Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Załapałam się Elu - na wiosenne wieści z Twojego ogrodu ;:33 u Ciebie o każdej porze pięknie!
Jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu :roll: Wpadnę ;:65 niebawem ...
MIŁEGO DNIA ! ;:3

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
bonia244
1000p
1000p
Posty: 1151
Od: 19 lis 2010, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

A mi szczęka opadła ;:111 ;:111 ;:111 bajeczny masz ten ogród też chcę taki mieć ;:224 ;:224
oj będę podpatrywać twoje piękne kąty, takie naturalne i och.................... ;:180 ;:180 ;:180
miodzio ;:138 rozmarzyłam się
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witaj Elcia przyszłam się przywitać :wit chodż dawno się nie wpisywałam zaglądać zaglądałam i czekałam na nowinki z Twojego pięknego ogrodu ;:196 muszę przyznać że ...mojej córce też bardzo podoba się Twój ogród i zdjęcia które robisz ;:224 znaczy nas dwie podziwia Twoje dzieło :heja
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

marpa pisze:Załapałam się Elu - na wiosenne wieści z Twojego ogrodu ;:33 u Ciebie o każdej porze pięknie!
Jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu :roll: Wpadnę ;:65 niebawem ...
MIŁEGO DNIA ! ;:3 :wit
Maryniu cieszę się bardzo, że do mnie zaglądasz.....dziękuję za miłe słowa :D
Co do tych host w doniczkach zakopanych w ziemię, to wydaje mi się, że taka uprawa host nie rożni się od celowej uprawy tych roślin w doniczkach, które np. ustawiamy sobie na tarasie :roll:
Korzenie przecież się rozrastają, a mając ograniczoną przestrzeń życiową będą wymagały wymiany pojemników na coraz większe i większe....i kopanie dołów też coraz większych nas czeka....co mi się wcale nie podoba..... :roll:
Chcąc mieć spokój na dłużej wypadałoby od razu wkopać wielkie donice, a skąd ich tyle wziąć, i ile to roboty jak się ma z 80 odmian, tak jak ja ;:125 ;:120
Problem z nornicami i tak w taki sposób się nie rozwiąże, a te skubańce jak nie do host, to do innych roślin się nam dobiorą....i co, teraz następne rośliny w kolejne donice, bo przecież i inne rośliny są nam rogie..... :roll: .....całego ogrodu nie da się umieścić w donicach....więc nie dajmy się zwariować.... ;:125 ;:60
Odstraszanie, jak na razie przynosi skutek, nornice się wyniosły....czasem wysyłają 'zwiadowcę', ale ja od razu traktuję taki nowy korytarz śmierdzącą cieczą, którą teraz leję na kłaczek psiej sierści....we włosach zapach dłużej się utrzymuje, i znów mam spokój :twisted: :twisted: :twisted:
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Eluś, Twoje rabaty zachwycają!! Nie dość, że rosną na nich piękne rośliny, to jeszcze wszystko takie zadbane, dopieszczone w najdrobniejszym szczególe!! Szczerze podziwiam ;:196 ;:167
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

amatorka015 pisze:Jak ja ci zazdroszczę tego twojego pieknego zakatka :;230
pozdrawiam :)
Witaj Justynko, cieszę się z Twoich odwiedzin :wit

Dziękuje za życzenia, było mi bardzo miło je odczytać ;:167 ;:196

Jeśli tak Ci się podoba mój zakątek, to nie pozostaje Ci nic innego jak tylko podobny wyczarować u siebie :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

morellette pisze:Pozwoliłam sobie na spacer po Twoim ogrodzie ;:180 . Bajka :!: baaajjjjkaaa :!:
Witaj Małgosiu, miło że zaglądnęłaś do mojego ogrodu, i że tak Ci on przypadł do gustu......bajki czasem są na jawie :wink: ;:180 ;:167
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

zanna pisze:
Ellaa pisze: Co o takim pomyśle na zabezpieczenie host przed gryzoniami myślicie?
Witaj, Elu :wit
Widzę, że i Twojego ogrodu nie ominęły te wstrętne szkodniki :evil:
Ja z tego samego powodu sadzę hosty do dużych donic produkcyjnych (tak jak Marpa) lub dużych donic ceramicznych i jeszcze na dodatek ranty donic zostawiam wystające nad ziemię (szczerze mówiąc, najpierw robiłam tak z lenistwa, bo nie chciało mi kopać tak głębokich dołów, ale później okazało się, że to dobrze, bo nornice potrafią wleźć do płaskich koszyczków na cebule i wyjeść wszystkie cebulki, a tych cebul z doniczek z wystającymi rantami nie ruszyły - widać nie podoba im się przełażenie górą :;230).
Wydaje mi się też, Elu, że koszyki takie do lilii nie sprawdzą się, bo korzenie hosty przerosną przez koszyk i potem będzie bardzo trudno ją wyjąć jakby co...
Witaj Aniu, miło, że zaglądnęłaś do mnie :wit

