Sosnowo-azaliowy zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Pablo
50p
50p
Posty: 70
Od: 16 paź 2008, o 14:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Sosnowo-azaliowy zakątek

Post »

Witam wszystkich, śledze z uwagą forum od niedawna i postanowiłem podzielic sie kilkoma zdjeciami z mojego niewielkiego ogródka. Dla mnie jesień jest fascynujaca dzięi bajecznym kolorom roślin - uwielbiam zwłaszcza Ophira, który przez całą wiosnę do czerwca był zieloniutki, aby teraz przybrać barwę złotą - podobno najjaśniej i najpiękniej wygląda zimą - obiecuje dodac jego fotki gdy tylko spadnie śnieg:) Obrazek
Pablo
50p
50p
Posty: 70
Od: 16 paź 2008, o 14:54
Lokalizacja: Wielkopolska

A takie były początki - maj 2008

Post »

Uff, pomyśleć, że na samym początku non stop nas zalewało
Obrazek

Dlatego na początku powstał mały pseudo skalniaczek z przodu domu:)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Witaj na forum:-). Wklejaj zdjęcia i pokazuj swoje piękne kolory w jesiennym ogrodzie.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

MOże wrzuciłbyś więcej zdjęć?
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
TAJGA 2008
1000p
1000p
Posty: 1464
Od: 5 sie 2008, o 09:44
Lokalizacja: SZCZECIN

Post »

Witaj Pablo

Zachęcam Cię do pokazywania swojego ogródka. Piszesz małego, co to znaczy małego.

Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję kolejnych odsłon.
Pozdrawiam i zapraszam
Ogródek TAJGI 2008 2009 2010/2011
Pablo
50p
50p
Posty: 70
Od: 16 paź 2008, o 14:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dziękuję za miłe powitanie, dorzucam zdjęcia z początków, zwłaszcza, że moja przygoda z ogródkiem zaczęła sie niedawno bo w maju tego roku:)
Przyjemnie patrzeć jak wszytsko rośnie, ja zakochałem sie w sosnach i azaliach:), a oto zdjątka.
W maju zaczęły sie porządki, przywóz ziemi, i zakup pierwszych roślin
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pablo
50p
50p
Posty: 70
Od: 16 paź 2008, o 14:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

moje maleństwo ma jakieś 250 m2, a to zdjęcia z sierpnia:)
Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze zdjecie to sosny kolumnowe Silvestri i Green Rocket, oraz moja wielka miłość - Kryptomeria japońska, dokupiłem jeszcze jedną, bo jestem oczarowany tymi iglaczkami:)
Awatar użytkownika
Gosiejka
100p
100p
Posty: 185
Od: 22 maja 2008, o 21:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witaj Pablo :D. To jest po prostu niesamowite, że w tak krótkim czasie udało Ci się stworzyć miły kącik do wypoczynku. Zastanawia mnie głównie Twoja trawa, ponieważ jestem aktualnie w podobnym temacie. Siałeś ją sam, czy jest to trawa z rolki?
Pablo
50p
50p
Posty: 70
Od: 16 paź 2008, o 14:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Hej, ze względu na dzieciaki, mam dwa małe bąbelki 4 latka i półtoraroczna córcie, chciałem szybko korzystać z trawy wieć zdecydowałem sie na rolkę i jestem zadowolony, efekt natychmiastowy i dzieciaki mogły biegac do woli.
Awatar użytkownika
Gosiejka
100p
100p
Posty: 185
Od: 22 maja 2008, o 21:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

Oj, to szkoda (tzn. dla mnie szkoda, dla Ciebie fajowo i zazdroszczę :D ), bo mi nie opowiesz o swoich doświadczeniach ze skomplikowanym procesem siania trawy :lol: . A powiedz mi proszę jak kształtuje się cena takiej trawy z rolki? To chyba droga "zabawa"?
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Piękny jest twój ogródeczek Pawełku. Taki skromny , delikatny i bogaty zarazem , bo przepysznie kolorowy !Skalniaczek super, iglaki piękne ;:215 ;:215 ;:215 teraz już wiem jakie sobie dokupię w przyszłości ...
P.S. lepiej się ogląda zdjęcia w pełnym rozmiarze, my też mielismy na początku z tym problem.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Gosiejka pisze:A powiedz mi proszę jak kształtuje się cena takiej trawy z rolki? To chyba droga "zabawa"?
ja też jestem ciekawa....
Pablo
50p
50p
Posty: 70
Od: 16 paź 2008, o 14:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Dziękuję i od tej pory postaram sie zamieszczać zdjecia w pełnym rozmiarze. Co do cen trawy z rolki to od 9 do -14 zł z m rolka , jezeli do tego dochodzi położenie to + 7-9 zł w zalezności od terenu, jeżeli tzreba duzo pracy włożyc w przygotowanie to cena moze wzrosnać - oczywiscie przy dużych powierzchniach cena jest nizsza. Podana cena odnosi sie do ogródków do 300 -400 m. Ja trawę zamówiłem z położeniem czyli za metr 18 zł (choc finalnei skasowali mnie 20 zł. Teren miałem przygotowany, ziemie sam rozrzuciłem i pograbiłem, Chłopaki przejechały tylko glebogryzarką, przegrabili jescze raz, podsypali nawozem i układali. (Cena z Wielkopolski). Powiem wam szczerze że drugi raz sam bym układał bo nie ma w tym wielkiej filozofii. A to zdjecia:) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dodam jeszcze, że po dwóch tygodniach pierwszy raz kosiłem juz trawkę, podlewanie oczywiscie codziennie i przyjęła sie świetnie, te widoczne pasy łączeń zarosły po pierwszym koszeniu. Po ok 3 tygodniach był jeden wielki dywan trawy:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”