Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Gdzie tam choroby .......ja nic nie widzę tylko cudne kwiaty.
Augusta piękna, ale mnie kręcą ostatnio róże w kolorze de Gaulle-a.
Tez się nie wyrabiam a tu tyle do przesadzenia..... ;:224
Śmiałam się, ze przesadzasz ogród a ja niewiele lepsza, stale coś mam jeszcze do przesadzenia. :roll:
Paczka doszła ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Izka Ty masz rzeczywiście zaczarowany ogród ,magiczny i piękny...wszystko u Ciebie takie świeże... :uszy
Trawy super ,też bym takie chciała...a nie mogę... :cry:
Dziwaczek ładny...u mnie malinowy ,ale nie wyczuwam zapachu...w nocy nie wychodzę na taras ,komary by ,mnie pożarły... :wink:
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Basiu, i słusznbie, bo piszą, że nalezy uzywać ten srodek przed siewem czy sadzeniem, czyli roslinom może szkodzić i do ogrodów się nie nadaje :(

Elzuniu, wiesz, że na kwiaty potrafię długo czekac ;) Elfe pokazała już, że kwitnąć potrafi, więc poczekam cierpliwie na więcej. Przynajmniej jest zdrowa (urwałam tylko jeden liść z plamkami ).
Twoja Augusta też się jeszcze rozbuja :D
Słoneczniczka i hibiskusa oczywiście dostaniesz! :D

Beatko, Ta fosta jest zdrowa, ale niestety nie wszystkie takie są :roll:
Hortensja jak na razie płożąca :lol: wypuściła wreszcie jeden pęd pionowy. Zobaczymy, co dalej będzie.
Beatko, lilie możesz już przesadzać. Wrzesień jest najlepszym miesiącem na to :D

Grażynko, staram się tak robić zdjęcia, żeby nie było widać chorych liści, a jak coś bardzo chore, to w ogóle nie fotografuję, bo co to za przyjemność oglądać porazone rosliny ?
Ale nie jest dobrze :?
Róże w odcieniach lila kręcą mnie od zawsze :lol: Mam takich kilka ;)
Grazynko, bardzo Cie przepraszam, ze nie napisałam. Zapomniałam! :oops:
Paczkę dostałam w piątek. Dziękuję! ;:196 Mamut posadzony na miejscu docelowym, a 2 pozostałe jeszcze udało mi sie "upchnąć" na poletku zapasowym :D

Neli, może na zdjęciach wygląda świeże, ale naprawdę wszystko jest podsuszone, zmęczone - mozne powiedzieć: sterane życiem :;230
Miskanty faktycznie wielkie sa i musiałam je z tego powodu wyekspediować z ogródka.
Dziwaczki pachną po zachodzie słońca. Pojedynczy egzemplarz trzeba wąchać z nodem przy kwiatku, ale w grupie, najmniej 3, pachnę mocniej. Zapach jest wyczuwalny, jak się koło nbich przechodzi :D Mam jeszcze 3 kolory: biały, żółty i ciemnoróżowy.
A komarów u mnie teraz jakby odrobinę mniej ...
Awatar użytkownika
evikc
500p
500p
Posty: 872
Od: 18 lis 2010, o 00:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Irlandia, Waterford

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Te trawy mają w sobie nieodparty urok, zaczęłam się zastanawiać nad rabatą trawiastą, tylko gdzie ją zrobić aby dobrze wyglądała. Mam czas na zastanawianie się aż do wiosny. Róże piękne coraz bardziej mi się podobają. Mój ogród drastycznie się rozrasta ;:223 ;:223 .
Zapraszam do siebie. Ewa
Mój wątekNadwyżki
Już Ireland!! Jak ja tęsknię za ogrodem!!
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

:;230 nie tylko twój Ewka..... :uszy
Mój sięga już za płotem na ziemię niczyją...... :;230

Wiedziałam Izulku, że je zmieścisz. ;:108
Gdybyś przypadkiem patyczkowała te sino fioletowe róże to proszę o jeden chociaż patyczek dla mnie więcej wsadzić. ;:180
Jeśli to nie zbyt wielka fatyga. ;:196
Grażyna.
kogro-linki
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Izuniu, rzadko zaglądam nie tylko do Twojego ogrodu, ale i w ogóle na forum... Najpierw były wakacje, a teraz priorytetem jest zorganizowanie roku szkolnego mojemu ośmiolatkowi, co, wbrew pozorom, nie jest takie proste :lol:
Niemniej ogród Twój zqachwyca o każdej porze roku!!
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Izo, Bożenka już w szczegółach zaprezentowała i pokazała, jak odróżnić zawilce. No i ja już wiem, co mam. I akurat nie to, co myślałem, czyli mam 'Prinza' :)
Możesz mnie wykreślić z chętnych na nasionka hibiskusa. Już mi ktoś obiecał (u Ciebie i tak dużo chętnych :) )
Mój sięga już za płotem na ziemię niczyją.....
Bardzo mi się spodobało to stwierdzenie Grażynki. Za płotem mam z każdej strony ziemię niczyją więc mój ogród może się teoretycznie powiększyć dwukrotnie. Ale się prędko nie powiększy, bo kto to będzie obrabiał :;230
Nie wiem, czy Ci już pisałem, że zidentyfikowałem czyśćca od Ciebie - czyściec Monniera 'Hummelo'. Ładnie prawda? :)
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Izuniu z Grażynką jak słyszę ciągle przesadzacie ja też miałabym co przesadzać ale teraz nie mam za dużo czasu bo niedługo wyjeżdżam a jest jeszcze wiele spraw do pozałatwiania a gdy wrócę nie wiadomo jaka będzie pogoda bo to będzie połowa października.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Ewo, wysokie trawy są piękne, ale potrzebują duzo miejsca. Mniej kłopotliwe pod tym względem są róże. A ogród bez róż ... Czy może istniec ogród bez róż? To cos, jak kuchnia bez soli :roll:

