Szaleństwo ogrodowe Agusi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Z odkurzaczem na dwór to ja wychodzę tylko do samochodu ) a Ty na skalniak :) :;230
Ale masz ładne te pokrzywki, ja mam 2 malutkie, ale już mam zapisany siew pokrzywek do kupienia :)
a czym nadziewałaś te patisony? ja fasolkę zawsze mroziłam, w tym roku chyba zapasteryzuje wg Twojego przepisu.
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Jakie masz piękne koleusy,czy to z własnego siewu?
Gospodyni całą parą, jak robisz fasolkę w słoikach?
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

właśnie myślę o zrobieniu skalniaka-pokazałabyś go w całości? albo w kilku kawałkach?!
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Pokrzywki w tym roku kupiłam, sadzonki na ryneczku, bo moje nie przezimowały :? , nigdy nie kupowałam siewu ;:224

Małgosiu - przepis na szparagówkę podawałam wczoraj, w poście gdzie opisywałam odkurzanie rojników ;:108
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

ja ostatni w centrum ogrodniczym widziałam siewy. I to kilku firm mieszanki były ;)
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Skalniaczki mam dwa, jeden właśnie pod domem, wąski a długi, i raczej tam same rojniki, troszkę drobnej, niziutkiej macierzanki (chyba- nie jestem pewna dokładnej nazwy)
Znalazłam zdjęcie sprzed dwóch tygodni, dlatego są jeszcze rusztowania, trochę widać
Obrazek
Brzeg ułożyłam z kamienia, a w środek nasypałam ziemi z pola, na wierzch też trochę kamieni, ale pojedyńcze, posadziłam roślinki, ale ponieważ jest tam dość sucho, nawet w czasie deszczów, ponieważ balkon zasłania, najlepiej czują sie tam rojniki, inne roślinki nie wytrzymują ;:14
na środku mam okrągły skalniak, założony przez teściową, tylko przeze mnie trochę zmienione roślinki, ale i tak już wymaga remontu, nasadzenia za bardzo się rozrosły
Obrazek
niezabardzo wyraźne zdjęcie, robione jakiś czas temu, może jutro uda mi się lepiej obfocić ;:224

Iwona - nigdy nie zwracałam uwagi na siew pokrzywek, a dzisiaj nawet byłam i kupiłam tylko siew orlików, chciałam jeszcze malwy, ale nie było :? ;:223
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Iwona - a patisony nadziwam mięsem mielonym, przyprawiam solą, pieprzem, trochę przecieru pomidorowego no i jajko, czasami dodaję ryż ugotowany lub makaron, patison wydrążyć, skórka musi być bardzo miękka, ale naprawdę młodziutka, jeśli nie- to obieram ze skórki, to ważne, bo nawet lekko twardawa skórka po upieczeniu robi się twarda, i przy jedzeniu trzeba ją wybierać. Po nadzianiu piekę 30-40 minut w 180 stopniach ;:108 ;:137
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Dzień dobry wszystkim, już prawie wieczór, ale mam chwilkę aby zajrzeć :heja
Zerwałam dzisiaj pierwsze malinki ;:138 wprawdzie od kilku dni już są, ale do tej pory wszystko objadali, teraz już nie dają rady, zrobiłam cztery słoiczki ;:63 Zerwałam też wiśnie, wprawdzie są małe, ale bardzo dużo, i takie pięknie dojrzałe, a najbardziej na czubku drzewa :tan Przez ten wiatr to myślałam że mnie zdmuchnie, ale nie jestem szczuplutka (i nie grubasek) więc sie nie dałam :;230 ;:224 Dziewczyny teraz drylują to mam chwilkę, za kilka dni będzie trzeba znowu zerwać, bo jeszcze dużo jest zielonych i mam nadzieję, że po tych deszczach to trochę urosną ;:108 :D

Z rana tylko troche dzisiaj mżyło, a tak to nie padało, chwilami nawet słoneczko wyglądało ;:3 i od razu cieplutko się robiło, nie było by tak źle dzisiaj gdyby nie ten wiatr :evil:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

U mnie już padało i niesie się znowu :evil: Wiatr zerwał się niedawno, pewnie wytarmosi begonie. Oby nic więcej się nie stało. Niedawno złamał mi jedną, taką wysoką o różowych kwiatach. Myślisz, że cukinie można zrobić jak patisony? W tym roku pierwszy raz uprawiam i na pewno będę jeść :tan
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Ewa -pewnie że można, ja czasami jak mamy chętkę, a akurat nie ma patisonów (czytaj-zjedzone) to robię cukinię, tylko nam bardziej smakują patisony, mają one inny smak miąższu bo należą do innej rodziny niż cukinie, tylko nie pamiętam już o co chodziło :? Ale cukinie też są bardzo dobre ;:108
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Bądź pewna, że spróbuję. Mam cztery rośliny, ale nas tylko czworo. Cukinie rośnące na kompostowniku to istne potwory, na pewno obrodzą. Już zaczynają :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Aż ślinka leci do wszystkich tych własnych warzywek - coś wspaniałego , a mi fasolka nie wychodzi ;:92

Piękne skalniaki choć ja od nowa popodziwiałam wszystkie Twoje skarby i warzywka mi najbardziej dziś wchodziły bez urazy dla żurawek i host bo śliczne nabytki, jestem ciekawa jak duża urośnie ta hosta największa ze zdjęcia :D
Ja kalafiorka nadziewam pycha , patisona też z chęcią bym spróbowała :wink:
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Beata - jeśli chodzi Ci o tą hostę nowo zakupioną, to ma być podobno z tych średnich, nie wielka i też nie z małych, a co będzie to się okaże, nie znam niestety nazwy odmiany ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”