Mój ogródek - KarolinaL

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

My też sie cieszymy Karolinko ,masz zaległości więc nadrabiaj zdjeciami [nie miną :roll: ]
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Bardzo ładne masz orliki, że nie wspomnę o różanecznikach. Poprosimy (pozwolę sobie powiedzieć to w imieniu wszystkich) o więcej zdjęć!!! Pozdrawiam cieplutko!!! :P :P :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ależ proszę, z przyjemnością. Niestety dziś mam na to dość mało czasu, ale zobaczymy ile się da. Przy okazji przedstawiam kilka nowych nabytków. Wiecie co, jak jest jakiś kiermasz ogrodniczy, to powinno się mnie zamknąć w domu pod kluczem, albo wypuścic, ale bez pieniędzy. Byłam niedawno... skusiłam się między innymi na klonik palmowy (wymarzony od dawna) i perukowiec. A naparstnica na ostatnim zdjęciu nie mam pojęcia skąd się wzięła! Strasznie ją lubię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ile zdjęć można wysłać w jednym poście? Właśnie próbowałam wysłać post ze zdjęciami, które razem mogły mieć ładnych parę mega i niestety, nie udało się. A samo dodawanie zdjęć trwało chyba ze dwie godziny :evil: No trudno, dziś już więcej nie zdążę :(
Awatar użytkownika
Andzio
200p
200p
Posty: 271
Od: 5 maja 2007, o 19:23
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post »

:lol: :lol: widzę że masz naparstnice,też mam kilka-mix kolorów-ale się chwalę :oops: :oops: Ładne zdjęcia-kwiaty piękne! ;:138
Kocham moje Kochane Robaczki-tak słodko mówię o mojej kochanej rodzince!
Zapraszam do mnie
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ta naparstnica na zdjęciu przyszła do mnie sama, nie wiem skąd :D Oprócz tego mam jeszcze kilka od koleżanki, ale jeszcze nie zakwitły.
Teraz będę ostrożniejsza i dam najwyżej dwa, trzy zdjęcia na post.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Karolinko bardzo podoba mi się ten rododendron, czy możesz podać jego nazwę? Chodzi mi oczywiście o tego, który jest na piątym zdjęciu od końca.
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Lilu, bardzo mi przykro, nie wiem co to za odmiana, wszystkie te rododendrony kupował mój tata (a ten, który Ci się podoba był nawet z przeceny), a tata jest chyba ostatnim człowiekiem, który zwracałby uwagę na odmianę :wink:

Muszę jeszcze opisać smutną niestety historię pokrzewki, która zamieszkała w naszym ogrodzie. Uwiła sobie gniazdko w wiciokrzewie i nie zważając, że ciągle ktoś przechodził pod jej "oknami" wytrwale siedziała na jajkach. Gniazdko było tak sprytnie schowane, że na pierwszy rzut oka w ogóle nie było go widać, ale wiedzieliśmy, że ona tam jest i staraliśmy się jej nie przeszkadzać. Nawiasem mówiąc miejsce pod wiciokrzewem zdążyło zupełnie zarosnąć chwastami, bo przez kilka tygodni nic tam nie mogłam zrobić. Ktoregoś dnia przyszła wichura i gałązki tak się ułożyły, że gniazdko znalazło się całkiem na wierzchu, a każdy wróg (kot albo sroka) mógł je zobaczyć. Pod nieobecność gospodarza (gospodyni?) udało mi się je poprawić i na nowo je zamaskować. Pokrzewka na szczęście wróciła, wyglądało na to, że trochę się już przyzwyczaiła do nas i do tego, że się tam ciągle pałętamy. Niestety kilka dni później sroka wypatrzyła jednak gniazdko i zniszczyła je, a raczej jego zawartość. To znaczy najprawdopodobniej sroka, bo pełno ich tu, a słychać było też jakąś ptasią awanturę w pobliżu z udziałem srok i pokrzewek, czyli sprawa jasna. Naprawde coraz mniej lubię te ptaszyska :evil:

Zdjęcie poniżej zrobiłam pare minut przed poprawianiem gałązek. Robiłam je z daleka i z dużym zoomem, więc nie zauwazyłam, że ostrość nastawiła się na liście, ale to szare w środku to właśnie pokrzewka obserwująca mnie uważnie czarnym oczkiem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Andzio
200p
200p
Posty: 271
Od: 5 maja 2007, o 19:23
Lokalizacja: woj.łodzkie

Post »

:lol: pięknie i kolorowo!podoba mi się ten wiciokrzew ;:13 ;:13 ;:12 !Super!
Kocham moje Kochane Robaczki-tak słodko mówię o mojej kochanej rodzince!
Zapraszam do mnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”