Ogród Agnieszki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Ogród Agnieszki

Post »

Jestem zarejestrowana na forum już jakiś czas i długo dojrzewałam do decyzji założenia wątku własnego ogrodu. Ogród nie jest duży. Do domu właśnie z ogrodem wprowadziłam się jakieś 3 lata temu (do mojego narzyczonego- od października tego roku męża- szykuje się ślub). W ogrodzie praktycznie nie było nic oprócz kilku owocowych drzew oraz dużej choinki. Choinę próbowałam przesadzić na drugą stronę ogrodu ale nie udało się i uschła. Przesadzenie było spowodowane robieniem bramy wjazdowej i kupnem samochodu (wkońcu gdzieś musiał stać). Włożyliśmy masę pracy w założenia trawnika, rabat kwiatowych.Narzeczony natyrał się jak wół przy zakładaniu trawnika od podstaw.15 ton ziemi przewiezionej taczkami z pryzmy z przed bramy ( za duzy samochód to nam przywiózł aby zmieścił sie w bramie) na miejsce docelowe.
Muszę przejrzeć moją kolekcję foto i wkleję na pewno zdjęcia przed i po zrobionej pracy. Mam nadzieję że zaakceptujecie mnie w gronie miłośników i przyjaciół ogrodów. Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Witamy na forum nową miłośniczkę badylków. ;:65 czekam na fotki z ogrodu, który teraz będzie Ci zabierał każdy grosik z Twojego portfela :;230
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Grosiki już 3 rok lecą jak szalone. Tylko zaczyna się sezon to "trzeba coś kupić". Nie da się wyjść z pustymi rękami ze sklepu lub tym bardziej z centrum ogrodniczego. Teraz jestm na etapie budowy małego oczka wodnego oraz skalniaka
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Igorze, wkleję wkleję na pewno :)
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Witaj Agnieszko! widzę że też jesteś ze śląska ;-) czekam na zdjęcia Twego ogrodu
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Zaletą zakładania nowego ogrodu jest to że możesz sobie wszystko ładnie zaplanować. Wrzucaj fotki terenu a na pewno forumowicze z chęcią zaproponują Ci co i jak sadzić. Pomysłów mamy wszyscy całą masę.
Zresztą bardzo fajnie jest mieć udokumentowane postępy prac w ogrodzie. Po latach z chęcią będziesz je oglądała i wspominała te brzydkie, łyse, niezagospodarowane "hektary" i morze cierpliwości i wreszcie.....Twój wymarzony ogród :tan
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Przepraszam, że tak długo nie wklejałam zdjęć ale prace ogrodowe pochłaniają mi każdą wolną chwilę. Dzisiaj dopiero zmobilizowałam się do porobienia zdjęć i wklejenia ich w końcu do wątku mojego ogrodu. Tak ja pisałam wcześniej ogród powstał faktycznie około 3 lat. Spróbuje wklejając zdjęcia coś o nim opowiedzieć i czekam również na uwagi, rady od Was.

Zacznę może od tegorocznego nabytku mojego czyli oczka wodnego.

Na początku było....

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek




Potem ......


Obrazek
Zawsze marzyła mi się woda w ogrodzie jednak ogród nie jest zbyt duży dlatego długo zastanawiałam się nad założeniem oczka wodnego. Przyznam się, że mój narzeczony namawiał mnie do budowy takiego oczka w zeszłym roku ale zganiłam trochę jego pomysł. Uznałam, że jak mieć już oczko to pokaźnej wielkości co jednak wiązało się niestety z koniecznością posiadania dużego miejsca (fajnego rozmiaru placyku). Tej zimy zastanawiałam się bardzo długo nad tym pomysłem i postanowiłam po stopnieniu śniegu zabrać się do prac. Oczko jest z formy plastikowej o pojemności 120 litrów a więc każdy z Was teraz pewnie myśli, że to taka trochę większa miska. Może i tak jest ale każdy musi dostosowywać pomysł do obszarów jakimi dysponuje. Ja chciałam mieć oczko wodne z fontanną i udało się marzenie zrealizować. Droga była długa. Czytałam wiele na forum o oczkach wodnych. Przede wszystkim o roślinności wokół. Wybrałam rośliny przede wszystkim w strefie zewnętrznej oczka, które lubię i znam (miałam już wcześniej z nimi do czynienia). Za oczkiem wodnym powstała malutka skarpa (skalniak)- pomysł mojego narzeczonego. Możecie to zobaczyć na zdjęciach. Wklejam trochę fotek oczka

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Ale się rozpisałam. Zrobiło się późno uciekam do łóżeczka niuniać jutro trzeba rano wstać do pracy. Wkleję jutro kolejne zdjęcia mojego ogrodu.
Netka32
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 kwie 2009, o 17:42

