Mój fijoł 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Grażyna, taka jesień to jeszcze pół biedy-wrzosy kwitną, róże powtarzają, nie pada codziennie :D W warzywniku rośnie sałata i rzodkiewka. Czekam na nowe róże, które trzeba będzie posadzić. Ta część jesieni jest całkiem miła :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 630
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Mój fijoł 2

Post »

:wit

Nie choruję na powojnikomanię, ale ten "brodacz" u koleżanki ślicznie się rozrósł i skusiłam się na nasionka, ciekawe czy wiosną wystartują?
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój fijoł 2

Post »

Fakt, że taka jesień to też mi się podoba.
Dzisiaj wprawdzie deszczyk siąpi, ale podlewa to co przesadzone, więc mogę trochę poleniuchować. :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Dorota, cieszę się, że Cię "widzę" ;:196 Nie rozmnażałam swoich powojników z nasion, ale Bill MacKenzie sam podjął decyzję i mam jedną niespodziewaną sadzonkę. Masz szanse :D Nie wiem, ile wypieliłam.
Grażyna, pada, ale nie leje :D Przywiozłam dziś pysznogłówkę czerwoną i lilię, może złotogłów, bo dziwna. Posadzę jutro.
Tę różę kupiłam jako Dolce Vita, ale za radą Deirde poszukałam w internecie i to raczej Honore de Balzac.
Obrazek

Zdecydowałam się pokazać to zdjęcie, mimo że słupek gra główną rolę :;230 Chciałam pokazać przyrosty Mary Rose (która jest u mnie ciągle zdrowa :D ).Zdjęcie z posesji sąsiadów.
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój fijoł 2

Post »

ewamaj66 pisze:...
Brukentalię posadziłam pierwszy raz. Pan zapytany, co to za roślina, powiedział, że wrzos.
Obrazek
Gdy ja pytałam na targach o brukentalię to wszyscy sprzedający robili oczy :shock: A jeden to nawet próbował mi "wmówić", że coś mi się poplątało, pomieszało i wymyślam sobie :roll:
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ewa, ale wybujałe dziewczę z Mary Rose! naprawdę piękny i dorodny z niej krzak :) cieszę się że mam ją w jesiennym zamówieniu, bo u Ciebie i Klarysy cudnie się prezentuje.
Muszę jeszcze pochwalić Balzaca - bardzo lubię ten układ płatków i cóż za delikatność w barwie!
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Iza, szukałam w internecie, no i jest :;230 Pan sprzedający miał tylko 8 doniczek z tą rośliną, która wyglądała zupełnie inaczej niż wrzosy, a na nazwę naprowadziła mnie Agata (bo ja miałam nadzieję, że to dabecja :;230 ).
Aga, w tym roku Mary Rose kwitła słabiej niż zwykle, ale teraz ma mnóstwo pąków. Liczę na to, że zdąży się rozwinąć. Zwykle ostatnie kwiaty wycinam obsypane śniegiem. U mnie nie choruje, a w tym roku nie pryskałam często z powodu deszczu. No i oszałamiająco pachnie ;:138 Domniemany Balzac zrobił na mnie duże wrażenie wielkością i kolorem kwiatów. Szkoda, że jak większość bardzo pełnych róż, źle znosi długotrwałe deszcze.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Melduję się w nowym wątku. Załapałam się dopiero na trzecią stronkę, ale jestem :D Pędzisz dziewczyno, że trudno nardobić zaległości :D I zaczynasz takimi pięknymi fotkami ;:224 Co z tego, że kwitną wrzosy zwiastujące jesień. I tak jest pieknie ;:108
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 2

Post »

tu.ja pisze: Gdy ja pytałam na targach o brukentalię to wszyscy sprzedający robili oczy :shock: A jeden to nawet próbował mi "wmówić", że coś mi się poplątało, pomieszało i wymyślam sobie :roll:
Oooo ... to nie tylko ja tak mam :;230
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Olu, dziękuję za miłe słowa. Ogród dopiero powstaje, mam jeszcze dużo do zrobienia :D
Paweł, pewnie niejedno z nas miało takie przygody :;230 W szkółce jeszcze mi się nie zdarzyło, ale w innych miejscach... Mnie nie udało się ostatnio kupić dabecji, bo pani kupiła wszystkie dostępne jako wrzosy. Potem reklamowała u znajomej, że jak wrzos nie wygląda (dowiedziałam się po miesiącu). W trakcie mówiłam, co to, ale wiedziała lepiej :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 2

Post »

Najgorzej cierpię na bazarach, gdzie sprzedawane są wykopane z ogrodu byliny... Co na tych kartkach jest napisane :roll:
Np. na tojeści kropkowanej - dziewanna trwała :-) Kiedy podałam pani prawdziwą nazwę potraktowała mnie jak powietrze :;230
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Mój fijoł 2

Post »

:wit

Nie bedę dublowała koleżanek .Wrzosy urocze i bardzo ładny maja kształt . ;:108
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Mój fijoł 2

Post »

Witaj Ewo :wit

Melduje sie w twoim nowym wątku
B.ładne wrzosowisko,aby moje tak pięknie rosło w przyszłym roku :roll:
PoZdRawIAM SErdecznIe ;:196
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”