Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

rm27 pisze:Elu, a chłopakom tu już nic się nie należy? Miło pospacerowało się po Twoim ogrodzie. Krety nie szkodzą roślinom, robią tylko bałagan na rabatach. Po przejściu kreta trzeba przydeptac ziemię i zlikwidować poduszkę powietrzną pod roślinami. Gorzej z nornicami. U mnie też jest z nimi utrapienie. Tym bardziej, że z jednej strony graniczę z niekoszoną łąką. W takich warunkach walka z nimi to syzyfowa praca. Co wytruję to przychodzą nowe. Też życzę Wesołych Świąt i umiarkowanie mokrego Dyngusa.
Witaj Romku :wit

Mam nadzieję, że żaden chłopak nie poczuł się urażony :oops: .....tak się jakoś składa, że chłopcy mało coś gadatliwi są....cichaczem przemkną, śladu nie zostawią, więc mi się wydaje, że tylko dziewczyny tu zagadają :;230

To prawda, że utrapienie z tymi szkodnikami jest.....mało mają naturalnych wrogów, więc się mnożą.... :twisted:
W miniowych latach w każdym prawie domu były koty, a teraz kotów prawie wcale nie ma, są za to psy i to po kilka, a to zaden wróg nornic.
Ja mam kota, ale dostaje dobrze jeść, to do ogrodu idzie się wyspać w słoneczku....taki 'pracowity' skubaniec :;230 :twisted:

Dziękuję serdecznie za życzenia ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witaj Elu-obejrzałam zdjęcia pięknych roślinek....mnie naj podobaja się żurawki i hosty.....ale czekam też na zdj ogólne Twojego ogrodu....pokażesz coś ?
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Monia68 pisze:Elu, życzę Ci zdrowych i pogodnych Świąt ;:196 ;:167
Jeszcze raz przejrzałam cały wątek, zdjęcia cudne!!!
Monia68 pisze:Eluś, Twoje rabaty zachwycają!! Nie dość, że rosną na nich piękne rośliny, to jeszcze wszystko takie zadbane, dopieszczone w najdrobniejszym szczególe!! Szczerze podziwiam ;:196 ;:167

Witaj Moniu, baardzo mi miło, że wciąż odwiedzasz mój wątek ;:167 ;:196 :wit

Zamiast iść działać w ogrodzie, bo słoneczko pięknie świeci, to my tu siedzimy i klikamy ... :;230

Serdecznie Ci dziękuje za życzenia i słowa uznania ;:167

Dopieszczone, zadbane.....teraz jest jasne dlaczego rzadko bywam na forum..... :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

bonia244 pisze:A mi szczęka opadła ;:111 ;:111 ;:111 bajeczny masz ten ogród też chcę taki mieć ;:224 ;:224
oj będę podpatrywać twoje piękne kąty, takie naturalne i och.................... ;:180 ;:180 ;:180
miodzio ;:138 rozmarzyłam się
Witaj Bożenko w moim ogrodzie :wit

Bardzo się cieszę, że i Tobie mój ogród też się podoba. Dziękuję za miłe słowa ;:196
Sezon przed nam długi, może więc zdążysz coś podobnego u siebie zdziałać, chociaż po części.....ja nad moim ogrodem pracuję już 14 rok.....więc Bożenko do dzieła :!:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

tija pisze:Witaj Elcia przyszłam się przywitać :wit chodż dawno się nie wpisywałam zaglądać zaglądałam i czekałam na nowinki z Twojego pięknego ogrodu ;:196 muszę przyznać że ...mojej córce też bardzo podoba się Twój ogród i zdjęcia które robisz ;:224 znaczy nas dwie podziwia Twoje dzieło :heja
Pozdrawiam
Witaj Eluś :wit
Nooo....dawno, to mało powiedziane, ale skoro cichaczem tu zaglądasz, to Ci wybaczam milczenie.... :wink: :;230
Miło mi wiedzieć, że mam w Was kolejne 'kibicki'..... :;230
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

grazynarosa22 pisze:Witaj Elu-obejrzałam zdjęcia pięknych roślinek....mnie naj podobaja się żurawki i hosty.....ale czekam też na zdj ogólne Twojego ogrodu....pokażesz coś ?
Witaj Grażynko :wit

