Kiedyś to będzie raj ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Witaj masz śliczne orliki i tyle kolorków ja nie widziałam jeszcze orlika w białym kolorze piękny jest ;:108
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Śniegowca posadziłem w 2010 roku i pierwsze 2 zimy był owinięty włókniną, otulony barierą ze starej beczki i podsypany żeby przypadkiem nie przemarzł ale ostatniej zimy nie był zabezpieczony wcale i przeżył zimę bez najmniejszych uszkodzeń. Najwrażliwsze są zawsze młode rośliny.
Mam na imię Karol;)

Orliki zostały wysiane z mieszanki nasion 2 lata temu, w zeszłym roku zakwitło tylko kilka okazów, w tym roku zakwitły chyba wszystkie;)

Poniżej zdjęcie mojej bletilli. Po dwukrotnym już zimowaniu trochę się rozrosła.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Karolku piękne masz storczyki ,czy są bardzo trudne w uprawie ;:oj ?
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

W tym roku ten storczyk został podzielony na 2 kępki, dokupiłem też jeden egzemplarz z paskami na liściach. Bletilla nie sprawia mi żadnych trudności w uprawie, przez 2 lata rosła w zadołowanej, podziurawionej doniczce. W tym roku została posadzona w ażurowej skrzynce ponieważ ogólnie podobno nie lubi przesadzania więc ja ją zawsze wykopywałem z całą donicą i tak zimowałem w chłodnym pomieszczeniu (około 0 stopni, czasem mniej). Problemem może być co najwyżej jej za wczesny start po zimie. Mimo trzymania w chłodzie ona w zeszłym roku chyba już w lutym puściła mi pędy, w tym roku trochę później ale i tak za wcześnie;) wtedy przenoszę ją do jasnego ale umiarkowanie ciepłego pomieszczenia i w okolicach maja sadzę do gruntu. Średnio co roku zwiększa ilość pędów dwukrotnie, w pierwszym roku miała 2 pędy, rok później 4, w tym roku pędów było 7 więc liczę na ładną kępkę za rok.

A poniżej zdjęcie rośliny, którą śmiało mogę każdemu polecić. Jest to lilak meyera. Przepiękny mały krzew z silnie pachnącymi kwiatami. Moja sadzonka ma 3 lata i mimo, że jest to jak na razie maleńki krzaczek to, jak widać, cały był obsypany kwiatami. Widziałem około metrowe okazy wiosną i sprawiają wrażenie różowej kuli z powodu bardzo dużej ilości kwiatów. Mam nadzieję, że za kilka lat i mój okaz tak będzie wyglądał.

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

z powodu braku przymrozków w tym roku aktinidie ostrolistne są po prostu obsypane kwiatami. Na zdjęciach odmiana 'Issai'

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Przepięknie wyglądająca zarówno podczas kwitnienia jak i po tiarella 'Sugar and Spice'

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

pole z liliami mocno się już zagęściło

Obrazek
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Witaj sauromatum, bardzo mi się podoba metamorfoza Twojego ogrodu, dużo pracy włożyłeś i na pewno jeszcze włożysz, podoba mi się rabata z liliami, ale tego szkodnika jeszcze nie widziałem :shock: Oczko wodne super ;:215 Masz w planach jeszcze jakieś zmiany w tym roku?
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Tak, wiem, zaniedbałem mój wątek... niestety studia dziennie plus praca na cały etat mają minusy w postaci choćby braku czasu...
w ogrodzie sporo zmian właściwie zaszło jeszcze latem i jesienią, pojawiły się nowe rośliny takie jak żurawki, tiarelle czy też budleja. Zdjęć na razie nie mam ale jak dotrę do domu to pewnie będzie co fotografować.
Jakie zmiany planuję?
Przede wszystkim dokończenie prac związanych z oczkiem wodnym. Muszę zmontować jakiś filtr piaskowy żeby woda była czyszczona bo glony nie dają za wygraną;) a w związku z pojawieniem się sporej ilości narybku miło byłoby móc się rybom przyglądać. Po 2 latach od kupna zakwitł mi miniaturowy grzybień wodny (niestety nie pamiętam nazwy odmiany...). Kwiaty były żółte, wielkości 5-cio złotówki. Obsadzenia w pobliżu oczka też uległy zmianom ale wszystko udokumentuje zdjęciowo jak tylko będę w domu.

Może pokażę jak można zagospodarować pień po ścięciu drzewa;)
poniższe zdjęcie pokazuje pień ściętego orzecha włoskiego, obsadzonego bluszczem. Na jego szczycie jest zamontowana obręcz z rury pcv o średnicy trochę mniejszej niż średnica pnia (bluszcz całkowicie zasłania rurę i jej nie widać choć ona ma kolor pomarańczowy). Co roku sadzone są tam petunie, które po rozrośnięciu się tworzą efektowny "czepek" na szczycie. Na zdjęciu są młode petunie a niestety nie mam zdjęcia już po rozrośnięciu się ich...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Witaj, świetny sposób z tym pniem, tylko bluszcz będzie chciał wspinać się dalej :lol:
Podziwiam Twój zapał tu studia, praca trzymam kciuki, czy to coś związane z ogrodnictwem? ;:224
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Bluszcz chce się wspinać dalej ale od kilku lat jest przycinany więc wygląda właściwie tak samo cały czas;)
A studia? tak, studiuje na wydziale ogrodnictwa;) więc studia jak najbardziej powiązane z pasją co zresztą widać po wynikach choć czasu na naukę brak;) ja uwielbiam rośliny, nie wyobrażam sobie życia bez nich;)
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

niestety z powodu ciągłego braku czasu mało się dzieje w ogrodzie... to jest ostatnia rzecz jaką udało mi się zrobić ostatnio:


wygląd przed:
Obrazek

wygląd po:
Obrazek

niestety bywam rzadko w domu więc żeby rodzice nie mieli dużo pracy z moimi roślinami postanowiłem je trochę uporządkować i wysypać korą aby chwasty tak nie przerastały. Jeszcze trzeba brzeg oczka wodnego dokończyć i będzie jakoś wyglądało;)
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedyś to będzie raj ;)

Post »

Wiosna coraz bliżej :)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”