Minibotanik Jacka cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Pora otworzyć nową część. Poprzedni znajduje się tutaj
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... start=1148
Przy okazji mała korekta nazwy wątku zgodnie z sugestią, jaka padła w poprzednim. Mam nadzieję, że nie okaże się na wyrost.
Rozpocznę od planów ogólnych, bo może niektórzy już zapomnieli, jak to u mnie wygląda. Będzie więc trochę znanych, trochę nieznanych miejsc. Niektóre zakątki pokazywane po raz pierwszy:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

mój zbiornik na wodę i nowa ścieżka (dziś obsadzona irysami syberyjskimi)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Minibotanik Jacka

Post »

Zaintrygował mnie tytuł, myślałam że to jakiś nowy forumek założył wątek. :D
Na ósmym zdjęciu masz ciekawą ścieżkę. Z czego jest wykonana, jak i jak się sprawuje ?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Minibotanik Jacka

Post »

O to samo chciałam zapytać Jacku.
Piękne zdjęcia z perspektywą.
No i tyle gatunków roślin na nich widać...... ;:224
Jak piszesz i wklejasz kolekcje to jakoś nie widać tego ogromu roślin.
Dopiero takie zdjęcia dają pojęcie jak to wszystko wygląda.
No to załapałam się jeszcze na podium po Comci. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Witam w nowej odsłonie :wit ;:215
Jest pięknie ;:138 Bardzo mi się podoba trawiasta rabata i ścieżka do wody. Jacku - co to za strzelista o ciemnych liściach roślinka, górująca nad rabatami ? Czy między trawami to jest....wylany beton ;:24
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

:wit :wit :wit Oj faktycznie się zmienio w Twoim wątku... Ja także lubię zdjęcia ogólne ogrodu :D choć uwielbiam te pokazujące urodę pojedyńczych kwiatów! Ale właśnie dzięki tym pierwszym uczę się od najlepszych kompozycji ogrodu ;:180
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku świetnie pokazałeś ogólny widok swojego ogrodu....niektóre widoki całkiem mi nieznane :D Z wielką przyjemnością pozwiedzałam . Ścieżka faktycznie super i ten zbiornik fajnie się prezentuje :D
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Wczoraj był dzień wysypu nowych części forumowych wątków, w tym Twój - chociaż tytuł mnie zmylił ;-)
Jacku, ilość bylin w Twoim ogrodzie robi wrażenie; pokazałeś też ciekawe, nieznane mi jego fragmenty... z przyjemnością go odwiedzam :)
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Piękne ścieżki do oczka i wśród traw I ja muszę przenieść swoje trawy na drugą stronę ogrodu aby tam się rozrastały .. .. Ogród też masz spory i jeszcze dużo miejsca do nasadzeń . u mnie też dużo zółtego ale dżelany jeszcze nie kwitną . chociaż chyba taki żółty jak u ciebie mi wypadł ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Comciu, witaj jako pierwsza, choć omyłkowo :lol:
Tytuł zmieniłem, bo mój ogród już nie taki nowy, a poprzedni odnosił się do starego ogrodu rodzinnego, ale o tym już nikt nie pamięta więc coś trzeba było z tym zrobić. Mam nadzieję, że nazwa się przyjmie.
Ścieżka zrobiona jest z dachówki klinkierowej, z kawałków, które zostały po remoncie kapliczki stojącej nieopodal. Wyzbierałem te odpadki i wykorzystuję. Została zrobiona tydzień temu więc jeszcze nie wiem, jak będzie się sprawować ale chciałbym, by z rok wytrzymała.

Kogro, u mnie miejscami busz nie mniejszy niż u Ciebie :lol: Ale inne miejsca straszą pustką lub zapełniają rozległe trawniki. Chyba lubię mieć trochę wolnego miejsca, przestrzeń, zapas.
Już nie chcę przytaczać cyfr ale roślinek - taksonów mam naprawdę dużo.

Witam Cię Krysiu serdecznie :!: Cieszę się, że czasem zaglądasz do mnie :) To wysokie o bordowych liściach to łoboda. Zawsze kilka zostawiam, bo sama się sieje. Ostatnio sporo się pochyliło i usunąłem. Jest też o seledynowych liściach.
Ścieżka na rabacie trawiastej jest zrobiona..... z gruzu :oops: Robotnikom zostało trochę betonu więc część tego gruzu udało się zalać ale głębiej, to już tylko gruz ułożony w ścieżkę.

Sweety, obiecuję że dalej to już będą tylko zbliżenia :D Te ogólne zdjęcia to tak tylko na powitanie.
W kompozycji jestem słaby więc chyba się niewiele można ode mnie nauczyć w tej materii. Są ładniejsze ogrody i wątki.

Agness, dziękuję 8-) Zbiornik to po prostu stara balia, do której spływa woda z rynny a następnie wkopaną rynną w głąb ogrodu. Mam więc deszczówkę do podlewania w środku ogrodu, a kilka roślin wilgociolubnych dobre stanowisko.
Tak, niektórych miejsc jeszcze nie pokazywałem i mam do dziś wątpliwości, czy nadają się do pokazywania (ścieżka z gruzu, oczko z balii itd :oops: )

Aguniado, przesłano mi informację o konieczności założenia niwego wątku więc to zrobiłem.
Przyjedź kiedyś, a w realu może jeszcze Cię coś zaskoczy (na pewno chaos, prowizorki i bałagan w wielu miejscach :;230 )

Maniusiu, dziękuję, ale ścieżki robię z tego, co mam pod ręką - stare cegły, klinkier, piasek, gruz, kamienie... Nie stać mnie na kupowanie nowych materiałów więc trzeba kombinować inaczej.
Dzielżany pięknie kwitną i najwyższe mnie przerosły.
Marzyła mi się rabata z samymi trawami no i jest :heja
Tak, miejsca jeszcze sporo.
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

JACKU ,witam w mini botaniku . :wit ;:196
Nazwa jak najbardziej pasuje do Twego ogrodu . ;:108
Podobają mi się ścieżki z naturalnych materiałów ,na dodatek pozyskanych praktycznie za darmo . ;:138 ;:138 ;:138 Jedyny nakład ,a właściwie największy ,to Twoja ciężka praca .Efekt rewelacyjny i satysfakcja z wykonania murowana . ;:63
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Minibotanik to bardzo fajna nazwa wątku. Różnorodność gatunków, odmian wskazują, że właściwie to nie mini a raczej maxibotanik. Szersze perspektywy Twojego ogrodu urzekły mnie. Wierzby i łąki w oddali przypominają mi moje rodzinne strony. Mieszkałam na Mazowszu nad Wisłą.
Bardzo mi się podoba wykorzystanie dostępnych materiałów na wykończenie ścieżek i rabat, jak również gromadzenie wody deszczowej.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

No to mnie nie doceniasz - ja pamiętam że to nie Twój pierwszy ogród. :D
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Minibotanik Jacka cz.7

Post »

Jacku mimo zmiany tytułu nie umkniesz mi na zbyt długo bo prawie każdego wieczora spaceruję po Twym ogrodzie.
Widoczki sielskie, ekologiczne podejście,wykorzystanie zużytych materiałów, korzystanie z wody opadowej ...
Maja P. określiła by to jako "EKOPOZYTYWY " i ja też.
Pozdrawiam i czekam na kolejne odsłony
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”