Działki hektor'es a

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hektores
100p
100p
Posty: 165
Od: 14 paź 2008, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Działki hektor'es a

Post »

Witam serdecznie
jestem do tego sezonu użytkownikiem 3 działek
każda ma wymiar 20m x15 m
szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o "działkowaniu"
czy jak by się to nazywało dlatego proszę o porady i pomoc w tej dziedzinie
a tak od początku
a zeszłym roku moja śp .Mama poprosiła mnie o pomoc w uprawie działki
ponieważ wzięli sobie razem z Tatą działkę pracownicza "kilkanaście lat temu "(tu wpisze kiedy to było)i w zeszłym roku dobrali jeszcze dwie w tym jedną na mnie
nie mam pojęcia o 'działkowstwie' no może jednak jakieś mgliste znam gatunki potrafię odróżnić po liścich drzewa i takie tam z natury jestem wędkarzem i bardziej mnie interesował staw przy działce niż sama działka który regularnie odwiedzałem przy wizytach na działce .
Na forach raczej bywam i na tym też ponieważ sytuacja mnie do tego w pewnym sensie zmusiła
teraz kiedy wszystko zostało na mej głowie muszę zacząć coś robić by praca moich rodziców nie poszła na marne
bedę was serdecznie prosił o pomoc
w niektórych sprawach
wcześniej użytkowałem fora np parkietu ponieważ gram n giełdzie i trochę na innych tematach raczej finansowych w pracy zajmuje się grafiką kom. więc jeśli mógłbym pomóc to nie ma sprawy a z zamiłowania jestem wędkarzem ale nie myląc pojęć wędkarzem nie mięsiarzem ale parę fajnych przepisów kulinarnych mogę wam czasami dać choć sam preferuje ryby morskie
zaraz wkleję działki (działkę) z tego roku czyli już prace miały miejsce

Obrazek
Obrazek
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

wow :shock: :shock:
to Cię kolego praca czeka ogromna.....zazdraszczam miejsca :lol: :lol: napisz gdzie masz tę działkę i co planujesz itp..


witam na forum :lol:
Awatar użytkownika
hektores
100p
100p
Posty: 165
Od: 14 paź 2008, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Post »

działka jest w Kielcach w największym ogródku działkowym europy zaraz wkleje zrzut z google
ja ma dzialke 154 sektor i dwie pozostałe nie wiem ale dopiszę czyli trochę ich jest
wczoraj trochę skopalem i posadziłem parę drzewek na wiosnę kopałem i posiałem łubin który jest skoszony i leży na kompoście wczoraj posadziłem 2 wisnie ( KELLERIS i PANDY) grusze Komiksówka i Bera ,czereśnie Summit, oraz jabłoń Malinową
mam jeszcze na działce jakieś śliwy 1 grusze i brzoswinie ale nie wiem jakie
dwie działki za drzewie i zasieje trawę a na starej działce jeszcze nie wiem tam są truskawki i róże oraz jakieś drzewa oraz domek narzędziowy zobacze na razie nie wiem
próbuje ogrodzić ją żywopłotem z aronii a od strony sąsiada jałowcami i drugiej bzem (lilakiem) zobaczymy co wyjdzie
tu zdjęcie z satelity
Obrazek


tu mała symulacja tego co zamierzam
Obrazek
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

jakiś domek? taras też by się przydał....

zrób piękny ogród, szkoda sadzić tylko drzewa i trawkę, masz wielka działkę..a zresztą co będę ci pisać, pochodzisz po ogrodach i powoli zmienisz swoją wizualizacje :lol: :lol:
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj :D .Miło że do nas dołączyłeś :D .Masz duze pole do popisu,na pewno stworzysz swój raj.Pooglądaj ogrody- ludziska mają fajne pomysły :lol: . Znajdziesz coś dla siebie.Będę zaglądać bo zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
hektores
100p
100p
Posty: 165
Od: 14 paź 2008, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Post »

a to zdjęcia z lata tego roku
to moja żonka i syn nad stawem który graniczy praktycznie z działką
do stawu kilka lat temu wrzuciłem parę roślin wodnych i wpuściłem ryby
po ostatnich suszach wody jest mało a z ryb przeżyły tylko karasie srebrzyste(zwane pot.japońcami, są w stawie też żaby wodne przywiezione z wisły które koncertują wieczorami oraz zaskrońce polujące na nie ,są też traszki oby dwa gatunki czli traszka grzebieniasta (Triturus cristatus) i traszka zwyczajna (Lissotriton vulgaris) staw jest własnością wszystkich ponieważ działkowcy biorą z niego wodę
Obrazek
tu kawałek działki rodziców i ja z synem
kiedyś była ogrodzona metalowym ogrodzeniem ale po wizycie złomiarzy została tylko jedna strona metalowa i furtka ,w tych okolicach złomiarze to istna plaga
Obrazek

Obrazek

co do budowy altanki to jeszcze daleka droga na razie widze że zainteresowanie opuszczonymi działkami jest coraz większe dlatego mam nadzieje że proceder kradzieży na działkach sie skończy i wtedy moze coś da sie zrobić na razie równam teren sadze drzewka i żywopłot ,ludzi na działkach przybywa to może odstraszyć przyszłych złodziei
Może jeszcze dziś wrzucę pare fotek jak będe wracał z pracy
a i jeszcze jedna ważna sprawa
DZIĘKUJE ZA CIEPŁE POWITANIE
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Sądząc z wieku latorośli chyba czeka Cię zabezpieczenie brzegów stawu. Fajna rzecz taki stawik... Ja mogę jedynie o takim pomarzyć...
Zainteresował mnie program, w którym robiłeś symulację. Można go gdzieś dostać?
A jeśli chodzi o rośliny - masz przepiękną naparstnicę!
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj na forum.

