Chwastowisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Chwastowisko...

Post »

witaj jestem pod wrażeniem pracy jaka została włożona w ogród od wiosny . Czekam na resztę zdjęć . Ogród już pięknie się prezentuje . :wit
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Chwastowisko...

Post »

Ja również jestem pod wrażeniem. To, co pokazałeś na pierwszych zdjęciach nie ma nic wspólnego
z działeczką, którą pokazujesz obecnie. Czy Ty pracujesz? Czy jedynym zajęciem jest upiększanie
tego ślicznego obecnie zakątka. Przecież tam włożyłeś masę pracy i czasu! Gratulacje!
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

Dzięki za miłe słowa. Jeśli tylko pogoda pozwala to od piątku po pracy do końca weekendu coś zawsze zrobimy. Nigdzie się nikomu nie spieszy, nikt z batem nie stoi, więc pomalutku robota idzie do przodu. Boję się momentu jak zostanie zrobione wszystko? I co wtedy tam robić ;)
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

Na kalendarzu kartka z 5 listopada a pogoda lepsza nawet niż w lipcu.... czyżby wakacyjne urlopy należałoby przekładać na okres wrzesień - listopad?

Obrazek
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

Trochę jesieni w ogrodzie. A, że nabyłem (muszę się trochę pochwalić) nowy aparat, więc trzeba było go wypróbować.

Obrazek
Konwalia majowa w listopadzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

Wspomnienie "wczesnej jesieni" - od tygodnia wszystko już pookrywane i przygotowane do zimy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Chwastowisko...

Post »

Łaaał jestem pod wrazeniem zmian jakie nastapiły Dzięki Twej włozonej pracy ;:180, ale ta dzicz tez fajnie wygladala :;230
Wyczytalam ze martwisz sie, co bedziesz robil jak uporzadkujesz juz calkowicie dzialeczke.... zapewniam Cie ze nawet jak ja uporzadkujesz to ZAWSZE bedziesz cos przy niej dlubal... jak wpadniesz w roslinkowe chciejstwa to bedzie tylko frucało przy pozbywaniu sie trawnika by bylo tylko dla nich miejsce :;230
:wit
leon
50p
50p
Posty: 53
Od: 26 paź 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Chwastowisko...

Post »

Ładnie zagospodarowałaś to "chwastowisko". Wiosna będzie twoja.

Leszek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Chwastowisko...

Post »

Działka robi wrażenie ;:63 najbardziej podoba mi się ścieżka, czym wypełnione są przestrzenie pomiędzy płytami :?: podwyższone rabatki też fajnie wkomponowane są w całość.
Badyle z peonii najlepiej usuwać na wiosnę gdy ziemia jest pulchna...wtedy łatwiej wszystko wychodzi.
Najlepiej do tej czynności nadają się widły amerykańskie...podczas przekopywania korzenie chwastów są prawie w całości i można je wszystkie wybrać.
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

Ścieżka to "znaleźne" kamienie ułożone na grubym piasku/drobnym żwirze który tez wypełnia wolne przestrzenie. Nie są cementowane, gdyż wyglądałoby to co najmniej nie estetycznie i nie naturalnie a poza tym po pierwszej zimie betom zapewne by się skruszył. Z resztą wszystkie kamienie są znaleźne z uwagi na koszty, a poza tym takie są wg mnie ładniejsze niż "sklepowe" - bardziej różnorodne ;)
Piwonie przesadziłem w październiku, lecz mam obawy czy z tego coś na wiosnę wyjdzie. Były strasznie poplątane i chcąc je porozdzielać zmasakrowałem je strasznie. Te fragmenty z zaczątkami pączków poszły w ziemię a reszta na kompost. ;(
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Chwastowisko...

Post »

:wit
Czytajac Twój wątek właśnie chciałam doradzić, żebyś te peonie wykopał i podzielił, ale widzę, że już właśnie to zrobiłeś :) Mam nadzieję, że nie posadziłeś je zbyt głęboko ale jeżeli zrobiłeś wszystko prawidłowo, to będzie dobrze :) Pewnie nie będą kwitły w nast. roku, bo będą odbudowywać system korzeniowy, ale później odwdzięczą się przepięknymi kwiatami.
Pozdrawiam serdecznie :)
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

Przed przesadzaniem naczytałem się tu i tam jak je sadzić i postępowałem zgodnie ze wskazówkami. Zobaczymy na wiosnę czy mi wyszło czy nie ;) Ale trzymam za nie kciuki. Jedynie o co się martwię to o to, że od sierpnia do wczoraj u nas nie spadła ani kropla deszczu.
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
safe
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 wrz 2011, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Chwastowisko...

Post »

A.D. 2013 Wiele się nie zmieniło, poza tym, że wszystko już urosło tyle ile powinno i nie straszy gołą ziemią.

Obrazek

Obrazek
To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Winston Churchill
Ogródkowe chwastowisko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”