za informację o ambrowcu. Cierpliwie poczekam do wiosny i zobaczę co będzie u Ciebie i co u mnie. Mam żal do sprzedawcy, bo gorąco mnie przekonywał, że wystarczy pierwszej zimy lekko okryć (okryłam solidnie), a kosztowały niemało.
Twoje rady n/t pomidorów mam skopiowane z poprzednich wątków i wklejone do specjalnego notatnika, chyba nie masz za złe :oops: ale i tak wiosną będę miała moc pytań, bo nie wszystko zrozumiałam.
A ogród Twój przepiękny, sprawia wrażenie, że wszystko jest na swoim miejscu, jakby było tam od zawsze. Planowałeś to dokładnie?
Zaraził mnie również Twój zachwyt dla kielichowca i już go posadziłam, pewnie mi jeszcze nie zakwitnie w przyszłym roku :(
Forum stało się dla mnie i książką i telewizją, tylko radio mi jeszcze nie przeszkadza. Nawet mąż już się pogodził z tym, że siedzę do późna przed monitorem.
pozdrawiam - Helena
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Tadeuszu, bardzo mnie urzekła aralia japońska. Ale niestety uważam, że raczej jej nie posadzę, bo ziemia wapniowa a ponadto sucha, ciągle musiałabym dokwaszać i biegać z konewkami. Ale choć u Ciebie oko nacieszę. Zofia.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
hutkow
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 856
Od: 24 sty 2011, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: działka na Roztoczu Zamojskim

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Witaj Tadziu!
Jestem zdumiony widokiem Twojej działki,wygląda prawie tak jak ją zobaczyłem w realu 12.06.2011r.Ulka napisała,że obecnie moja działka nie przypomina tej z 2o.08.2011r.i tak faktycznie jest.
Pozdrowienia Edward
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Tadeuszu piękna kolekcja dalii w Twoim ogrodzie. ;:108
Trawnik zieloniutki, jakby naokrągło padały deszcze, u mnie zupełnie wypalony i żółty, niestety. :)
Śliczny ambrowiec, szkoda, że przemarza . :)
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Pięknie wcale nie widać jesieni Tadeuszu :)
Wiele jeszcze kwitnie,dookoła ład i porządek! Bardzo mi się podobają te opisy każda roślina ma swój rodowód ;:180
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Witaj Tadeuszu.Ranczo jak zawsze ,,kwitnące''. Aralia sporo urosła od mojej wizyty . Barbula i lespedeza całe w kwieciu. To krzewy akurat na moją działeczkę. Barbulę mam , kwitnie od miesiąca i już niestety kończy. Obawiam się jak przeżyje zimę , ale po Twoich radach myślę że nie będzie tak żle. Powojnik tangucki niezmordowany , kwitnie chyba od wiosny. Ta ,,czarna malwa '' to prawoślaz lekarski. W okolicach mojej działki są kilkuarowe poletka tego ziółka. Zbiera się kwiaty zaraz po rozkwicie.
Cieszę się , że będziesz z Justynką u Ulki. Tęż się wybieramy. Oby pogoda dopisała.
Tadek.
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Tadeuszu, dziękuję za obszerne wyjaśnienie na temat lespedezy i info o kielichowcu. Ten ostatni u mnie chyba za dobrze się nie czuje, jedna sadzonka uschła, druga trzyma się, ale nie za bardzo przyrasta. Chyba w nowym sezonie spróbuje jeszcze raz, chciałabym mieć ten krzew, bo jest piękny... :)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
8008M
50p
50p
Posty: 90
Od: 4 paź 2011, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lublin - 0kolice

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

:wit
Jak widzę prace w ogrodzie nie kończą się nigdy i zapewne choroba zwana "ogrodnictwem" też nie ma końca :D
Proszę dajcie mi znać kiedy będziecie okrywać swoje roślinki, Zwłaszcza Ciebie Tadeuszu o to proszę bo to ten sam region to i mrozy zawitają do nas w tym samym czasie. Podobno zbyt wczesne okrycie nie jest dobre?
Pozdrowionka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47885" onclick="window.open(this.href);return false;
A to może będzie ogród - Magda
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Tadeuszu, oglądam jak zwykle z podziwem ranczo Nokły i nie znajduję ani śladu jesieni. Wszystko jeszcze zielone i kwitnące. ;:138 U mnie aralia już przebarwiona i gubi liście. Lespedeza śliczna. Już zastanawiałem się nad moją czy jej nie wyciąć, rośnie kilka lat i straszna lichota. Po namyślę dam jej jeszcze szansę, może odwdzięczy się pięknym widokiem w następnych latach.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
8008M
50p
50p
Posty: 90
Od: 4 paź 2011, o 11:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lublin - 0kolice

