Szaleństwo ogrodowe Agusi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Andrzej - siostra bierze sie coś za ogrodnictwo??? To u was rodzinne czy tylko Ty masz takie zainteresowania?? ;:3

Iwona - no tak nie zawsze to takie proste, jestem na gospodarce, i nieraz słyszę docinki od dalszych znajomych "a gdzie dziedzic?" - tych co nie znają sytuacji, a my mielibyśmy 5, jakby wszystko wyszło, wiec naprawdę cieszę sie z moich córek, i nie zamieniłabym ich za żadne skarby ;:77

Ewa- niby ogród prowadzę od kilku lat, ale o wielu roślinach nie miałam pojęcia że są ;:7 , na pewno będę rozglądać sie za nasionami rozwaru, bo chcę go więcej ;:108 A są inne kolory???

Mam też pytanie do bardziej doświadczonych ogrodników - hortensja annabel , tak jak wszystkie sadzi sie w półcień?? Czyli odpowiadałoby jej towarzystwo host i żurawek??? Oczywiście ziemia zmieszana z torfem. ;:162
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Ja wysiewałam nasiona rozwara wprost do gruntu dwa lata temu.
Myślę,że siewki w tym roku zakwitną. :D
Aga,ja mam jeszcze rozwara różowego i białego.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

To będę musiała poszukać siewu rozwara ;:108
A oto moja rabatka żurawkowo-hostowa
Obrazek Obrazek Obrazek
świecznica na swoim miejscu
Obrazek
tawułka
Obrazek
cukinie rosną jak szalone
Obrazek Obrazek
pierwsze patisony
Obrazek Obrazek
i kabaczek
Obrazek
iwonas85
200p
200p
Posty: 294
Od: 27 mar 2011, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Chełmna/ kuj - pom

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Aga łądna rabata żurawkowo hostowa ;:138 a co robisz z tych patisonów? chyba też w przyszłym roku wysieję. Teraz już chyba za późno prawda?
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Co do patisonów, to może trochę przy późno, chyba że tylko na małe, w słoiki. A patisony to czekam aż urosną większe i robię nadziewane mięsem, są z innej rodziny niż cukinie i mają inny smak. Dla nas dużo lepszy - pyycha. Mam znajomego, mieszka pod Gdańskiem, i czeka na sms że już są, pakuje rodzinkę i przyjeżdża na "wyżerkę" patisonową. Kiedy już trochę przejemy się nadziewanymi robię leczo-podłoże ;:137
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Piekne zakupy poczyniłaś.Czym masz zrobioną obwódkę chyba wokół trzykrotki.Piękna też jedna begonia taka bordowa,akurat takiej nie mam, czy to z cebul,czy traktujesz jako jednoroczne?
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Małgosiu dziękuje ;:7 kaski trochę wydałam, ale co tam, do Starego Pola jeżdżę raczej raz w roku :heja

Wokół trzykrotki jest obwódka z pierwiosnka niskiego fioletowego, ładnie rośnie w tym miejscu, bo pomimo suszy tam trzyma się wilgoć, to najbardziej zagłębione miejsce w ogrodzie, po deszczach spływa tam cała woda i wsiąka głęęęboko ;:108 a begonia bordowa została kupiona na wiosnę na targowisku ale będę próbowała przechować ją przez zimę, co roku chowam cebule na zimę, kilka przeważnie wypada, ale coś zostaje, tylko w tym roku moje cebule coś zaspały, zwisające ok. wszystkie to moje, ładnie zaczęły wypuszczać i kwitnąć, ale pozostałe coś zaspały :shock: , moje mam jeszcze w doniczkach, dopiero puszczają liście, ciekawe kiedy będą kwiaty. Niedługo będę mogła je wysadzić w duże donice :lol:
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

U mnie begonie też są w różnym stadiu,najbardziej ociągają się akurat na cmentarzu u rodziców,są piękne liście,a jeszcze nie kwitną.
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Małgosiu - rozumiem opóźnienie, ale moje to wyraźnie zaspały, niektóre to wypuszczają dopiero trzecie liście, już chciałam je powyrzucać, i w końcu zaczęły wychodzić :shock:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Moje cukinie nie zaczęły nawet kwitnąć, a ja bym już jadła :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

ewamaj66 pisze:Moje cukinie nie zaczęły nawet kwitnąć, a ja bym już jadła :D
To zapraszam do mnie :wit :wit dzisiaj jak podlewałam (więc na pewno będzie padać ;:224 ) to widziałam z co najmniej 10 cukinii dużych i 3 kabaczki, Podzielę się z przyjemnością bo rosną jak szalone ;:136 ;:136
Awatar użytkownika
agusia2410
500p
500p
Posty: 684
Od: 30 kwie 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 25 km od Iławy

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Dzisiaj na ogrodzie rozwinął się nowy liliowiec i pierwsze lilie :tan
Obrazek Obrazek Obrazek
a ta malwa miała być podwójna i chyba fioletowa ;:224 ;:14 (mówię chyba bo na jesieni kupiłam dwie - jedną fioletową a drugą nie pamiętam, ale na pewno nie czerwoną, bo taką mam)
Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Szaleństwo ogrodowe Agusi

Post »

Jaka ładna pomyłka :D Będziesz miała więcej czerwonych malw. Ja malwy wysiewam, dobrze wschodzą, tylko na kwitnienie trzeba poczekać. Nie przeszkadza mi, że się wysiewają, siewki przesadzam. W tym roku się okaże, czy kupione przeze mnie nasiona to malwy pełne, rośliny całe w pąkach, a kolory-niespodzianka :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”