Mnie też..... :D

Zaraz dam foty :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Foto - wieści z mojego ogrodu

Trawnik po wiosennych zabiegach dobrze wygląda....za to cyprysik (to rude, kuliste pośrodku) podmarzł i chyba go wykopię :roll:

Obrazek

Tu gdzie rośnie świeżo posadzona hosta w ubiegłym roku była duża kępa tulipanów 'Tarda', rozchodnik i dąbrówka rozłogowa....hmm były....nornice nie zostawiły mi ani kawałeczka :evil: :evil: :evil: ...wymyśliłam, że dam tu hostę, bo jest tu cień

Obrazek

Niezapominajki u mnie szaleją w ogrodzie

Obrazek

Obrazek

Lilia 'Casablanka' przezimowała i dobrze rośnie

Obrazek

Obrazek

Filigranowa skalnica

Obrazek

Hosta Golden Tiara

Obrazek

Ciepełko podpędziło undulatę

Obrazek

Czosnki u mnie w takim stadium

Obrazek

A piwonie w takim

Obrazek
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Eluś, na takie wieści czekałam :lol: :lol: Co tam niezapominajki- undulata wygląda rewelacyjnie!!
Idę zaraz popracować do ogrodu, chociaż wybitnie mi się nie chce :lol: Wolę siedzieć na tarasie i patrzeć, jak wszystko rośnie i rh kwitną :lol:
Szkoda, że zniszczyli mi te hosty... tak czy siak, Volverine dostaniesz jesienią. Hosty od Ciebie już rozwijają liście- wszystkie śliczne, ale June mnie zauroczyła- dziękuję, Kochana ;:196 ;:167 ;:196
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu, niezapominajki dodają uroku hostowym kompozycjom. A te skamienieliny muszli ślimaków w murkach wyglądają rewelacyjnie.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu, u Ciebie wcale nie widać majowej zimy. ;:138
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witajcie wieczorową porą :wit

Kolejny, pracowity dzień za mną.....dzisiaj otrzymałam zamówione rośliny, m/in do miniaturowego oczka.
Fotki roślin pokażę kiedy indziej, teraz tylko ogólny widok na przesyłkę :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Monia68 pisze:Eluś, na takie wieści czekałam :lol: :lol: Co tam niezapominajki- undulata wygląda rewelacyjnie!!
Idę zaraz popracować do ogrodu, chociaż wybitnie mi się nie chce :lol: Wolę siedzieć na tarasie i patrzeć, jak wszystko rośnie i rh kwitną :lol:
Szkoda, że zniszczyli mi te hosty... tak czy siak, Volverine dostaniesz jesienią. Hosty od Ciebie już rozwijają liście- wszystkie śliczne, ale June mnie zauroczyła- dziękuję, Kochana ;:196 ;:167 ;:196
Moniko ja jakoś cały czas mam ochotę coś porobić w ogrodzie....lubię to, chociaż tyko podziwiać też jest przyjemnie :wink:
Chłopcy jak to chłopcy, muszą porozrabiać, a to, że złamali kły Wolverine tyko jej pomoże w rozrośnięciu i do jesieni będzie miała ich już sporo....będzie czym dzielić :wink:
Już się cieszę na Wolverine, bo jak na razie z ogryzka nic nie wyrasta....i chyba już nie wyrośnie ;:145
Bardzo się cieszę, że June tak Cię zauroczyła.....powinna szybko przyrastać, bo okres młodociany moja June już ma za sobą :wink:
Będę czekała z niecierpliwością na jesień.....a gdyby Ci zbywało jeszcze jakiejś, niezbyt dużej hosty, to chętnie i ją przygarnę...... ;:170 :wink: ;:224

Dla Ciebie 'mamusia' dzisiaj sfocona :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

rm27 pisze:Elu, niezapominajki dodają uroku hostowym kompozycjom. A te skamienieliny muszli ślimaków w murkach wyglądają rewelacyjnie.
Też tak myślę....fajny kontrast z masywnymi liśćmi host :D
Skamieliny prawie jak rzeźby.....tyle, że to dzieła natury....dostałam je jako gratisy od właściciela kamieniołomu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”