Księżycowe rabatki u Adki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Ado-melduję się w księżycowym nowym wątku i na pięknie zagospodarowanej nowej działce,szafirki i trzykrotka wirginijska z Twojej poprzedniej mają się w Podwórkowym dobrze,kwitną i rozrastają.Mam pytanie,czy czosnki ozdobne po przekwitnięciu się ogławia?Czy daje się im wysiać?Mam je pierwszy sezon i kolory(dwa odcienie fioletu i biały) mi odpowiadają.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysieńko ;:196
Wszystko już rozparcelowane gdzie trzeba... a jaka radość w młodym sercu nastała.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam popołudniowo. Napisałam rano długi post ze zdjęciami i nacisnęłam nie tu gdzie potrzeba i wszystko poleciało w powietrze. Więc po raz drugi.

Oleńko. Czosnki Szuberta i Krzysztofa mam po raz pierwszy i nie spodziewałam się, że mają tak gigantyczne kwiaty. Posadziłam cebule za blisko od siebie i teraz wszystko jest na kupie, jedna przeszkadza drugiej

Obrazek

czosnek Szuberta

Obrazek

czosnek Krzysztofa

W tej chwili wychodzą mi błędy poczynione przy szybkim sadzeniu jesienią, gdy nie wzięłam pod uwagę jak szybko niektóre rośliny rozrastają się. Już widzę, że muszę znaleźć nowe miejsce dla floksów, które są na kupie z piwoniami, częścią lilii, czerwonymi różami. Floksy już zagłuszają piwonie, lilie, a i różom przydałoby się trochę więcej miejsca. Będzie jesienią przesadzanie, tylko jeszcze nie wiem gdzie. :D

Adrianko i Ewo/Cz/. Jesteście bardzo miłe, każdy lubi jak go chwalą, ale wiem, ile jeszcze brakuje temu ogrodowi. Było mi bardzo miło Was gościć i liczę, że dacie się jeszcze w niedługim czasie zaprosić jak będzie więcej róż w rozkwicie. Jednak w tych temperaturach i przy tej suszy, która jest, boję się, że pierwsze kwitnienie róż będzie za szybkie i bez efektu. W dniu wczorajszym np. Abraham Darby miał już oba kwiaty przekwitnięte, natomiast Mary Rose już się pokazała

Obrazek

Jadziu. Niektóre róże już w pełni kwitnienia

Obrazek

Artur Bell - w ciągu jednego dnia przekwita,

Obrazek

podobnie Chicago Peace

Obrazek

Westerland zaczyna, choć w tej chwili za dużo nie będzie kwiatów, gdyż bruzdownica była szybsza

Obrazek

szykuje się Iceberg

Obrazek

i Aspirynka

Obrazek

i Lava Glu zaczyna

Miłko. Faktycznie bardzo fajny ten powojnik, ale też muszę mu poszukać bardziej słonecznego miejsca. To jego pierwsze kwitnienie u mnie.

Ewo. Witam w księżycowym wątku, cieszę się, że te skromne roślinki u Ciebie zagościły i czują się dobrze. Przecież tak dbasz o wszystkie roślinki, nie może być inaczej. Ewo. Ja swoje czosnki ozdobne z reguły po przekwitnięciu szybciutko obcinam, gdyż robią się brzydkie, pokładają się. Traktowałam je jak wszystkie cebulowe i kwiatostany obcinałam aby przyrastały cebule. Nie wiem jak będą się zachowywać nowe typu Szuberta i Krzysztofa, gdyż mają bardzo ozdobne kwiatostany i widziałam u niektórych w ogrodach, że były do samych mrozów a nawet i dłużej. Wszystkie mi się rozrastają i przyrastają przez cebule a nie nasiona.
Tak mi się w ciągu kilku lat rozrosły żółte czosnki, których kupiłam chyba z dziesięć cebulek
Obrazek

Aguniu. Cieszę się, że poczta tak szybko się spisała i cieszy mnie, że młode serce się cieszy. Oby w następnych latach szybciutko zakwitały i cieszyły oczęta. :D ;:196

Dziś nie pojechałam na działkę, gdyż liczyłam, że wreszcie popada, gdyż miały być burze, a tu jak dotąd d.... Trzeba jutro będzie znów z węża polewać, a tak tego nie lubię. :evil:

