Mój fijoł

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł

Post »

To też M :D Kratka widoczna na zdjęciu też jego wykonania. Zresztą mój ogrodowy zapał to również jego sprawka :D Na pierwszym planie ognik, którego nauczyłam się nie przycinać, mimo okropnego wyglądu wiosną. Na kratce pojawią się w swoim czasie powojniki-Chopin (nie miał szczęścia, połamał się wraz z poprzednią kratką), Jackmanii (zeszłoroczny) i Mme Julia Correvon (chyba, bo kupiłam w Biedronce :)).

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój fijoł

Post »

Ewa mój ognik wygląda jak brat blizniak Twojego :;230
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł

Post »

Agnieszka-nie wiem, czy widać (nie ma zbliżenia), że na wszystkich gałązkach rosną świeże, zielone listki :D Zdjęcie przedstawia nasz "żywopłot", a właściwie jego początek. Widzicie prawie setkę tuj, które mają osłonić miejsce dla magnolii (za jakiś czas :D) To oczywiście spojrzenie M-ja w tym czasie pieliłam rabatki :D

Obrazek

Teraz widać dokładnie kompostownik zrobiony przez M :D Deski widoczne na zdjęciu pod wiatą to własność mojego brata, pszczelarza. Zajmuje mi miejsce, ale rewanżuje się miodem. Ja natomiast obserwuję, co lubią pszczoły i sadzę różne rośliny w pasiece-żeby wiosną zwierzątka się nie męczyły :D Jest tylko jeden zgrzyt-on ma psa (bardzo ładny i mądry), a ja koty i iglaki :( Pies odwiedza nas rzadko :D

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł

Post »

Wcześniej pisałam, że magnolie (moja miłość :D) potrzebują osłony. Na tym zdjęciu widać, dlaczego. Sześcioletni jałowiec marnie poradził sobie z tegorocznym wiosennym wiatrem. Nie mieliśmy przez dwa wieczory prądu, a krzaczek się wygiął :D

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
wmx
200p
200p
Posty: 474
Od: 6 gru 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój fijoł

Post »

100 drzewek no jest tego troche,ale dla magnoli warto się poświecić...a tych wiatrów nie zazdroszczę.

A i świeży miodek...też taki miewam.Uwielbiam kanapeczki z białym serem i takim właśnie miodzikiem.
Pozdrawiam Sylwia
Storczyki Sysi i Ogród Sysi
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój fijoł

Post »

:;230 A wiesz, że mam podobne zdjęcie z "żywopłotem" tujowym...Tylko, że u mnie tych tujek jest chyba coś ok.15. Zdjęcie też oczywiście robił M :;230
Te wiatry są tu najgorsze. Nie znoszę ich :(
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł

Post »

Sylwia :wit Wolę biały ser z solą, a miód na chlebie z masłem. W zasadzie cały mód od brata zjadam sama, bo mężczyźni jakoś nie jedzą :D
Iza, drzewka karmię, poję, chucham i dmucham, żeby jak najprędzej zaczęły stanowić zasłonę, bo wiatr urywa głowę :D Wykrzywione wiatrem drzewko jest oczywiście starsze niż wcześniej napisałam-dziesięcioletnie.
Upał taki, że zastanawiam się nad wyjściem do ogrodu. Najpierw mrozy, potem skwar :evil: Zmarznięta rodgersja odbiła na nowo.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Re: Mój fijoł

Post »

Ewo śledzę z zainteresowaniem zmiany w waszym ogrodzie, masz dużą przestrzeń do zagospodarowania ale pomysłów nie brakuje, wsparcie ze strony M to wielkaaa.... sprawa :wit
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Mój fijoł

Post »

Ewuś ja też na pierwszy rzut oka myślałam że czosnek to jakaś funkia o niebieskich liściach,aż mi dech zaparło jaki on piękny ,a te korony istne mamuty,dorodne i kolorowe.Kompostownik jak majstersztyk -zdolny ten Twój M . i jaki pracowity ;:138 ;:138 Czosnek złocisty u mnie sieje się jak opętany.Fajne zakupy zrobiłaś , będzie co podziwiać- ja mam Julię Correvon ,kwiaty średniej wielkości i kwitnie bardzo obficie,nie ma z nim problemu .
pozdrawiam i do następnej wizyty :wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł

Post »

Ela, mój M jest sprawcą mojego fijoła :D To jemu zawsze zależało na ogrodzie (niektórym niekoniecznie :D)
Stasiu,miło Cię widzieć :) O ile powojników nie złapie uwiąd, będę miała z nich pociechę.
Na rabatce rosną irysy, piwonie, lilie, zawilce, korony jeszcze widać. Przycięliśmy drastycznie forsycję, a w dole rośnie jaśminowiec i jego odmiana-Aureus.

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój fijoł

Post »

Jaki ten świat jest mały... :shock:Byłam dzisiaj w swojej przychodni. I co? Nawet nie przypuszczałam, że mamy w realu wspólnych znajomych! Buziaki!
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój fijoł

Post »

Bardzo fajna rabatka ;:138
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Mój fijoł

Post »

Iza, wiem, o kim mówisz :D Tej osobie zawdzięczam także dużą część fijoła :D
Agnieszka, cieszę się,że zaglądasz :D Rośnie sobie serduszka,która niezbyt mocno oberwała od mrozu. Marzanka wonna wcale.

Obrazek
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”