U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
elila
1000p
1000p
Posty: 1713
Od: 24 kwie 2009, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Całowanie (mazowieckie)
Kontakt:

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Małgosiu, to może bedę cię częściej odwiedzać, przynajmniej będziesz miała dobry humor :D
No widzę, że prace ogrodnicze w pełni zaawansowane...
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;:196 . Małgosiu plan warzywnika bardzo fajny, teraz trzeba działać i kopać , siać , sadzić......Piękną papryczkę wyhodowaliście , a to co piszesz o pomidorach , to pewnie złapały zarazę ziemniaczaną, trzeba by pryskać . Tylko , że pryskane to możesz sobie kupić w sklepie ;:108 . życzę owocnych prac ogrodowych .
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Goniu finalmente!! :wit Nareszcie będziemy mogli podglądać i ciebie! Jak mi się te niemieckie domy podobają, takie zadbane, super! ;:63 Co do ogródka to właśnie najfajniejsze jest to planowanie, kupowanie, itd. Zazdroszcze warzywniaka, swoje najlepsze nie? Co do kamelii to nie wiem jaka to jest ale mam taką samą (też przy mojej nie było karteczki), wydaje mi się że 2 kwiatek będzie taki sam jak pierwszy one zawsze w pączku są ciemniejsze.
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Witaj Gosiu , wpadłam na kawkę i sprawdzić jak Ci idzie urządzanie ogrodu .
No to fajne masz zaplanowane rośliny na mur ;:138 . Już widzę oczami wyobrażni ; róże , powojniki , a pomiędzy nimi lawenda , jeżówki , bodziszki . Ech , ale się rozmarzyłam . Mur będzie super tłem dla Twoich bylinek :tan .
Z tym warzywniakiem mądrze pomyślałaś ;:138 . Po szczypiorek , pietruszkę , marchewkę , sałatę , czy nawet koperek nie trzeba latem ganiać do sklepu ; wszystko w zasięgu ręki , na dodatek zdrowe , bo swoje .
Widzę wśród ziół , zasianych przez córkę , bazylię , bardzo ją lubię , z dodatkiem sera i pomidorów , mniam , mniam .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Gosia, czyżbyś zmniejszyła warzywniak w stosunku do roku ubiegłego?, Czy po prostu został przesunięty/
Fajnym pomysłem w małym ogródku jest umieszczenie lustra. Optycznie powiększa i rozświetla przestrzeń. Tylko trzeba by znaleźć dobre miejsce na nie.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Ewelinko, odwiedzaj mnie często, zapraszam :D

Madziu, masz rację, planowanie i kupowanie jest baaardzo przyjemne.
Kamelia zaczęła rozchylać drugi pączek i już widać, że kwiat będzie ciemniejszy niż pierwszy.

Jagódko, ja też lubię bazylię, najlepiej smakuje właśnie z serem i pomidorami. Z ziół najwięcej jemy chyba koperku, pietruszki i szczypiorku i te dodatkowo posadzę jeszcze na grządce.

Gosiu, warzywnik został przesunięty w bardziej słoneczne miejsce i powiększony. W tamtym roku miał tylko 4 wąskie grządki i całkowite wymiary 2m na 2,5m. Teraz będzie 8 szerszych grządek i kilkakrotnie więcej miejsca. Jak skończymy ścieżki, to muszę pomierzyć, ile faktycznie będzie tego naszego pola... do popisu.
Z lustrem już kiedyś myślałam, ale nie mam pojęcia, gdzie bym je miała umieścić. Puszczałoby chyba zajączki :D

Agatko-Agnieszko, tak jak napisałaś pryskane warzywa są w sklepach, a nam chodzi właśnie o to, żeby nie stosować chemi do tego, co zamierzamy zjeść.

Byliśmy w ogrodniczym i daliśmy do zbadania próbkę ziemi z warzywnika. Ucieszyło nas, że pH jest 6,5, czyli w porządku. Tak jak się spodziewaliśmy, gleba jest dosyć wyjałowiona. Wcześniej był tu zaniedbany ogród, na środku łysa trawa z mnóstwem chwastów, przy murach kwiaty. Wszystko rosło jak chciało, ograniczano się tylko do koszenia trawy i niezbędnych prac porządkowych. Ogrodnik poradził nam naturalny aktywator, który ma poprawić warunki życia żywym organizmom, które z kolei zajmą się poprawą jakości ziemi. Kiedy warzywa zaczną rosnąć, wtedy dodamy nawóz, także na baziie składników naturalnych. Twierdzi, że to wystarczy. Jesteśmy laikami w tym temacie, więc nie pozostaje nam nic innego, jak uwierzyć mu na słowo.
specyfiki wyglądają tak
Obrazek
jola z izer
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 951
Od: 9 paź 2010, o 15:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Witaj Gosiu :wit . Nareszcie Cię znalazłam! Chciałam Ci podziękować na początku mojego wątku i odpowiedzieć w sprawie skalniaka. Kamienie są moje własne, tzn. z każdego większego kopania jest taki uzysk. Po tej zimie skalniak jest mocno zdewastowany mimo okrycia, ale odbuduję.Twój ogród będzie piękny, wnioskuję to z Twojego podejścia do sprawy. Piszesz o planach zasłonięcia roślinnością murów wokół ogrodu. Na stronę zacienioną polecam hortensję pnącą. Bardzo dobra roślina okrywowa. A szybki i pięęęękny efekt :roll: da Rdest Auberta. Bardzo szybko rośnie ale w b.surowe zimy może przemarzać. Obie rośliny potrzebują podpór. Życzę powodzenia ;:138
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Jolu :wit
dziękuję za odwiedzinki i propozycje pnączy, zapisałam sobie w kajecie. Ależ one szybko i wielkie rosną.
Fajnie masz z własnymi kamieniami, ja będę musiała kupić. Na szczęście nie dużo, bo i skalniak będzie mały.

Kamelia rozwinęła dzisiaj drugi pąk - czerwony. Czyli jak przewidział Markus, mam dwie różne kamelki w jednej donicy.
...a może nawet trzy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Śliczna Kamelia ;:138 . Gosiu , w dodatku w barwach narodowych Polski . Tak to wyszło , że jesteś prawdziwą patriotką ;:196 .
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Coraz bardziej lubię tę moją kamelkę :heja
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Gosia - oglądałam wczoraj taka samą kamelię ;:108 ;:108 ;:108
Mocno się zastanawiałam: kupic, nie kupić ???? Nie kupiłam.....
Podoba mi sie baaaardzo ;:224 Musżę o niej poczytać, jak duże rosną ? Bo z miejscem u mnie krucho....
Awatar użytkownika
LadyBird
50p
50p
Posty: 50
Od: 6 paź 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z wyspy

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Hej hej,
Jestem Gosiu z rewizyta.
I juz widze ze i ja będę Cie tu czasem odwiedzac na murkowe pogaduchy.

Kamelka piekna,no i zazdroszcze grzadek. U mnie satnie jedynie maly namiocik.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: U Jasia i Małgosi czyli megi w mini-ogrodzie

Post »

Aga, kamelie dosyć wysokie rosną, zależnie od gatunku nawet 2m i ponad, a na szerokość 1m do 2m. Tyle że roczne przyrosty 10 do 20 cm, więc kilka lat to potrwa, a w ostateczności można przycinać zaraz po kwitnieniu. Mnie akurat pasuje taki krzaczor. A u ciebie faktycznie ciężko, jak nie masz już miejsca.

LadyBird, twój namiocik też do pozazdroszczenia. Zapraszam na 'murkowe pogaduchy' - świetnie to ujęłaś :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”