Księżycowe rabatki u Adki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Ostatnia róża, jeszcze w pąkach ma imię?
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam porannie. Oleńko. Nie wiem czy dobrze, czy źle, że różyczki u mnie się pospieszyły, ale większość zacznie nie długo swój festiwal, ale ta susza wiosenna i inwazja wszystkiego co żyje spowodowała, że nie u wszystkich będzie obfite kwitnienie. Część ma małe, trochę zniekształcone pąki. Wczoraj zaobserwowałam, że im zdrowsza róża, tym mniej czepia jej się paskudztw. Czyżby np. mszycom bardziej odpowiadały chorowite róże niż zdrowe. :D

Jolu. Ja mam kilka tylko azalii japońskich z czego kwitły dwie, nowe nabytki rh. którym jeszcze daleko do kwitnienia,, więc tym bardzie czekam na kwitnienie róż.

Miłko. Różnie bywa z tym sianiem po bobie. Z reguły sadziłam go na jednej grządce i później miałam miejsce aby tam robić palenisko działkowe. Tu mam inaczej i jeszcze nie mam planów. Możę trochę sałaty, rzodkiewki na jesienny zbiór. Zobaczymy. A z tymi chwastami to coś jest, gdyż są takie których nie miałam na starej działce, a są takie, które wszędzie rosną.
I dla Ciebie kwiatek powojnika prostego, którym zachwycałaś się w maju w poznańskim OB

Obrazek
bardzo ładnie pachnie

Grzesiu. Trzeba było poczęstować a nie opowiadać jakie dobre było :;230

Mariolko. Nie da się tej metody zastosować gdy przeważającym chwastem jest trawa oraz gwiazdnica pospolita. Ten chwast ściele się po korze i bardzo trudno się go pozbyć, a na pocieszenie wyczytałam, że jej nasiona mają przez 20 lat zdolność kiełkowania :D ale roślina świadczy o żyzności gleby, to chociaż tyle na pocieszenie.

Moniczko. Witam Cię - i częściej się ujawniaj.

Anuś. Ta różyczka to Artur Bell. Niestety z powodu suszy i przeprowadzki nie jest duży w tym roku, ale liczę, że dojdzie do siebie. ;:196

Obrazek

Obrazek

kwitnące szałwie, tylko czemu przekwitłe czosnki mają od razu takie brzydkie liście

Obrazek

Obrazek

pomimo przesadzenia kwitną. Nie tak obficie jak w poprzednich latach, ale grunt, że kwitną.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Widzę że sporo się zmieniło ( czytaj : zakwitło ) muszę zrobić obchód osobiście :;230
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu a jak świeżo wysiana traweczka :?:
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Witam niedzielnie.
Zapowiada się piękny słoneczny dzień, więc szykuję się na działkę.
Mariolko. Ja nie jestem taka Zosia-samosia jak Ty i u mnie furtka zawsze otwarta.

Oleńko. Powoli wschodzi. Miejscami lepiej, miejscami gorzej. Za bardzo sucho ostatnio, a podlewanie niewiele daje. Tam gdzie mogę ustawić spryskiwacz to wschodzi ładnie, tam gdzie nie mogę jest gorzej. Ostatnio trochę popadało, więc liczę, że trochę pomoże, a gdzie nie pomoże będę dosiewać jesienią. Dobrze mówiłaś, że już późno na sianie trawy. :evil:
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Gwiazdnica pospolita :evil: sprawdziłam w necie i okazało się, że to i moje utrapienie. Rośnie i mnoży się wszędzie, nie do wytępienia. Chyba nie ma szans na wygraną z tym zielskiem ;:223
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Ja też mam to draństwo i muszę przyznać że po wypieleniu jednej rabaty już po 2-3 dniach tego znów pełno.
Ale najbardziej nie cierpię jaskrów rozłogowych :evil:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

powojnik prosty...cudeńko .. nie znam.. :oops: a jak się ma Twoja dawidiana?
ja swoją przesadziłam częściowo tylko odbiła ale żyje a na razie tylko liście, pąków niet. :?
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Krysiu! U mnie czosnki nawet w trakcie kwitnienia mialy nieciekawe kolory. Chyba coś im u mnie nie służy!
I melduję (nie wiem, czy widziałaś), że wiadra wykorzystane i masz od nich pozdrowienia i podziekowania :;230
Pieknie kwitną Twoje szałwie! Ja mam , ale mi jeszcze nic nie zakwitło :-(
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Basiu. Niestety. Jest to obrzydliwy chwast, pociechą jest tylko to, że widać, że urodzajną mamy ziemię. Trzeba przestać się nim zajmować, ale łatwo powiedzieć a trudniej to zrobić.
Mariolko. Każdy ma swojego mola, który go gryzie, my mamy gwiazdnicę, a Ty masz jaskry. Ja mam w dodatku gwiazdnicę na korze, więc jeszcze trudniej z nią walczyć :;230
Marynko. Powojnik prosty na początku ma bordowe listki, które z czasem robią się zielono-niebieskie. Należy do powojników bylinowych, dorasta do około metra. Ma nie duże kwiatki przyjemnie pachnące. Mnie się spodobał ze względu na bordowe zabarwienie liści wiosną. Kwitnie u mnie po raz pierwszy. Natomiast powojnik dawidiana, pomimo przesadzenia rośnie, lecz jeszcze nie zabiera się do kwitnienia, więc jest na podobnym etapie jak Twój. On chyba późnym latem dopiero zakwita.

Miłko. Byłam i widziałam. Dostały godne nasadzenia. :;230 Czosnki giganty już niestety przekwitły, teraz szykują się szuberta i krzysztofa. Mam je po raz pierwszy i zachwycam się nimi.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

ada.kj pisze:teraz szykują się szuberta i krzysztofa
Krysiu, jak zakwitną , to je nam pokaż. Ja "w czosnkach" dopiero raczkuję i jestem niezmiernie ciekawa nowych odmian :D
A mnie "gryzie" podgorycznik. Nie mogę się z nim rozstać.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

Wizytowałyśmy z Ewą (cz) wczoraj działkę Krysi i zgodnie stwierdzamy, że jest jeszcze ładniej niż na fotkach. ;:108
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Księżycowe rabatki u Adki

Post »

KRYSIU pięknie wyglądają ukwiecone rabatki a jak jeszcze zakwitną róże ojjjjj to będzie co podziwiać . Moje majówki już przekwitły teraz kolej na różowści i biel o zapachu nie wspomnę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”