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Witaj Agnieszko, historia zalozenia ogrodu i pierwsze kroki opisalas tak, ze wszyscy czekaja na kontynuacje! Jak wiesz, sama jestem raczkujacym 'ogrodnikiem', ale juz widze, ze zazdroszcze Ci tych malych pieknych drzewek, jeśli dobrze widze, thuje? Mnie niestety oszukali i sprzedali nie żadne szmaragdy a COS innego i wylada zalosnie. Z oczkiem lub skalniakami mam sama problem, bo jak wiesz, mieszkam nad woda, taki a la staw, i nie mam sama fajnego planu, natomiast u CIebie widze poczatki prawdziwego ogrodu. Czytalam ostatnio, ze najwazniejsze jest, by miec miejsce, do ktorego lubimy wracac, lub gdzie potrafimy sie zrelaksowac. Sama trawa to nie ogrod, wiec masz racje, ze spelniasz marzenie o oczku. Wcalenie jest to wieksza miska!:) Zapewne w glowie klebi Ci sie wiecej pomyslow, wiec i rozmiar oczka odpowiednio dopasowalas. Jak wszyscy, czekam na kolejne zdjecia, kompozycja wyglada bardzo fajnie, moze cos podpatrze:)
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Moje to thuje kupione w Auchanie. Zawsze tam kupuje i naprawdę są dobre gatunkowe te które widać za oczkiem są posadzone w kwietniu a więc mają malutki staż. Wkleję kolejne zdjęcia na których są już 2 letnie okazy- też zakupione a Auchanie. Masz rację, że nie sama trawa tworzy ogród lae dla mnie ona też ma swój urok i walczę cały czas o nią... tzn dosiewam co roku trawę w puste miejsca, naworze, wycinam chwasty i takie tam. Wkleję zdjęcia jak wyglądał i jak wygląda obecnie trawnik. Netka sama nie wiem skąd biorą mi się siły i pomysły na to wszystko- ale sprawia mi to nieziemską frajdę.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki

Post »

piszesz tutaj - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9#p1564129
aage pisze:Zajrzyj do mojego wątku

Bardzo przepraszam Agnieszko. A po co ma tu zaglądać, chyba jedynie po to, aby zobaczyć jak nie powinno się robić oczek wodnych. Bo to, co zrobiłaś, to jedynie źle obsadzona (spoziomowania) w gruncie fontanna ogrodowa, nie mająca nic wspólnego z oczkiem. Piszesz tutaj, że masz mało miejsca i dlatego taka mała forma. Napisz mi w takim razie, do czego ma służyć ten wysypany na folii żwir wokół niecki fontanny, a dodatkowo jeszcze ta kora również usypana na folii (podejrzewam, że ogrodniczej, którą szlag trafi za dwa lata). Chyba, że do gimnastyki ... przy zbieraniu ręcznie poszczególnych listków, opadłych z drzewa rosnącego nad tą fontanną, niezła gimnastyka przyznaję :wink: Przecież te miejsca można było by wykorzystać na oczko właśnie. Oczko wykonane w technice EPDM, gdzie można dowolnie formować wielkość, kształt i głębokość oczka.
A do czego ma służyć ten wał obłożony folią z ułożonymi na nim otoczakami, bo chyba nie jako skalniak, ani tym bardziej kaskada, o którą pyta Krzysiek (gietas)
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Witaj Agnieszko :wit
Przybiegłam do Ciebie z rewizytą :D
Ciekawie się zapowiada, ja też mam małe oczko
ze względu na brak miejsca, ale warto :wink:
Podoba mi sie u Ciebie, będę tu zaglądać :wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Pawle zawsze warto zajrzeć i coś zobaczyć. Jeśli nie podoba Ci się mój ogród po prostu nie wchodź tutaj. Nie każdemu musi się podobać to co robię. Mnie się podoba i to jest najważniejsze. Link do zajrzenia do mnie nie był skierowany do Ciebie więc nie wiem dlaczego mnie od razu krytykujesz.

Dzidziu fajnie, że Ci się podoba u mnie. Po poście od Pawła miło usłyszeć miłe słowo. :lol:
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród Agnieszki

Post »

Dzisiaj wkleję trochę zdjęć jak wyglądał mój ogród przed i po wykonaniu pracy w pocie czoła

Tak wyglądało kiedyś.....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To drzewo które widać na zdjęciu to czereśnia. Została wycięta dlatego ze trzeba było zrobić wjazd na ogród po zakupie samochodu. Za czereśnia stal również około 3 metrowy świerk. Spróbowaliśmy własnymi silami przenieść go na druga stronę działki jednak się nie udało świerk uschnął. Postanowiliśmy posadzić tuje wzdłuż granicy z sąsiadem.
Wyglada to teraz tak....
Obrazek
A tutaj etap pracz nad trawnikiem. Do tej pory nie jestem z niego dostatecznie zadowolona, darń jest rzadka. Powstają gole placki.
Przed

Obrazek Obrazek

Po

Obrazek Obrazek
Macie może jakiś skuteczny sposób na zagęszczenie.

A tutaj posiałam nowa trawkę Obrazek

Na rabacie zakwitły moje ulubione czosnki ozdobne Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec jeszcze kilka zdjęć mojego oczka Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”