Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Byłam i widziałam poziomki.
Mam jeszcze kilka dni wolnego.Ale już zniosłam do domu ziemię i wielodoniczki.
Nastawiam się też psychicznie na pikowanie.
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

hej Ida, fajnie, że wróciłaś...

A co to jakieś tornado u Ciebie było? Czy z foliakiem ode mnie t samo się stało?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

IDUŚ miło ,ze wróciłaś a przede wszystkim gratki za wytrzymanie od palenia ;:196 ;:196 . Te czerwono zielone pomidorki były smaczne chociaż nie miałam ich za dużo ,gdyż jak pamiętasz ,że musiałam wszystkie wyrzucić -zaraza . W tym roku chyba nie wysieję ,gdyż tam gdzie miałam pomidory posadziłam kwiaty . Niestety za duzo tego miejsca u mnie nie ma więc muszę wybierać . . Natomiast wysieję wiecej buraczków i ogórków . Mam nadzieję ,że będzie dobry rok a jak będzie to się okaże
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Rusalka
1000p
1000p
Posty: 1655
Od: 10 sty 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Ida :wit
Dobrze że widziałam te poziomki..
Miałam się bawić.. ZREZYGNUJE posieje do gruntu -niech rosną jak same chcą :P

A tymi pomiodraskami to mi smaka narobiłaś :twisted:

A jak foliak wygląda ;:111
No folie wiatr zabierał, ale u Ciebie widzę że się nieźle "bawił" :(
Coś dziwnie piszę? Tak Ci się zdaje?
To mój T9 i pod jego władzą pozostaję ;-)
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Iduniu ;:167 super, że do nas wróciłaś ;:196 ;:196 ;:196
Widzę, że wysiewy masz już poza sobą :D
Sporo nasion nakupiłaś.
Ja, też w tym roku zaszaleję z wysiewami jednorocznych i wieloletnich roślinek, ale to już ostatni rok :lol:
W związku z tymi wysiewami musiałam zrezygnować z warzywniaka, tak więc pomidorków koktajlowych "Koralik" w tym roku nie będę miała.
W przyszłym roku będzie warzywnik i zakupy tylko bylin :lol:
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Witaj iduś :wit Cieszę się,że jesteś już z nami. Radość bierze,jak ogladam Twoje wysiewy.Moja namiastka wysiana,juz powschodziła i teraz czas myśleć o pikowaniu.tylko,gdzie ja to wszystko położę?Odwieczny problem.
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Moje zielone przedszkole przy Twoim to pikuś ;:138 ;:138 .
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Ło matko parapetowe szaleństwo :shock: wersja zbiorcza pomidorów bardzo mi się podoba ;:109 w ubiegłym roku miałam tylko i aż koktajlowe :roll: ponieważ jak wiesz foliaka Ci u mnie brak w tym roku planuję pomidorki posadzić w doniczkach ;:224 papryczkę też tak wsadzę .
Ida napisz proszę nazwy kwiatowych 1 , 2 i 5 torebka ze zdjęcia , resztę dolukałam udało się :wink:
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

:shock: ...,ale ludzi ,to fajne jest .

Witam i od razu muszę się pochwalić ,jak dla mnie bardzo ważną rzeczą :heja Moje wieloletnie zmagania z arbuzem nareszcie zaowocowały .Pierwszy raz wykluło mi się coś z nasionka ObrazekArbuz to trudny owoc do uprawy wg mnie :oops:
M z kpiną stwierdził ,że to kochanie fascynujące jest :? ,a ja się cieszę .Znalazłam patent -podgryzłam nasionko ,żeby kiełek miał lżej wyjść na powietrze 8-) Czy z tego będą owoce :?: Taką metodę zastosuję przy melonach -,ale to za :roll: 2 tygodnie .Arbuzy ,melony i dynie w tym roku będą rosły sobie na czarnej foli -pielenia mniej i owoców ma być więcej .

No nareszcie pokazały się pierwsze pomidory ...,no do pomidorów jeszcze im daleko ,ale cieszę się nawet z takich małych popierdułek.Na serio myślałam,że coś nie tak zrobiłam przy sianiu i ,że niepotrzebnie dałam perlit 8-) Zawsze się martwię na zaś ,coby potem mile się rozczarować .Wschodzą ,wschodzą gadziny stadnie -potem czeka mnie pikowanie ,czarna podłoga ,stół uwalany ,gderanie m ,dzieci -że znowu ....,ach samo życie :lol: cudowne życie .