Widzę też piękną różę :)
Sporo osób tutaj zapadło na chorobę różaną :)

Jeśli masz wodę czerpaną ze stawu to radze ci - ogranicz trawnik. Podczas upałów trzeba go nawadniać a nie bardzo sobie wyobrażam jak będziesz targał wiadra z wodą....
Zresztą trawnik wbrew pozorom wymaga sporo pracy. Poza nawadnianiem co tydzień trzeba go kosić. Jeśli nie masz prądu to pozostaje ręczna kosiarka i grabienie skoszonej trawy albo kosiarka spalinowa ( droga ) i też grabienie. Ja zamierzałam mieć większy trawnik ale już z tego zrezygnowałam a mam znacznie mniejszą powierzchnię.

Pomyśl może o krzewach ozdobnych lub owocowych. Zawsze można podsypać korą żeby chwasty nie rosły, albo posadzić rośliny zadarniające. Same drzewa nie stworzą klimatu..... I jeszcze jedno - spadające owoce są często utrapieniem działkowców z uwagi na ich ilość. Sama sporo powyrzucałam na kompostownik, sporo rozdałam i poprzerabiałam.
Inną sprawą są duże drzewa owocowe - stwarzają problem z ich zbiorem bo trudno dosięgnąć a spady często są niepełnowartościowe. No i jesienne grabienie liści. Qrczę - ale będziecie mieli roboty !!!

Kompostownik - jak widzę już masz :)
Awatar użytkownika
hektores
100p
100p
Posty: 165
Od: 14 paź 2008, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Post »

Aska pisze:Sądząc z wieku latorośli chyba czeka Cię zabezpieczenie brzegów stawu. Fajna rzecz taki stawik... Ja mogę jedynie o takim pomarzyć...
Zainteresował mnie program, w którym robiłeś symulację. Można go gdzieś dostać?
A jeśli chodzi o rośliny - masz przepiękną naparstnicę!
program to Bryce i oile wiem w wersji 5,5 jest darmowy dodatkowo instaluje sie DAZ studio do modelowania np postaci ale każdy dodatkowy model trzeba kupic sam program jest chyba darmowy
tu znalazłem link do programu naprawde warto sobie po trenowac
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22 ... &Bryce+5.5
tu jeszcze opisik o programie
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... 5+za+darmo!

a tu moja inwencja co do programu
Obrazek
Obrazek
a tu dobre filmiki ułatwią ci prace z Bryce
http://www.youtube.com/profile_videos?u ... rch=Szukaj
Awatar użytkownika
hektores
100p
100p
Posty: 165
Od: 14 paź 2008, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Post »

coma95 pisze:Witaj na forum.

Widzę też piękną różę :)
Sporo osób tutaj zapadło na chorobę różaną :)

Jeśli masz wodę czerpaną ze stawu to radze ci - ogranicz trawnik. Podczas upałów trzeba go nawadniać a nie bardzo sobie wyobrażam jak będziesz targał wiadra z wodą....
Zresztą trawnik wbrew pozorom wymaga sporo pracy. Poza nawadnianiem co tydzień trzeba go kosić. Jeśli nie masz prądu to pozostaje ręczna kosiarka i grabienie skoszonej trawy albo kosiarka spalinowa ( droga ) i też grabienie. Ja zamierzałam mieć większy trawnik ale już z tego zrezygnowałam a mam znacznie mniejszą powierzchnię.

Pomyśl może o krzewach ozdobnych lub owocowych. Zawsze można podsypać korą żeby chwasty nie rosły, albo posadzić rośliny zadarniające. Same drzewa nie stworzą klimatu..... I jeszcze jedno - spadające owoce są często utrapieniem działkowców z uwagi na ich ilość. Sama sporo powyrzucałam na kompostownik, sporo rozdałam i poprzerabiałam.
Inną sprawą są duże drzewa owocowe - stwarzają problem z ich zbiorem bo trudno dosięgnąć a spady często są niepełnowartościowe. No i jesienne grabienie liści. Qrczę - ale będziecie mieli roboty !!!

Kompostownik - jak widzę już masz :)
masz racje jeśli chodzi o trawnik to wymaga częstego koszenia obok mnie ma go pewna pani i nie podlewa
mysle że to zalezy od doboru trawy kosi faktycznie często a na jej działce jest już spora hałda skoszonej trawy krzewy mam porzeczki agrest i jakąś olbrzymią jagode ,co do drzew to faktycznie nie zastanowiłem sie co będe robił z tymi owocami :oops: co do sypania pod drzewka kory właśnie to zacząłem robić
to wyczytałem na tym forum :lol:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Kora pod drzewami ?
A po co ci kora pod drzewami ? Majątek na nią stracisz...
Awatar użytkownika
hektores
100p
100p
Posty: 165
Od: 14 paź 2008, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Post »

coma95 pisze:Kora pod drzewami ?
A po co ci kora pod drzewami ? Majątek na nią stracisz...
no co do ceny to 10zł za 80 litrów to nie majątek a zatrzymuje wilgoć w glebie i chroni przed chwastami
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Doczytałeś do końca ? Warstwa co najmniej 5-7 centymetrów ( a taka chroni przed chwastami ) oznacza że 1 worek starczy na jakiś 1 m kwadratowy. Wysypuję korą tylko pas szerokości 1,2-1,5 m i długości 12-15 metrów i co weekend od długiego czasu kupuję po 2-3 worki a końca nie widać.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”