Grażynko, jeszcze nie zmiesciłam. Na razie tylko jeden jest na miejscu stałym, a poletko zapasaowe pęka w szwach :lol: Wiosnaąchyba się zaharuję na smierć, sadząc i przesadzając to wszystko!
Z Sissi zrobiłam już sadzonkę dla Ciebie :D Na razie jedną, bo róża chorowała i trudno było znaleźć odpowiedni pęd. Poza tym to jeszcze młoda róża. Myślę jednak, ze jeszcze zdołam przynajmniej jeden pęd wyszukać, bo lubię się zabezpieczać i robię zawsze min. 2 sadzonki :D

Moniu, początek roku szkolnego dla rodziców jest zawsze bardziej absorbujący niż dla dzieci, ale potem już będzie "z górki" ;) :D
Niestety pod koniec lata mój ogródek wygląda znacznie gorzej niż na zdjęciach, ale dziękuję!
Również serdecznie Cię pozdrawiam! ;:196

Jacku, popędziłam czym prędzej do Bożenki i też już wiem, czym różnią się te zawilce :heja
Nasion hibiskusa na wszelki wypadek trochę zostawię ;)
Co do czyśćca, to oczywiście szybko go wygooglowałam i ... nie jestem pewna, czy to ten czyściec. Mój miał dłuższe i węższe kwiatostany, za to na wyższych łodygach ... Może być, że te różnice wynikają z warunków, ale to możemy łatwo sprawdzić, bo przecież czyściec pochodzi ... od Bożenki! :lol:

Danusiu, przesadzać zawsze można ;) ale wiesz, że mój ogródek jeszcze się tworzy, więc i przesadzania jest więcej. A najgorsze, że kończy sie obornik (przerobiony) i muszę zostawić lwią część owego przesadzania na wiosnę :(
W połowie pażdziernika rzeczywiście nie wiadomo jak będzie, bo może być jeszcze ciepła jesień, a równie dobrze może być już zima :roll:
Życzę Ci, żebyś wróciła "z wyjazdu" wypoczęta i radosna ;:196
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Izuś czy to znaczy, że to co przesadzone było jesienią znowu będziesz przesadzać ? :shock:
Wiesz.......ja się już pogubiłam w tym co ma być przesadzone....... :;230
Za patyczek Sisi bardzo dziękuję ;:180 ;:196 i będę mocno trzymać kciuki, żeby się udało.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Grażynko, ja juz nie pamiętam co przesadzałam jesienią :;230 Będę przesadzać większość, bo musze w końcu jakoś uporządkować ogródek i dopasować rosliny wzrostem i kolorem :D Sama się już gubię w tym, co mam przesadzać :lol: Zaczęłam sobie znaczyć, gdzie co mam posadzic, ale po paru dniach zmieniłam plany i poprzenosiłam oznaczenia. W końcu i te plany pozmieniałam i wyrzuciłam oznaczenia. Wiosną znów będę sadzic "na zywioł" :;230 Mam nadzieję, że tym razem uda mi sie trafnie dobrać miejsca roslinom :D
Sissi będziemy ukorzeniać do skutku, chociaz mam nadzieje, że ten raz wystarczy ;) :D
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

ja już nie pamiętam co przesadzałam jesienią :;230 Będę przesadzać większość, bo muszę w końcu jakoś uporządkować ogródek i dopasować rosliny wzrostem i kolorem :D Sama się już gubię w tym, co mam przesadzać

jak miło, że masz tak samo jak ja :;230
bajeczny ten ogród
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródek chatte - cz. 11, druga część lata i jesień ...

Post »

Izuś :wit ;:196
lato prawie za nami a ja mam tyle do nadrobienia... ;)
wszystko ci buja mimo kapryśnej aury w tym sezonie! ;:63
nie doczytałam albo gdzieś mi umknęło, jak się ma twój dział rozmnażania, głównie róże? :D
Czy Pilgrimek wytrzymał? ;)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”