Szaleństwo ogrodowe Agusi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Małgosiu dziękuje ;:7 kaski trochę wydałam, ale co tam, do Starego Pola jeżdżę raczej raz w roku :heja

Wokół trzykrotki jest obwódka z pierwiosnka niskiego fioletowego, ładnie rośnie w tym miejscu, bo pomimo suszy tam trzyma się wilgoć, to najbardziej zagłębione miejsce w ogrodzie, po deszczach spływa tam cała woda i wsiąka głęęęboko ;:108 a begonia bordowa została kupiona na wiosnę na targowisku ale będę próbowała przechować ją przez zimę, co roku chowam cebule na zimę, kilka przeważnie wypada, ale coś zostaje, tylko w tym roku moje cebule coś zaspały, zwisające ok. wszystkie to moje, ładnie zaczęły wypuszczać i kwitnąć, ale pozostałe coś zaspały :shock: , moje mam jeszcze w doniczkach, dopiero puszczają liście, ciekawe kiedy będą kwiaty. Niedługo będę mogła je wysadzić w duże donice :lol:
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

U mnie begonie też są w różnym stadiu,najbardziej ociągają się akurat na cmentarzu u rodziców,są piękne liście,a jeszcze nie kwitną.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Małgosiu - rozumiem opóźnienie, ale moje to wyraźnie zaspały, niektóre to wypuszczają dopiero trzecie liście, już chciałam je powyrzucać, i w końcu zaczęły wychodzić :shock:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Moje cukinie nie zaczęły nawet kwitnąć, a ja bym już jadła :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

ewamaj66 pisze:Moje cukinie nie zaczęły nawet kwitnąć, a ja bym już jadła :D
To zapraszam do mnie :wit :wit dzisiaj jak podlewałam (więc na pewno będzie padać ;:224 ) to widziałam z co najmniej 10 cukinii dużych i 3 kabaczki, Podzielę się z przyjemnością bo rosną jak szalone ;:136 ;:136
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Dzisiaj na ogrodzie rozwinął się nowy liliowiec i pierwsze lilie :tan
Obrazek Obrazek Obrazek
a ta malwa miała być podwójna i chyba fioletowa ;:224 ;:14 (mówię chyba bo na jesieni kupiłam dwie - jedną fioletową a drugą nie pamiętam, ale na pewno nie czerwoną, bo taką mam)
Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Jaka ładna pomyłka :D Będziesz miała więcej czerwonych malw. Ja malwy wysiewam, dobrze wschodzą, tylko na kwitnienie trzeba poczekać. Nie przeszkadza mi, że się wysiewają, siewki przesadzam. W tym roku się okaże, czy kupione przeze mnie nasiona to malwy pełne, rośliny całe w pąkach, a kolory-niespodzianka :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Ja kupiłam opakowanie malw pełnych,wszystkie już kwitną i sa pojedyńcze,mało tego oberwałam prawie wszystkie liście,bo maja choroba,a żadne opryski nie pomagały.Kilka dni temu wysiałam kolejną paczkę niby pełnych,w sierpniu wysadzę na docelowe miejsce,na drugi rok będą znowu niespodzianki.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Mam jedną malwę, nie wiadomo skąd się wzięła, po prostu pewnego dnia się pojawiła, i tak sobie rośnie już z 4 lata, i kwitnie pięknie
Obrazek
do tej pory rosła pod folią, a w tym roku przesadziłam ją na nową część, rozsadziłam bo były trzy sadzonki, wszystkie będą kwitły, i kiedy zobaczyłam sadzonki o innych kolorach pełnych, zakochałam się. Szkoda że są pojedyńcze, i do tego w innym kolorze. Niestety do tej pory nie miałam na nich rdzy, ale w tym roku i moje dopadło. Widać w tamtym miejscu lepiej im służyło, były osłonięte z jednej strony przez folię, z boku przez maliny, więc wiatr wiele na nich nie wiał, ale miały tam sucho i musiałam je podlewać nawet po deszczach, do tego rosły pod oknem folii i przeszkadzały przy otwieraniu :cry:

Dzisiaj rozwinął się następny liliowiec, bardzo podobny do wczorajszego
Obrazek
a może to nawet taki sam??? :shock:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Piękne są pełne malwy :D Dwa lata temu też miałam z własnego wysiewu, dużo rozdałam. A te, które zostawiłam sobie, połamały koty. Moje. Cieszyłam sie tylko dwoma. I dziesięcioma u sąsiadki :;230
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Aguś śliczna ta pełna malwa, ja w tym roku wysiałam mieszankę pełnych, ciekawe co zastanę za rok...? a bardzo lubię malwy, kojarzą mi się z dzieciństwem i ogródkiem babci :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Ja też pokochałam pełne malwy, ale ja nie siałam malw, chyba nasiona przywiał wiatr, tylko skąd, skoro najbliżsi sąsiedzi mieszkają 500 m dalej :shock: :wink:
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Pełne malwy sie pięknie prezentują .Ja mam tylko te zwykłe ,ale już pełne wysiane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”