Szaleństwo ogrodowe Agusi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

andrzejek pisze:Jakiś rozsadniczek sobie przygotuj ,albo kawałek poletka.Gdzieś czytałem jak rozpoznać ,po młodej roślinie czy będzie to pełna malwa ,ale zapomniałem gdzie.
Jak mojemu zabiorę znowu kawałek poletka, to mnie chyba udusi ;:224 Muszę go trochę przyzwyczaić do tego co już zabrałam :;230 :;230
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Proponuję mój sposób-u sąsiadek :;230 Zawsze ktoś się ucieszy, nawet jeśli nie co dzień, to w odwiedzinkach :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

ewamaj66 pisze:Proponuję mój sposób-u sąsiadek :;230 Zawsze ktoś się ucieszy, nawet jeśli nie co dzień, to w odwiedzinkach :D
To też dobry sposób, zwłaszcza że mam "sąsiadkę" - mieszka jakiś kilometr ode mnie, ale już pisałam że najbliżsi są jakieś 500 m - łyka wszystko co jej zawiozę, ale ona rok temu się sprowadziłam i w ogrodzie poza trawą nic nie miała :;230 ;:224
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

To i tak nieźle-cieszą się dwie osoby :D A ruch dla zdrowia niezbędny.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Witaj Agusiu :wit

Masz spory areał pod swoja opieką :shock:
Pięknie zagospodarowany warzywnik...na rabatach już sporo ciekawych roślin....moje ulubione hosty i lilowce też u Ciebie rosną ;:224
Bardzo mi się podobają Twoje malwy, z resztą zawsze mi się podobały, jednak u siebie nie widzę dla nich miejsca....a może tyko jeszcze go nie dojrzałam.....moja rabata dopiero w budowie, więc wszystko może się zdarzyć :wink: :?:
Śliczne masz dziewuszki....moja młodsza córka też sobie sprawiła króliczka-miniaturkę białego z czarnym oczkiem, śliczne zwierzątko i niekłopotliwe ;:108
Tyle tylko, że ona jest już całkiem sporą dziewczynką, za rok wychodzi za mąż.....zawsze lubiła zwierzęta, a one ją :lol: ;:108
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Zmojego wysiewy pełnych w ubiegłym roku wszystkie są pojedyńcze,ale wzeszła mi następna paczka wysiana pełnych,a co będzie czas pokaże za rok.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Witam Ellaa :wit :wit
Ja jakoś też nie byłam przekonana do malw, dopóki sama sie nie posiała, a że to była pełna, to zawładnęła moim sercem, niestety dopadła ją rdza, ale nie zamierzam jej wyrzucać, na razie kwitnie, a właściwie zaczyna znowu kwitnienie ;:63 ;:63 ;:65 Host trochę miałam a trochę dokupiłam, a co do liliowców to mam raczej takie zwyklejsze odmiany, ale marzą mi sie nowsze odmiany, z czasem na pewno sie dorobię ;:108 :tan

Małgosiu właśnie dlatego obawiam się siać malwy z paczki, ale przekonałam się że te kupione sadzonki to też nic pewnego, więc jeszcze nie wiem co zrobię :?
Awatar użytkownika
jola1010
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1652
Od: 4 cze 2007, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNOśLąSKIE

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Witam :wit
Ależ masz tego terenu :shock: Ogromny warzywniak - wow ileż to pielenia :shock: zakupy też robisz wielkością odpowiadającą ogrodowi :;230 Same rarytaski ;:108

Pozdrawiam Jola.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Witam Jola w moich progach ;:138 :wit
Jak już wyciągnę mojego na zakupy muszę korzystać na maksa, następna taka okazja za rok ;:224 a z pieleniem to najgorzej wiosną, teraz warzywka już tak urosły że specjalnie nie mają gdzie rosnąć :tan :tan

Wczoraj zerwałam szparagówkę i zrobiłam w słoiki ;:65 , nie patrzcie na ściany bo to zdjęcie w letniej kuchni
Obrazek Obrazek
I mam ze dwie kępy liliowców, do tej pory miały kwiaty żółte, ale teraz wyszło kilka pędów grubszych o takich kwiatach
Obrazek
a przedtem były Obrazek
te kępy nadal mają pędy kwiatowe grubsze i cienkie :shock: czy to normalne???
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Oj Aguś już masz szparagówkę zazdroszczę u mnie dopiero kwitnie. a z pieleniem to już tak jest, że wiosną to ręce załamywałam, że sobie nie poradzę z tym zielskiem, a teraz wszystko porosło, to tylko gdzieniegdzie jakiś przeoczony chwaścior się pokaże ;) Na liliowcach się niestety nie znam.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Pierwszą szparagówkę siałam 18 kwietnia i rosła pod włókniną, drugą 10 maja, a trzecią na początku czerwca i wygląda to tak
Obrazek
co do liliowca to myślę, że może zasiał się w nim inny, bo część liści ma ciemniejszy odcień i są deko grubsze, no i pędy są grubsze, więc wychodzi że w jednej kępie rosną sobie dwa podobne gatunki, i dlatego są kwiaty o innych kolorach

Co do warzywnika to dzisiaj kilka nowych zdjęć, bób niedługo będę zrywać
Obrazek Obrazek Obrazek
szpinak nowozelandzki
Obrazek
pasternak
Obrazek
pekinka
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
a ten towarzysz cały czas plątał mi się między nogami
Obrazek
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Wczoraj nie padało i nawet chwilami wychodziło słoneczko, i myślałam że dzisiaj wyjdę na ogród, niestety, w nocy strasznie lało, i z rana też :? , teraz nawet wygląda słońce, ale na ogrodzie jest takie błoto, i nie da się robić ;:14 . Tylko wsadzę nowe zdobycze :tan Byłam wczoraj u mamy i znowu przywiozłam pełne reklamówki
Porzeczka czerwona co wyrosła im w jeżynach, chcieli wyrzucić - szkoda mi było bo mam tylko jedną więc wzięłam, i wierzbę, teraz mam już na nią miejsce
Obrazek
pysznogłówka i trojeść
Obrazek Obrazek
milin amerykański i rozchodnik okazały o czerwonawych liściach
Obrazek Obrazek
serduszka i wrotycz
Obrazek Obrazek
i sadzonki hortensji bukietowej ;:1 ;:33
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Zakwitła mi malwa, miała być podwójna, jest pojedyńcza, za to ma piękny ciemny kolor
Obrazek
trochę widać boćka, zdjęcie robiłam z drogi, za to nie widać małych, są dwa ;:138 ;:138
Obrazek
Pomoże mi ktoś, jak nazywa się ta roślinka, pięknie kwitnie i ładnie się rozrosła, dostałam ją od znajomej, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy, muszę sobie zacząć zapisywać ;:108
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”