Ogród Edviny :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Ogród Edviny :)

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Każdego dnia przyglądam się ogrodom Waszym i podziwiam. Przygodę z ogrodem zaczęłam w marcu zeszłego roku, małymi kroczkami zaczyna to coś przypominać. Nie ma tego dużo ale krok po kroku przybywa. Mam działkę 1500 m2 dlatego też cokolwiek posadze znika w oddali.
Marzec tak zaczęła ziemia była zajęta przez chwasty ale o tym jeszcze nie wiedziałam ...
Pierwszy krok ...
Obrazek
Chciałabym zaznaczy, iż jestem kompletnym nowocjuszem w tej dziedzinie :)

Obrazek

Idąc dalej powstała wyspa w kształcie księyca zajęło mi to kilka dni ale teraz nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić ... może to był zły pomysł...
Obrazek

W późniejszym czasie było trzeba zaorać chwasty a uwieżcie mi nie było ich mało. Ktoś mi powiedział abym odczekała aż urosną i wyrywała ręcznie, i tak zrobiłam ale po 600 m2 stwierdziałam, że nie dam rady i dałam zaorać... I zaczęła się dalej zabawa w poziomowanie działki :)

Obrazek
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Witam Cię serdecznie :wit i już czekam na kolejną fotorelację z tworzenia ogrodu :wink:
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Dziękuje za pierwsze odwiedziki. A tu kojelna porcja zdjęć jak już posiałam trawkę :)

Obrazek
a tu kolejna zatoczka

Obrazek

I kolejne dzieci :)

Obrazek

Obrazek

Jest jeszcze ogródek warzywny ale musze poszukać zdjęcia. Za każde sugestie i pomysły będę wdzięczna
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Witaj. działeczka spora,więc masz dużo przestrzeni do sadzenia roślinek. na razie jest pusto ale z biegiem czasu zacznie Ci miejsca brakować na wszystkie piękności.
pozdrawiam.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Hej a macie jakiś pomysł na oczko gdzie je zrobić?
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
Awatar użytkownika
Pauli
200p
200p
Posty: 232
Od: 4 lut 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogród Edviny :)

Post »

:wit witaj na forum

Fantastycznie mieszkasz tak przy lesie !! i działka jaka ogromna. Niejeden forumek zazdrości Ci i miejsca i przestrzeni. Niedługo wiosna to będziesz działać ! Powodzenia :)
Pozdrawiam Paulina
Mój ogród
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Hej Paulinko :) ja zwsze marzyłam o małym domku na dużej działce. I tak się stało. Jednak teraz z perspektywy pierwszych sadzeń moich roślinek jestm przerażona, jak kupie jakąś roślinkę chodze z konta w kont i zastanawiam się gdzie ją zasadzić. Koncepcja rozmieszczenia jest ale brakuje środków finansowych do jej realizacji niestety, a tyle wspaniałych rzeczy można zrobić. A czasem zrobie coś i nie wyjdzie tak jak bym tego chciała. I powstaje problem co teraz z tym dalej zrobić,, tak jak np. z tym półksiężycem powstał i co ... nic brak dalszej koncepcji.
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Co do tej pierwszej wytyczonej rabaty to idziesz w dobrym kierunku.
Teraz te Twoje "pypcie" usypane z kamieni wyglądają dziwacznie, nie wiem co dalej planujesz ?
Bo ja bym je skasowała, zrobiła tam rabatę piętrową, wysokie pod siatkę, potem niższe i tak dalej.
Oczywiście pamiętaj że rośliny osiągają czasem spore rozmiary, mimo że sadzonki są nieduże.
I jeszcze jedno, nie masz kasy, więc zanim coś kupisz, poszperaj na forum i poczytaj jak rośnie, jak szybko i czy łatwo się rozmnaża.
Bo jest trochę krzewów i bylin, które łatwo jest rozmnożyć.
Pomyśl nie tylko o kwitnących krzewach i bylinach, ale również o takich, które mają kolorowe ulistnienie.
I część musi być zimozielona bo to ogród przy domu.
Chociaż np. hortensje bukietowe i krzaczaste oraz trawy ozdobne ( np. miskanty ), zimą są również ozdobne.
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Hymm ... rabata piętrowa brzymi świetnie, jednak wydaje mi się, że wymaga to nawiezienia ziemi. Marzy mi się stworzenie wału na którym posadze różnorodne piękności i z nich popłynie mały strumyczek ... ale cóż to też wymaga bardzo dużejilości ziemi ... Oczywiście mżna to zastąpić gruzem a na wierzch tylko ziemie ... ale to też niestety kosztowne. A z tą rabatką piętrową pomyśle może z tego dziwnego półksiężyca coś da się przerobić...
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Edviny :)

