Mój fijoł 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Jagusiu, to nie ten szczawik :D Twój na pewno nie rozsiewa się jak szalony zagłuszając wszystko dokoła. Po zimie zostają miliony nasion, które szybko kiełkują i zachwaszczają wszystkie zakątki.
Dorota :wit Na razie się o tułacza nie martwię. Zresztą mam nadzieję, że jeśli zginie, ktoś odstąpi mi trochę swojego nadmiaru :D
Ewa :wit Dzięki za wizytę :D Zimowity rosną w gęsiówce macedońskiej, jasnota została już przesadzona w inne, bezpieczne dla pozostałych roślin miejsce.
Justyna, również pożegnałam kilka roślin, które nie wykazywały chęci współpracy. Większy problem stanowią te, którym nazbyt się u mnie podoba (szczawik :;230 ).
Stasiu, on rośnie u mnie w wilgotnym miejscu, ale w cieniu. Nie lubi tego :D
Degenhart zakwitła późno, na początku lipca, ale nieustająco piękna :D
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój fijoł 2

Post »

Pędzisz Kobieto z zakupami, robotą i stronami swego wątku - muszę chyba wrzucić szybszy bieg aby dorównać Ci ... :;230
A wiesz,że ja lubię takie poprzeplatane miedzy sobą rośliny bo tworzą żywy i naturalny dywan.
Co do rozmów na temat nazewnictwa na bazarach, sklepach itd to czasami lepiej udawać,że się nie orientujemy bo można usłyszeć przykre a czasami i niecenzuralne słowa. Byłam świadkiem takiego zdarzenia.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Krysiu, też lubię takie dywaniki, ale bez szaleństwa. Jasnota rosła w 6 miejscach, a jej pędy miały więcej niż 140 cm. Nasze wspomnienia z bazaru były raczej zabawne, Twoje zdecydowanie przykre. Cóż-świata nie zmienisz.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Mój fijoł 2

Post »

Czy to znaczy, że jasnota też się rozłazi po ogrodzie? To dobrze, ze nie kupiłam. Mam już z takich kopytnika, sasankę, runiankę, teraz dąbrówkę (bo tawlina na szczęście za płotem), chyba jasnotę sobie daruję. A ładna... ;)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Agata :D Jasnoty trzeba pilnować, bo wypuszcza długie pędy, które dosyć łatwo się ukorzeniają. Nagle masz kilka kęp w dużej odległości od siebie. Swoją przesadziłam tak, że część pędów będzie mogła rosnąć swobodnie i zadarniać, a co wylezie-zostanie skoszone :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
_ninetta_
1000p
1000p
Posty: 1361
Od: 19 maja 2010, o 01:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ewo, piękny powojnik na pierwszej stronie wątku!
Degenhard też bardzo lubię a Graham ma dość długą przerwę w kwitnieniu ale warto go mieć ;:108
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Aneta :D Nie znam jego nazwy (wyrzuciłam etykietę, kiedy się nie przejmowałam nazwami-nie sądziłam, że będę mieć więcej powojników :D ), ale kwitnie na pewno inaczej niż Bill MacKenzie. Degenhard nie miała przerwy, New Dawn, Schneewittchen, Berolina, Mary Rose też nie-czemu reszta musi wypoczywać :evil: Żartuję sobie oczywiście, lubię wszystkie swoje róże.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój fijoł 2

Post »

Jakby wszystkie kwitły non stop, to byś miała za ładnie!!! ;-)

Byłam w pierwszej części Twego fijoła oglądać dzielżany :-) Jaki one mają kolor, bo niektóre kwiaty na zdjęciu są rude, a inne czerwone. To zależy od etapu rozwoju kwiatu czy masz dwie odmiany? :-)
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Siberia :D Może i za ładnie, ale co to komu szkodzi :;230 Dzielżany są te same cały czas. Dostałam dużą kępę od starszej pani, która ograniczała rosliny ze względu na chorobę uniemożliwiającą pracę w ogrodzie. To wina aparatu, że kwiaty wyglądają inaczej :D Może oświetlenia.
Mogę pokazać kilka zdjęć, bo zrobiłam :D Wspomnienie winobluszczu, którego będzie mi jednak żal.
Obrazek

A to dzisiejsze zdjęcie zrobione przez syna, trzy dni od poprzedniego.
Obrazek

To też synowskie spojrzenie. Jeszcze tak nie widziałam zwykłych aksamitek. Mężczyźni to jednak inne istoty :;230 Może widzą świat inaczej?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Mój fijoł 2

Post »

Zdjęcie syna ;:215 - aksamitki z wyciągniętymi szyjami do słoneczka. Warto czasami
dać dzieciom poszaleć z aparatem. Ja byłam przez długi czas nazywana "mistrzynią drugiego planu ",
po tym jak córka cyknęła zdjęcie ogrodu i niby przypadkiem od tyłu - wypiętą moją dolną część pleców :evil:
Stachu 1956

Re: Mój fijoł 2

Post »

Ewa - tylko po winobluszczu widac ,że jesień nadchodzi , trzy dni i takie przebarwienie .
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł 2

Post »

Elżbieta :D Akurat mam to szczęście, że się nie łapię na zdjęcia syna(dziwne, że ten młodszy się nie garnie :| ). Ale od razu widać odmienne spostrzeganie ogrodu.
Stachu :wit Sama byłam zdziwiona, że tak szybko następuje zmiana wybarwienia. Pojutrze pewnie będzie sama czerwień :D
Kilku dni potrzebowały też Lasurstern i Maidwell Hall, żeby się objawić w całej piękności :D
Obrazek

Pink Grootendorst też sobie dobrze radzi mimo gąszczu onętków, które utrudniają jej życie :D
Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Mój fijoł 2

Post »

A ja przyszłam zobaczyć Midas Touch , masz zdjęcie?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”