Owocowy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Owocowy ogród

Post »

;:113 Owocowy ogród
Witam wszystkich w temacie poświęconym mojemu małemu ogródkowi. Szczerze mówiąc ogrodnictwem zainteresowałem się dopiero pół roku temu i choć plonów jeszcze nie było, to już teraz wiem że było naprawdę warto. Mój kawałek ziemi ma wymiary ok 4m x 4m, jednak stale się powiększa o rozległe obszary za ogrodzeniem. Postawiłem zdecydowanie na owoce i warzywa. Jeżeli chodzi więc o rośliny sadownicze - w moim ogrodzie są maliny, agresty, borówka i wiele innych, warzywa hm... tylko te najlepsze - moim subiektywnym zdaniem - kukurydza, cukinia, rzodkiewka, słonecznik a z roślin ozdobnych - tulipany, dzikie wino, niebawem pojawi się macierzanka. Tyle wstępu, a już niebawem zdjęcia.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Pawle.
Jestem pod wrażeniem jak Ty to zmieściłeś na kawałku 4x4m. Pokaż zdjęcia jestem ciekawy.

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Więc najpierw zdjęcia przedstawiające ogród przed pracami wiosennymi, wtedy w ogrodzie były tylko dwa agresty, borówka wysoka, jedna malinka i winorośl 'Concord'. Na pierwszym zdjęciu widok z góry (mój ogród to ten z zielono - białym, niedokończonym wtedy jeszcze płotkiem), następnie zdjęcia z - dość zimowego - marca: ogród z przodu, jeden z agrestów, borówka Bluecrop i winorośl.. A już niedługo aktualne zdjęcia
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie mogę sobie wyobrazić jak to wszystko mieści się na takiej powierzchni ale rozumiem, że chciałeś mieć owocowy raj- ja tez zaczęłam od sadzenia drzew i krzewów owocowych, na kwiaty brakło pieniędzy ale brać ogrodnicza z tego forum tak mnie wsparła sadzonkami i nasionkami, że myślę, że już za rok albo dwa wystartuję w konkursie na najbardziej ukwieconą działkę. Czekam na nowe zdjęcia i życzę, żeby wszystko się przyjęło!
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Ja kiedyś sam zaczynałem od wąskiego skrawka ziemi wokół studni, gdzie uprawiałem kilka marchewek i coś tam jeszcze ;-) Potem dostałem od babci zagon o wymiarach 2x4 m i tam już mogłem więcej eksperymentować z roślinami.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Pawle zadziwiasz mnie :shock: :D
Nie mogę uwierzyć!
Czy reszta gruntu w najbliższym sąsiedztwie należy do Ciebie?
Czy możesz stworzyć namiastkę ogródka adoptując na swoje potrzeby następne metry ziemi?
Czy to jest teren przy budynku w którym mieszkasz?
Mam masę pytań bo mnie zaskoczyłeś totalnie pozytywnie lol.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

:D Więc tak - to jest teren przy budynku w którym mieszkam, ale za ogrodzeniem, w miejscu które dzierżawimy. Oprócz tego wokół domu jest i zwykły ogród ozdobny - forsycje, bzy, tulipany, narcyzy itd., ale w moim ogrodzie postawiłem na drzewa i krzewy owocowe. Jest ich tam razem 12 + miejsce na uprawę warzyw i kwiatów ( jakoś się ucisnąłem w wymiarach ok. 5 x 4m). A oto kilka nowszych zdjęć:
1. Ogród z oddali
Obrazek

2. Z przodu porzeczka biała dalej agrest, wokół tulipany
Obrazek

3. Ogród wewnątrz
Obrazek

4. Agrest, borówka Bluecrop, bratki
Obrazek

5. agrest (w oddali Concord i pień porzeczki)
Obrazek
[/size][/color]
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

;:113 Wiosenne kwiaty
Dawno nic nie pisałem, a tymczasem przyszła wiosna a wraz z nią zakwitły tulipany i bratki w moim ogrodzie (tak, je też u siebie zmieściłem :D ). Borówka amerykańska ma delikatne, białe, dzwonkowate kwiaty, na ostatnich zdjęciach rozkwitły natomiast wiśnie posadzone tuż za płotem. Ostatnio miejsce w moim ogrodzie znalazły też paprocie, ale im nie zdarzyło się zakwitnąć niestety. (Zdjęcia z kwietnia)




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam cię bardzo serdecznie na naszym forum.Widzę,że lubisz roślinki i będziemy mogli oglądać twoje dalsze postępy w twoim nowym ogródeczku.Pokazuj swoją pracę i rób dużo fotek.Pozdrawiam i życzę wytrwałości. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

;:113 Pierwsze plony ogród forumowicza: Pawels23
Na początek nic niezwykłego, ale że to pierwsze co wyrosło na mojej działce, jestem bardzo zadowolony. Rzodkiewka... lepsza niż ta ze sklepu. Przede wszystkim mniej ostra.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jola30
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 7 maja 2008, o 18:48
Lokalizacja: lublin

Post »

ładnie ładnie :D Paweł jestem pod dużym wrażeniem roslinek ale oprócz ładnego ogródka pochwaliłbyś się widokiem z okna na ciemięgę
pozdrawiam sąsiada :D jola
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

:shock: :D :shock: :D Moja sądiadka? Skąd? (zaskoczenie zupełne).
Awatar użytkownika
jola30
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 7 maja 2008, o 18:48
Lokalizacja: lublin

Post »

witam :D
z tej samej gminy a w przyszłości z tej samej miejscowości
pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”