Działka Wiślanka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Cześć Kochani,
Tak, działkę oddałam- dwa lata odstała się...bo nie wiedziałam gdzie będę mieszkać...Oddałam do Zarządu, za niezapłacony dług 2 lata. Nie wiem jakie dalsze losy działki nr 68 ;) ....Na razie działki nie mam, ale Rodzice mają. Nawet dostali za nią nagrodę Zarządu! No i jak zwykle zbieram fanty- w piwnicy czeka piękna gliniana donica, taka ponad kolana...we wzór rybiej łuski, z wystawki przyśmietnikowej....
Niestety...ciężkie były ostatnie czasy. Wtedy umarł synek mojej Przyjaciółki, miał 7 lat... ........
Nie miałam czasu, ani serca na działkę, ani na wiele innych spraw. I trzeba było się zajść Bliskimi. Teraz też jakby...już minął ten czas. Mam na razie jeszcze działkę w Warszawie...- strasznie zarośniętą... Byłam tam kilka tygodni temu....Mieliśmy zbierać orzechy, ale nie obrodził teraz...Też będzie na sprzedaż...Jednak działka to wymaga bycia na niej...Cieszę się, że nadal macie swoje działki. Bo macie, prawda? ;) Ale bardzo mi brakuje zimowych spacerów nad Wisłę, opowieści...zdjęć kiełków i tego typu spraw...Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka Wiślanka

Post »

;:oj Nie wierzę własnym oczom! Jesteś! Zajrzałam na chwilkę po całym dniu pracy i tu taka niespodzianka :tan
Cieszę się, że się odezwałaś. Czekałam na jakiś znak od Ciebie. Nie bardzo rozumiem skąd ta Warszawa, ale nie ważne. Najważniejsze, że jesteś tu znów mimo wszystko. Trzymaj się cieplutko! ;:196
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka Wiślanka

Post »

I ja oczom nie wierzę ale cieszę się niezmiernie ;:138 Witaj kochana po długiej nieobecności i czekam na kolejne wpisy :lol:
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Czesc Kochani.... Lata minely a ja chyba znow.... Szukam dzialki :) wczoraj sie zaczelo gdy moj Kochany nam zaproponowal.... Na poczatku odmowilam ale cala noc mi sie snilo i chyba znow pragne miec ogrodek :) ;:14 ;:138
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Wczoraj obejrzalam pierwsza dzialke. Jest w lasku sosnowo brzozowym.... Bez pradu. Cienista. Chyba to nie to. Wiecej slonca i warzywniak, plus trawnik dla synka do raczkowania. No i drzewa owocowe.... Moze i szklarenka sie trafi....
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka Wiślanka

Post »

O matko - jesteś, wróciłaś ;:138 Nawet nie wiesz jak się cieszę :D
Życzę Ci pięknej słonecznej działki ze szklarenką i trawniczkiem...i proszę cię bardzo opisuj swoje poszukiwania!
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Witaj,mam nadzieję że znajdziesz swój wymarzony kącik,czekam na relacje z poszukiwań.
Przeczytałam twoją historię z poprzedniej działki . Niecierpliwie czekam na nowe opowieści.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Cześć Ambusiu! Haha! ja tez sie zaczynam cieszyc. Sama nie wierze tak szybko od pomyslu do dzialania ze jestem nieco oszolomiona. Sama sie dziwie, ale tak... Zew działki wiecznie żywy :) najwyraźniej.... :)
Coco12 - dziekuje.... Ale to bylo dawno... Jak pisałam postaram sie relacjonowac dalej :)
Dzis poszlam obkleic bramy a trafilam na dyzur Administratora. Podal mi 3 numery dzialek no i z Synkiem w wozku - ruszylismy po Ogrodzie ROD.
Dzialka pierwsza - ogromny domek na pol dzialki - troche za malo ziemi na niej zostalo. Wiec odpada. Poza tym najdrozsza.
Dzialka druga - obiecujaca. Spory zadbany drewniany domek. Trawnik kikka drzew owocowych pare iglakow. Nie jestem przekonana do ustawienia domku weranda na poludnie, troche goraco. I ie wiem czy na drzewkach da sie hamak zawiesic czy sie zlamia pode mna ;). Dzialka nakorzystniejsza cenowo. Rozmawialam z mila sasiadka, synek moj jej nie przeszkadzal. Dzialka obok tez jest na sprzedaz ale domek cieknie i wiecej pracy by bylo.
Dzialka trzecia - srednia cena, domek tylem do slonca.... Troche nasadzen, chyba trochew warzywek, ale sie ie przyjrzalam bo ktos na niej juz wlasnie ja ogladal, nie chcialam przeszkadzac.