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

:wit

Już wiem, jak to się robi więc pod linkiem tak nieśmiało, ze zwieszonymi uszkami jak na nowicjusza przystało przedstawiam Ci Tadeuszu moje sosenki. Sosenki armanda mam dwie, na fotkach prezentuję jedną na tle kamyczków, i taką o karłowych przyrostach na tle czerwonych zrębków.
Panicznie boje się zimy ;:65


:wit znowu ja

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=476

O a tu ( chyba 35 strona) taka oooooogromna armandzica, pokazuję bo to z tej sosny pochodzą moje siewki. :D Takie rozmnożone z nasionek to siewki :?:
Często zerkam na Twoje ranczo ;:65 kiedy ja będę miała choć namiastkę tego ;:180
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47885" onclick="window.open(this.href);return false;
A to może będzie ogród - Magda
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Magda , to nie takie trudne ;:108 ;:108 Dużo chęci i 12 lat ciężkiej pracy , będziesz miała swój ,,Zielony Raj'' :D
Awatar użytkownika
promyk
200p
200p
Posty: 470
Od: 18 kwie 2011, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Witaj Tadeuszu, słów brakuję by opisać Twoje królestwo i wyrazić słowa uznania. Ale spróbuję, cudnie, wspaniale, bajecznie, aż mnie coś skręca że w wakację przejeżdżaliśmy przez te okolice i nie wiedzieliśmy że takie cudo jest w pobliżu, ale tak to bywa z nieplanowanymi wyjazdami, co prawda wycieczka się udała ale przeoczyliśmy wiele uroczych miejsc. Przejrzałam cz.4 i super, super i jeszcze raz super, a najfajniejszę są te tabliczki które umieszczasz przy roślinach, dzięki nim mogłam zobaczyć jak w rzeczywistości będą wyglądać moje roślinki -jak podrosną no i powiększyć moją liczbę chciejstw. Wszystko co mi się spodobało skopiowałam i czekam na przypływ gotówki no i na wiosnę bo postanowiłam, że raczej nie będę nic sadzić na zimę ( po ostatniej zimie strasznie mi chorowały Brabanty sadzone jesienią) oprócz oczywiście cebulowych i róż, zamówiłam sobię RÓŻA RABATOWA -ODM. "LAVAGLUT" 12 szt. i chcę posadzić sobię tak w półkolu dł 4m. A przed różami lawendę ( ale to już wiosną) i 30 czerwono-białych tulipanów, tylko zastanawiam się czy tulipany posadzić za czy przed lawendą. Przede mną daleka jeszcze droga do stworzenia chociaż w części tak pieknego ogrodu ja Twój, a ziemia u mnie niestety piaszczysta także na efekty trzeba dłużej czekać. Podziwiam i potroszku zazdroszczę ogrodu warzywnego ja mimo wielu starań plony miałam nijakie więc się już poddałam i doosadziłam truskawek i zostawiłam malutki kawałek na jakieś warzywko, no zobaczymy, i tunel foliowy gdzie mam pomidory. I tu mam pytanko pisałeś że na jesieni porządnie nawozisz ziemię w tunelu i to wystarczy by były takie pieknę, a możesz napisać mi czym ją nawozisz, ja co prawdy też miałam w miare ładne jak na nasze możliwości ale nie które były głąbiaste, a nie które takie suche jakby wata była w środku. Nie domyślasz się przyczyny niestety nie znam odmiany ale krzaki były ponad 2 metr. To tyle bo się rozpisałam. A i jeszcze jedno czy wykopałeś już dalię bo ja mam pierwszy rok i nie wiem czy już wykopać? A i super zabezpieczasz rośliny na zimę, też skorzystam z Twoich pomysłów i nie które tak opatulę tylko kiedy? Pozdrawiam serdecznie.
Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności.
Pozdrowienia z Doliny Wieprza - Sylwia
Promyczkowy przed ogródek
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Ranczo Nokły cz. 5.

Post »

Piękny kwiat passiflory- to roślina tarasowa u Ciebie? Ja swoje już wniosłam do domu; z dwóch passiflorek (czerwonej i niebieskiej) kwitła mi tylko taka, jaką Ty masz.
Dalie są urocze ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”