Działka moja miłość i pasja

Zdjęcia naszych ogrodów.
X_j-a
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 sie 2011, o 07:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Działka moja miłość i pasja

Post »

Bardzo, bardzo serdecznie witam pozytywnie jak ja zakręconych ogrodników. Chcę wam przedstawić swoje ukochane "dziecko". Założyłam swoją działkę 8 lat temu na paskudnym ugorze i śmietnisku. Sama na niej wszystko robię. Jestem po poważnej chorobie(udarze mózgu)i wiosen trochę jest, ale chcę koniecznie skończyć to co zaczęłam ze zmarłym przedwcześnie mężem. Mam możliwość pracy tylko w soboty, czasem jakiś weekend, jak daję radę nie wiem. Może to natura mnie zaprasza a może to efekty które tak cieszą. To jest moja miłość i pasja. Sama posadziłam na niej każde drzewo,krzak i kwiat. Troszkę jest roślin kupionych,więcej darowanych czy też z wymiany. Sama betonowałam oczko i chodniczki (materiał za darmo załatwił mi kuzyn Jacek. Kochany) Za mało, nie może więcej, trzeba mi pomyśleć o czymś innym. Kamienie są zbierane na spacerach, grzybobraniach przeze mnie, przez córkę i wnuczki na plażach, w jeziorach na obozach i wyjazdach, trochę kupił mój nieżyjący mąż i jakoś się uzbierało. Sama też" modeluję" swoje sosny i tuje, kiedyś było więcej "kul i śrub" teraz niestety nie daję rady bo jedna ręka i noga niesprawna całkowicie-może jeszcze kiedyś. Marzę postawić domek mały drewniany i oczko czymś uszczelnić. Za co nie mam pojęcia ale marzenia nie kosztują. Kocham was wszystkich choć nie znam, pozdrawiam gorąco i dołączam zdjęcia. Ale osobno, bo piszę jedną sprawną ręką i już 5-ty raz niechcący skasowałam to co napisałam.

"Bonsai"-mojej roboty
Obrazek

Mam zdjęć dziesiątki czemu mi pokazuje że są za duże pliki i nie mogę się pochwalić?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No trochę mi się wysłać udało, na 126 zdjęć wysłałam te troszkę.


Pozwoliłem sobie scalić Twoje posty w jeden.
Paweł Woynowski
Moderator
Awatar użytkownika
AnowiB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 749
Od: 19 paź 2010, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: mój najpiękniejszy dla mnie ogród

Post »

Witaj Joasiu ..masz piękny ogród...warto go pokazać..... ;:180 tylko musisz chyba poprosić aby przeniesiono Ci wątek do działu 'mój piękny ogród"...
Wątki połączone. Adam
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Witaj Joanno,
Pytasz się o zdjęcia, dlaczego Fotosik ich nie przyjmuje. Jeśli masz konto bezpłatne, to limit na wysłanie pojedynczego zdjęcia wynosi 1,5 MB. Dla kont płatnych, co polecam za nie duże pieniądze 47 zł/rocznie za konto PRO, masz wszystkie wygody które oferuje Fotosik, limit wynosi 5,0 MB na jedno zdjęcie, więc można wrzucać zdjęcia w dużej rozdzielczości (rozmiarze). - http://www.fotosik.pl/pomoc/faq/zagadnienia_ogolne/#2

A teraz moja prośba, pokaż mi bliżej ten Twój skalniak i oczko, bo czuję że są oryginalne, tak jak to co pokazałaś do tej pory. Podoba mi się spokój w Twoim ogrodzie. Człowiek nie dostaje oczopląsu od rożnych kolorów, rozrzuconych po całym ogrodzie bez ładu i składu. Poza tym zauważyłem że bardzo ładnie wkomponowałaś ogród w jego otoczenie. W zasadzie nie widać gdzie się ogród kończy, a zaczyna to co jest za nim. Bardzo mi się to podoba, lubię takie klimaty.
aha i jeszcze jedna prośba, wstaw proszę w swoim profilu lokalizację ogrodu, oczywiście nie konieczne z dokładnym adresem :wink:
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Przyszłam się przywitać :wit Widzę, że piękny ogród nam pokażesz. Jestem cierpliwa, więc poczekam,aż uporasz się ze zdjęciami ;:65 Pozdrawiam Bogumiłka.
X_j-a
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 sie 2011, o 07:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Kochani dziękuję za miłe słowa.Moja działka mieści się przed Zakrzewem za Warką,dokładniej w Wymysłowie lub jak mówią inni w Aleksandrówce.Co prawda nie chodzę ,ale jest blisko do Pilicy jak i do lasu(tu chodzę bo jestem grzybiara)Zdjęcia dołączę jak już będę mogła te o większej pojemności przesyłać.Na razie muszę troszkę poczekać.Dziękuję za poradę,skorzystam z tego płatnego konta jak najprędzej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Kobieto - jak ty dajesz radę ????
Mnie czeka kładzenie ścieżek i podłogi tarasu z takich betonowych puzzli i zabieram się do tego jak do jeża.
Przecież to kupa ciężkiej pracy a ty sama zrobiłaś takie piękne ścieżki ;:180
Kładłaś na podsypkę z piasku czy bezpośrednio ?
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Witaj Joanno jestem pod wrażeniem pracy którą wykonałaś .Jesteś wielka.Dołączam się do słów Pawła ,że ogród jest super uporządkowany i wygląda jakby się ciągnął w nie skończoność.Będę zaglądał i podziwiał
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Witam serdecznie :wit Cudny ogród. Jestem pod wielkim wrażeniem. ;:180 Wiem ile wysiłku i pracy Cię to kosztowało, bo ja też sama jestem do wszystkiego.
dalekiport
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 14 gru 2010, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia / Nowe Polaszki
Kontakt:

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Witaj Joasiu, tak jak i moi przedmówcy jestem pełna podziwu dla ogromu prac jaki włożyłaś w ogród,jest po prostu piękny.Będę Twoim gościem jeszcze nie raz.Serdecznie pozdrawiam Sylwana
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Po prostu pięknie!! Cóż można więcej powiedzieć...Powodzenia w realizacji marzeń! :)
X_j-a
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 11 sie 2011, o 07:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

odp

Post »

Pawle,pozwól że pokażę ci oczko innym razem,na razie jeszcze nie skończyłam jest dopiero tylko betonem pokryte i na obrzeżach zrobiłam imitację kamienistego brzegu ,w tym roku jestem jeszcze za słaba żeby je uszczelnić ,przekładam to na rok przyszłym am nadzieję że dam radę po udarze. Skalniaków jest kilka w sobotę zrobię fotki, pozdrawiam./

Napisane: Cz 18 sie 2011 16:10
Kochana ,dzięki za mile słowa.Też masz cudne miejsce na popuszczenie wodzy fantazji. Gotowe oczko wodne, ta skarpa jest świetna i w ogóle całe ukształtowanie terenu jest super .Ja już widzę oczami wyobraźni jak można tu szaleć....
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Jestem oczarowana . :D
Wszelkiej pomocy możesz poszukać -
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=53&t=10975
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Działka moja miłość i pasja

Post »

Jolu czarodziejko jedna, jak to super zobaczyć tak piękny ogród w powiększeniu.
A tak na marginesie, to mi jest wstyd że Joasia po ciężkiej chorobie takie cudo stworzyła. Ja jestem obibok jeden, muszę się zabrać do roboty.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”