Post »

Nie, nie.
Myślałam o takich drzewach, krzewach i bylinach, które same utworzą taką piętrową rabatę.
Różnice w docelowej wysokości stworzą te piętra.
I ku mojemu zaskoczeniu, można ten efekt uzyskać dość szybko.
Zajrzyj tutaj.
Ale u ciebie widziałabym jeszcze dodatkowe "piętro" krzewów, bo masz większą rabatę.

Ale strumyczek brzmi przyjemnie.....
Awatar użytkownika
edvina
50p
50p
Posty: 67
Od: 14 wrz 2011, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niwy ok. Bydgoszczy

Ogóroek edviny cz.2

Post »

Witam serdecznie, w drugim sezonie moich ogrodowych szaleństw :) Coś się ruszyło, ale mam wciąż wrażenie, że stoję w miejscu... ale oceńcie sami :)
Jak na ogrodniczkę przystało, prace w ogrodzie rozpoczełam od wyrównania czegoś, co w zeszłym roku wyglądało jak księżyc, który spadł na ziemię.
Obrazek

Obrazek
a tak po malutku rośnie trawa, noi perz niestety :( ale ja sobie z nim poradze :)
A to moja wyspa
Obrazek
A oto mini kącik mam nadzieję, że w tym roku hosta nie zmarnirje :)
Obrazek
A oto jeden z tegorocznych projektów, który realizujemy z mega radością. Czyli mężuś i jego wędzarnia.
Obrazek
Bohaterem pierwszego planu jest wyspa, a raczej wysepka, którą zrobiliśmy z cementu i kamieni polnych. Z racji wiatrów halnych, każdą wyspę, którą w zeszłym roku usypalam, po prostu wywiało.

A tu w oddali kolejny projekt, ale raczej w tym roku go nie zrealizuję z racji na wazniesze wydatki. Ale już plan jest, mianowicie usypana górka, będzie w przyszlości kaksadą i strumyczkiem lub oczkiem wodnym.

Obrazek

Obrazek
A tu kolejna odslona walki z perzem i nierównościami a oto jej efekty :) Tylko trawy jeszcze brak ale wszystko w swoim czasie :)
Obrazek

A tak na uwieńczenie 7 maja na świat przyszły kocieta - dzis mają 10 dni i mają się świetnie. A od wczoraj mają otwarte oczka.

Obrazek
Rośliny są jak dzieci - szybko rosną i dostarczają wiele radosci.
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Re: Ogóroek edviny cz.2

Post »

Witaj melduje sie pierwsza życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Lineta
1000p
1000p
Posty: 2359
Od: 15 mar 2012, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogóroek edviny cz.2

Post »

Cześć, Edvina!
Ależ masz wielki kawał terenu! No, tam to Ci się zmieści roślin a roślin, możesz zaprojektować co zechcesz. Już widać, że pomysłów Ci nie brakuje. Żywopłot z czasem trochę osłoni ogród przed wiatrami, ale to wymaga czasu. Wędzarnia cudo, napisz coś więcej, jeśli możesz. No i kociaki prześliczne. Przesyłam głaski dla każdego.
Ogród tysiąca kwiatów i motyli. Serdeczne pozdrowienia, Gosia
Ogród Linety
Ogród Linety cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”