Obrazek
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Elu proszę bardzo Obrazek ObrazekTo kwiatki jednoroczne ,a tak jakoś mi się spodobały .
Jak chcesz to z koktajlowych mogę Ci coś podhodować ,bo Cię nawiedzę to pewne .Nasionek pare też Ci mogę dać.
ulkimi -WITAM W MOIM WĄTKU .To dopiero początek zasiewów parapetowych .Zapraszam za miesiąc -to już wtedy będa zasiewy nie tylko parapetowe ,ale i stołowo-biurkowe .
Grażynko czy ja Ci mówiłam ,że Cię uwielbiam ;:196 Twoje ciepełko .
Halinko ja jakoś nie mogę się określić co bym chciała -jestem jak dziewica przed pierwszym razem .Za dużo już tego wszystkiego .Wychodzi ,że w sezonie dla siebie nie mam czasu w ogóle .Zmieni się to trochę w tym roku ,bo dogadałam się z panią ,która chce sobie dorobić i będzie do mnie przychodzić na 2 godziny do pomocy .Koraliki jednak posiałam,bo to wdzięczne gadziny i smaczne .
RUSAŁKO EEEnie było tak zle z tym pikowaniem .Dość ,że dosiał jeszcze dwie odmiany żółtą i czerwoną rozłogową .
Pomidorki -no potem pyszotka .
Jadziu ;:196 o twoich zmaganiach z pomidorami .Może pomyśl o paru donicach z koktajlowymi pomidorami .Ogórki w tym roku posieję w niskim tunelu .Zrobiłam ,go z prętów z dużego foliaka .Tornado dosłownie mi pogięło pręty i śnieg z marznącą mżawką .Róże mi wszystkie prawie padły .
Alutka to jest własnie twoja folia .Byłam w szpitalu i nie dopilnowałam zrzucania śniegu .Przyszedł śnieg potem deszcz,wszystko zamarzło i pogięło pręty ,Ryczałam jak durna .Tyle pracy poszło się s....ć.M już robi kolejny foliak równie wielki,a Twoja folia pójdzie na ten nowy .Tornado było :shock: i to jakie .Mówili o nas w TV.
OLA suma -sumarum nie było tak żle z tymi poziomkami .Jakbyś chciała jeszcze żółte to mogę podesłać -do pikowania oczywiście .
Miśka ;:196
ANKHA E TAM przesadzasz .Wiesz,że byłam 2 tygodnie temu w Białymstoku .Bardzo prężne miasto .
Mam nadzieję,że z tym niepaleniem mam już z górki .
Igor u mnie krokusy chyba w maju zakwitną tak zimno jest .Z petuniami nie miałam do czynienia ,ale już sobie wyobrażam co przy tym będzie gadał pod nosem .
OLU -ALEKSANDRO Dzięki za gratulację -miejmy nadzieję,że nie jestem już zagrożona paleniem .
Co do żółtych poziomek -fajnie wyglądają w drinkach .Tornado mnie nawiedziło .Wydatki przez to na wiosne się skumulowały .Odbudować trzeba ten cały majdan i dobudować co nie co :lol:
Iza Ty sama wiesz jak ciężko się rzuca .Teraz to sobie przeliczyłam na cebulki lilji .Właśnie są w drodze.Moje przebisniegi pod domem tylko zakwitły .Jest tak zimno ,że rośliny ,ani myślą wyłażić.
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Geniu -wiem jacy modzi są leniwi -sama taka jestem .Nazywam siebie -leniwiec pospolity .W sumie to mogliby brać przykład z Ciebie .
Byłam w Biedronie i wyszłam z Jeżówką Tylko .Co roku jest to samo .
Wiecie ,że w swoim ogrodzie nie mam ,ani jednej jeżówki .Jakby ktoś chciał sie podzielić to adres podam ,a jakże 8-)

Dymki nakupiłam WOLSKIEJ jak gupia .Znowu bedę kląć jak szewc .Wiecie ,że w tym roku nie miałam ,ani jednej cebuli -wszystki mi zgniło ,bo mnie zalało 2 razy .
Jest zimno ,zapowiadają śniegi dzisiaj w nocy i gdzie ta wiosna ja się pytam :?: :!:
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

TARO -ANIU ;:196 fotki będą jak wiosna przyjdzie .Pamiętaj ,że jak syn będzie w moich rejonach -to zapraszam serdecznie .Jak tam zdrówko :?:
KOGRUNIU -to kupujemy u tego samego żródła .Polecam bawole -super mi się sprawdziły .Miałam zapytać o pora co miał być olbrzymem ,a u mnie okazał się tyci -tyciusieńki :?: :!:
ŻEGNAM POMIDOROWO Obrazek
Czy ja Wam pisałam,że dosadziliśmy jeszcze maliny :roll: :?: mamy ich teraz 6h ....
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Optymistycznie ogród IDY 74 -2011

Post »

Ha, ha Kasiu :D widzę, że pogoda ducha dopisuje, choć trzeba przyznać, że doświadczenia zimowe dały popalić. Pewnie zgodnie z powiedzeniem : co nie złamie to wzmocni człowieka. Oby te dodatkowe dobudowania szybko się zrealizowały.
Mam nadzieję, że malinki, to jakieś wielkoowocowe, bo wtedy zbiory są szybsze :D Czyli będziecie nie tylko potęgą truskawkową. Jak dla mnie ,to daleka jestem do przyrównania Ciebie do leniwca ;:108 Przecież Ty jesteś prawdziwa "kobieta pracująca , która żadnej pracy się nie boi" . Podziwiam Cię , ale wyluzuj troszeczkę, bo zdrowie najważniejsze.
Całkiem zapomniałam o tym olbrzymie porowym. Czyli to był niewypał :shock:
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”