No, niestety, te cholerniki założyły w moim ogrodzie 'osadę' i prędko się nie wyniosą....za dobrze tu mają :twisted: :evil: ;:120
Bardzo Ci dziękuję za rady. Jest to jakiś sposób, ale ma pewne wady, które mi nie odpowiadają.
Widziałam Twoje uprawy doniczkowo-gruntowe, ale u siebie raczej nie zastosuję takiej ochrony.....skóra mi cierpnie jak widzę takie 'dekoracje' na rabacie.....hmm....no może jakby je jakoś ładnie ukryć, np. zasypać szyszkami, to jeszcze by były do przyjęcia....wybacz Aniu, szczera jestem aż do bólu, ale po co mam kłamać :oops: :oops: :oops:

Co do tych koszyczków, to właśnie o to mi chodzi, żeby je obrosły, ani myślę je z nich wyciągać. Chciałabym, aby ochraniały przed ew. atakiem nornic 'serce' rośliny, tak by zawsze coś dla mnie zostało.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

rm27 pisze:Elu, a chłopakom tu już nic się nie należy? Miło pospacerowało się po Twoim ogrodzie. Krety nie szkodzą roślinom, robią tylko bałagan na rabatach. Po przejściu kreta trzeba przydeptac ziemię i zlikwidować poduszkę powietrzną pod roślinami. Gorzej z nornicami. U mnie też jest z nimi utrapienie. Tym bardziej, że z jednej strony graniczę z niekoszoną łąką. W takich warunkach walka z nimi to syzyfowa praca. Co wytruję to przychodzą nowe. Też życzę Wesołych Świąt i umiarkowanie mokrego Dyngusa.
Witaj Romku :wit

Mam nadzieję, że żaden chłopak nie poczuł się urażony :oops: .....tak się jakoś składa, że chłopcy mało coś gadatliwi są....cichaczem przemkną, śladu nie zostawią, więc mi się wydaje, że tylko dziewczyny tu zagadają :;230

To prawda, że utrapienie z tymi szkodnikami jest.....mało mają naturalnych wrogów, więc się mnożą.... :twisted:
W miniowych latach w każdym prawie domu były koty, a teraz kotów prawie wcale nie ma, są za to psy i to po kilka, a to zaden wróg nornic.
Ja mam kota, ale dostaje dobrze jeść, to do ogrodu idzie się wyspać w słoneczku....taki 'pracowity' skubaniec :;230 :twisted:

Dziękuję serdecznie za życzenia ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witaj Elu-obejrzałam zdjęcia pięknych roślinek....mnie naj podobaja się żurawki i hosty.....ale czekam też na zdj ogólne Twojego ogrodu....pokażesz coś ?
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Monia68 pisze:Elu, życzę Ci zdrowych i pogodnych Świąt ;:196 ;:167
Jeszcze raz przejrzałam cały wątek, zdjęcia cudne!!!
Monia68 pisze:Eluś, Twoje rabaty zachwycają!! Nie dość, że rosną na nich piękne rośliny, to jeszcze wszystko takie zadbane, dopieszczone w najdrobniejszym szczególe!! Szczerze podziwiam ;:196 ;:167

Witaj Moniu, baardzo mi miło, że wciąż odwiedzasz mój wątek ;:167 ;:196 :wit

Zamiast iść działać w ogrodzie, bo słoneczko pięknie świeci, to my tu siedzimy i klikamy ... :;230

Serdecznie Ci dziękuje za życzenia i słowa uznania ;:167

Dopieszczone, zadbane.....teraz jest jasne dlaczego rzadko bywam na forum..... :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

bonia244 pisze:A mi szczęka opadła ;:111 ;:111 ;:111 bajeczny masz ten ogród też chcę taki mieć ;:224 ;:224
oj będę podpatrywać twoje piękne kąty, takie naturalne i och.................... ;:180 ;:180 ;:180
miodzio ;:138 rozmarzyłam się
Witaj Bożenko w moim ogrodzie :wit

Bardzo się cieszę, że i Tobie mój ogród też się podoba. Dziękuję za miłe słowa ;:196
Sezon przed nam długi, może więc zdążysz coś podobnego u siebie zdziałać, chociaż po części.....ja nad moim ogrodem pracuję już 14 rok.....więc Bożenko do dzieła :!:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

tija pisze:Witaj Elcia przyszłam się przywitać :wit chodż dawno się nie wpisywałam zaglądać zaglądałam i czekałam na nowinki z Twojego pięknego ogrodu ;:196 muszę przyznać że ...mojej córce też bardzo podoba się Twój ogród i zdjęcia które robisz ;:224 znaczy nas dwie podziwia Twoje dzieło :heja
Pozdrawiam
Witaj Eluś :wit
Nooo....dawno, to mało powiedziane, ale skoro cichaczem tu zaglądasz, to Ci wybaczam milczenie.... :wink: :;230
Miło mi wiedzieć, że mam w Was kolejne 'kibicki'..... :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”