Powiem tak - kurcze... Ciezko bedzie cos wybrac bo czy teraz czekac na wymarzona lub chocby troche podobną ;) czy brac co jest i zaczynac dzialać? Widzialam ze kilka moich nr tel. Bylo udarte z karteczek.... Ale jeszcze nikt nie zadzwonil.
No wiec opisze o tej srodkowej dzialce a foty- jak ogarne fotosika...
Zaleta - domek wydaje sie ok. Zasloniecie od slonca mozna zrobic z płótn i palików ze sznurkiem jak na straganie. Widzialam w innym miejscu i bylo super.
Marzylam chyba o wiekszych drzewach.... Cos na hustawke dla Synka.. warzywniak moge zrobic sama z trawnika. Troszke chyba duza patelnia od slonca tam jest... Myslalam o dmuchanym baseniku dla maluszka w cieniu drzewka... Drazni mnie ze ten domek jest tylem do sciezki przez to jakos tak tylem sie siedzi na dzialce. Niby intymniej ale dziwnie. Moze jak tam wejde do wrazenie bedzie inne. Jednak podobaja mi sie dzialki z domkami w glebi. Tylko ze w tej alejce po naszej stronie wszystkie sa wlasnie tak tylem. Kolejna zaleta jest, ze obok jest dzialka do kupienia - hehe moze kupic obie na siebie i Lubego? :) ;) a po drugiej stronie rownie jakas skromna tzn bez murowanych grilli basenu i telewizora na ganku :)
No i chyba tyle przemyśleń. Ze szklarnia szklana jest problem bo dla malego dziecka to ryzykowne miejsce, wiec pewnie moglabym jakis tunelik foliowy czy ine cudo ogrodnicze zapodac. Inna mwesta jest woda ktorej podobno moze brakowac latem w rurach. A im dalej w ogrod tym gorzej. Niby tutaj jeszcze jest w miare ok. Nie wiem dokladnie jak sprawa pradu wyglada.... No i sprzety w domku - co tam jest czy jest jakas kuchenka, i jak jest organizowane wc. Sa kibelki na ogrodzie. Ale pewnie w domku da sie cos turystycznego jakiec vaccum zorganizowac.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Duże pole do popisu. Jak czekasz na taki w którym od razu się zakochasz to możesz długo czekać. Niby warto ,ale jak chcesz coś już teraz... ;:224
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka Wiślanka

Post »

Znów muszę powtórzyć - własnym oczom nie wierzę ;:oj Aga! Witaj ;:196 Jak miło, że wróciłaś :tan
Gratuluję zmian! Jak widać te zmiany mają spory wpływ na Twoje nowe spojrzenie na działkę :wink: Zmieniają się priorytety.
Czy warto szukać wymarzonej działki? Nie wiem...Chyba nie musi być idealna, ale serducho powinno drgnąć gdy na nią się patrzy lub myśli o pracy na niej. Ciekawa jestem co wybierzesz... Pisz. Pokazuj. Chętnie będę Ci towarzyszyła w tych wędrówkach i rozsterkach. A tak na marginesie to gdzie teraz szukasz tej działki? Był Toruń, W-wa...
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Cześć Iza! ;:138 Haha Kopę lat! Ale jak to, Twoj wątek zamknięty? Ale masz jeszcze działkę?
Ja teraz w Stolicy ;)

Omówiłam z Lubym obejrzane dzialeczki.... Hm... Przygnębił go calkowity zakaz spalania na dzialkach czyli ze nawet małego ogniska nie mozna z dzidzią zrobić? Pewnie nie. Troche to takie niedzialkowe. A z drugiej strony jakby każdy zaczął palić ogień.... No coż... Brakuje mi dzikosci Wiślanki albo to on amnie rospiesciła... ;)
Miły postanowił, zemozemy tamta obejrzec ale chcialby jescze kilka inych zanim wtopimy kase... Ja i tak jestem zadziwiona ze w ogole jakies dzialki ss do kupienia. Pamietam jak za swoja sie nachodzilam. Ale penwie to prog cenowy - nie tanich a zadbane drozsze są. Dziwnie sie czuje nie muszac kupowac ugoru a to Dzięki mojemu Kochanemu. Jejku - mam troche nadmiarowych naczyń, Miły ma nawet stare ubrania o nazwie "na dzialke" takie sprzed 20 lat! Zawsze sie smialam po co je trzyma a tera zjednak - mial racje Chłop!
Mialam Fuksa ze wczoraj byla taka sloneczna upalna pogoda, dzisiaj zimno i leje..
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka Wiślanka

Post »

Ooo w Warszawie! Ciekawa jestem w jakiej dzielnicy - ja mam córkę i wnusie na Bemowie. Może mieszkasz gdzieś niedaleko?
Wiesz mnie się ta działka ze zdjęć podoba i nie przeszkadzało by mi, że siedzi się tyłem do drogi. Zresztą wiesz - ja mam taki układ domku na mojej obecnej działce. Od "ulicy" mam okno kuchenne a " salon" otwiera się na taras i na ogród.
No nie mogę się nacieszyć - że jesteś ;:196
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka Wiślanka

Post »

Ambo ;:108. Mieszkam ciut dalej ale dzialki szukam wlasnie tam.


Wlasnie zadzwonil pierwszy tel. Z oferta sprzedazy z karteczek ogloszeniowych. jeśli bedzie pogoda pojdziemy po 17 obejrzec przez plot. Dzialka narozna, w lasku.... I podobno nie gonia bardzo za male spalanie typu ognisko na kartofla. Tyle ze nie ma wody centralnej a z pompy ze studni. Nie wiem czy to halasuje itd... No i w domku nie ma wody. Ma azalie, borowki... Bo bylaby kwasna ziemia pod sosnami... Hmmm musialabym poczytac co jeszcze na fakiej urosnie. Jedna byla z brzozami to mozna sok na wiosne upuszczac i nawet go fermentowac. Ale tez drozsza ta dzialka. Zobaczymy to nie jest daleko, ale obawiam sie ze bylaby zbyt cienista... Moze fotki cykne....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”