Ponieważ wczoraj był światowy dzień bez papierosa, to pochwalę się, że wczoraj minęło właśnie trzy tygodnie jak nie palę. Może mi wreszcie się uda, a paliłam długo, oj bardzo długo.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu, bardzo ciekawe te męskie odmiany czosnków. Z każdym miesiącem poznaję nowe rośliny. Jeszcze niedawno nie miałam pojęcia, że są czosnki ozdobne, a teraz odkrywam ich mnogość gatunków :shock: Widocznie w szkółkach omiatałam je wzrokiem.
Krysiu, trzymam kciuki za wytrwałość ;:333 A w razie czego , stosuj przelicznik : 1 paczka papierosów = 1 mała roślinka lub kawałek ładnej i dużej :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Olu. Czosnki trzeba kupować jesienią gdy się kupuje cebule tulipanów, narcyzów itp. Wtedy również są w sprzedaży cebule czosnków ozdobnych.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu, i ja podziwiam czosnki - bardzo ciekawe odmiany!
No i oczywiście trzymam kciuki za Ciebie - życzę silnej woli i wytrwałości w nie paleniu ;:108
A na deszcz też czekam z niecierpliwością - jest znowu strasznie sucho :D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Cały czas porównuję troją Lava Glu z moją NN kupioną pod nazwą Kardynał.
Bardzo podobne ale czy takie same ?
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Czosnki imponujące i różyce też zaczynają swój pokaz .Oby te upały zelżały .
U mnie całe popołudnie grzmiało i padało . :tan :tan :tan Nie będzie trza z wężem biegać . :heja

Trzymam kciuki ;:4 ,ale jestem pewna ,że dasz radę ;:196 i nie wrócisz ,do tego paskudnego nałogu . :?
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu jak miło na działce jak róże kwitną :tan . Są tak piękne , choć u mnie niektóre majowy mróz potraktował :( . Rozwijają się pączki nie do końca ładnie wykształcone . Następne będą ładniejsze ;:108 .
Czosnki masz bardzo ładne .
Powojnik bylinowy od Ciebie ma już ze cztery pączki :P .
Trzymam kciuki za Twoją silną wolę .
Pozdrawiam EWA
Spis linków
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu pięknie kwitną twoje róże- zwłaszcza Lava Glu mi się podoba ;:224 Mnie jakoś róże nie lubią, 'wykończyłam' wszystkie jakie miałam :( I trzymam kciuki za silną wolę. Wiem, że łatwo nie jest- też rzuciłam - 6 lat temu ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

KRYSIU u Tosi bruzdownica również upodobała sobie Westerlanda . Co on ma w sobie takiego chyba ,że jest osłabiony po zimie i nie umie sie bronic . Kurcze też mam Arturka i czyżbym musiała z niego zrezygnować albo posadzić bardziej do cienia . Może wtedy dłużej będzie trzymał kwiat . Kupiłam Pink Peace ciekawe jak ta bedzie długo trzymała kwiat
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam porannie. Niestety, przeszły burze i nawałnice, a we Wrocławiu dalej sucho. Zbieram się zaraz podlewać na działce.
Jadziu. Cała trójca Peace krótko trzyma kwiat. Czytałam u AniDs, że właśnie z tego powodu ich się pozbyła i coś czuję, że zrobię podobnie.
Podejrzewam, że większość róż przy takich upałach i wrocławskiej suszy nie utrzyma długo kwiatów.
Jak zwykle - coś ogrodnikowi musi przeszkadzać. :D
Aniu. Co to znaczy wykończyłaś wszystkie róże. Nie wyobrażam sobie ogrodu docelowego bez róż. Może trzeba wybrać inne odmiany, które będą sobie u Ciebie radziły. Zacznij właśnie od róż rabatowych. One są wytrwałe i ciężko je uśmiercić. I kwitną o wiele bujniej i obficiej niż wielkokwiatowe. Ja już od pewnego czasu nie kupuję wielkokwiatowych, podziwiam je w innych ogrodach, a do siebie wolę parkowe i wielokwiatowe.
Ewuniu. Prawda - okres gdy zaczynają kwitnąć róże jest chyba najpiękniejszy w roku. To takie jakby ukoronowanie pracy całorocznej w ogrodzie.
Cieszę się, że powojnik zaaklimatyzował się i na pewno będzie się rozrastał. Mój już zaczyna kwitnąć. Muszę dziś mu cyknąć fotki, jak nie zapomnę :;230

Joluś. Czosnki mają bardzo ciekawe kwiaty, ale jak pisałam nie spodziewałam się, że tak duże i są za blisko od siebie wsadzone cebule, tak że jeden przeszkadza drugiemu. Muszę po przekwitnięciu je poprzesadzać. Zazdroszczę Ci, że u Ciebie popadało. We Wrocławiu nawet nie zmyło kurzu. Spadło chyba tylko kilka kropel.

Mariolko. O ile pamiętam to Ty masz dwie podobne róże - trudno powiedzieć, czy to takie same, czy coś innego.
Daluś. Ciekawe odmiany wielu roślin pokazują się w handlu, a my się tylko nakręcamy i kupujemy. :;230

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w niepaleniu. Mam nadzieję, że uda mi się pokonać ten nałóg, choć momentami jest bardzo ciężko i bardzo chce się zapalić. :oops:
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krzysiu, powodzenia w walce, mój Piotrek już 4 rok nie pali, można. ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”