Ogródek Berry

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Ogródek Berry

Post »

Byłam w twoim ogrodzie z rewizytą, ale przegapiłam kwitnące bzy, a moze ich nie wstawiłaś.Głaski dla piesków.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: Ogródek Berry

Post »

Faktycznie w maju najpiekniej u mnie jest bo kwitną bzy, jaśmin, liliowce, irysy duże białe i niebieskie mniejsze, piwonia, a ja to wszystko przegapiłam, byc może popstrykałam trochę zdjęc przejżę w przyszłym tygodniu i może coś odkopię.

Głaski przekażę, Azo również proszę utulić ode mnie swoją ferajnę.

Z prac ogrodowych wczoraj pokrzywówką zasilone pomidory ogrodowe, a tarasowe azofoską, wykonane podlewanie warzywniaka i pierwsze podejście do misji ODCHWASZCZANIE. Mini Mailinki czekają na zbiór w ilości sporej. Pod pomidorami posiany koperek (w końcu) bo mi się dopiero skończył zapas zeszłoroczny, ale nie powinnam czekać do tego momentu i pietrucha naciowa. Ogórki kwitną ;:63

Fotogalerię uzupełnie troszkę w przyszłym tygodniu, póki co moją głowę zaprząta Dogtrekking w Łodzi. :heja
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Berry

Post »

Gdzie Ty się podziewasz?
Gdzie zdjęcia z ogródka?
Czy wybierasz sie do Skierniewic?
Ustalamy spotkanie na sobotę.
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3545
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Ogródek Berry

Post »

Jagoda -czekam na efekty twoich prac w ogrodzie . Teraz jesienią na pewno dużo się dzieje :wit
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek Berry

Post »

No właśnie,gdzie gospodyni :roll: Pewnie przekopuje wszystko,co napotka a ja przyszłam pochwalić ogród ;:138 Masz już to do czego ja dążę,mianowicie duże drzewa w ogrodzie,które dają klimat.To będzie wspaniały ogród ale pracy w nim Ci nie zabraknie :;230 Życzę wielu pomysłów i siły do ich realizacji :uszy
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: Ogródek Berry

Post »

Oj kochane ;:196 dziękuję za zainteresowanie, ściągnęłyście mnie tu z powrotem. :tan

Do Skierniewic chyba też nie zajadę (bo i u Szmita nie byłam), bo w tym czasie mam super szkolenie związane z psiakami, hmmm mam nadzieję, że będzie super :? Bo przez przełożenie jego terminu kilka planów mi się posypało, z czego właśnie Skierniewice wrrrr, ale nie ma co płakać

Już idę przeglądać zdjęcia które mam i postaram się coś popstrykać.

Niestety ogród raczej zarasta, ale są i plusy, na tarasie hoduje przedszkole, zakątek pod rabatę przekopany w większości, krzewuszka (chyba bo mi się myli z forsycją) posadzona/odratowana bo coś ją zaatakowalo, ale ma piękne czubeczki więc będzie dobrze i jeszcze jedno miejsce też przkopane czeka na lokatora. Niestety brak mi jeszcze przekopanego miejsca ok 200 mkw na roślineczki z "małego" ogródka, aby je tam tymczasowo przesiedlić, aby w przyszłym roku był w nim warzywniak.
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ogródek Berry

Post »

Też się zastanawiałam, gdzie się podziałaś :D Pokaż, czego dokonałaś :D Interesuje mnie, kto przebywa w przedszkolu.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Berry

Post »

Miałaś wstawić zdjęcia.
Czy szkolenie się udało?
Widzę, że psiaki to największa Twoja pasja.
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: Ogródek Berry

Post »

I znów mnie tu przywołałaś, to bardzo miłe :wit

Szkolenie było wspaniałe, porywające, uskrzydlające, relaksujace i w ogóle super, sobie nie wyobrażasz jak ja pragnęłabym pracować z psami, to moje wielkie marzenie, nad którym pracuję, aby się ziściło.

Od zdjęć odciągnęło mnie przygotowywanie albumu zdjęciowego, które pochłonęło dużo więcej czasu niż myślałam i w dodatku zrobiłam go tylko multimedialnie, a chciałabym wydrukować i założyć a'la kronikę rodzinną. I tak zapomniałam o tym poście i o zdjęciach, z resztą wraz z przejściem wiosny w lato mój zapał się studził i więcej było zajęć, a mniej pstrykania i obserowania.

Cóż, mogę tylko po raz kolejny obiecać, że coś wstawię.

W przedszkolu jest, a właśnie w najbliższym czasie będę przesadzała do gruntu - lawendę, naparstnice, sadzonki bukszpanu, aronii, dąbrówki, siewki niezapominajki, sadzonki truskawek i sadzonki trzmielin. Były też łubiny i różne sadzonki kupione przez forum, ze szkółki i z ogrodu mamy.
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Berry

Post »

Czyli przybywa.
No, ale zaniepokoił mnie wpis, że w miarę przejścia wiosny w lato Twój zapał znikał.
Ale do czego? Do pracy w ogróku, czy do bycia na forum.
To drugie zrozumiem :wink:
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: Ogródek Berry

Post »

No i minął rok, niepostrzeżenie tak szybko, że szok! W między czasie pochłonęły mnie sprawy nieogrodowe, choć w ziemi czasem grzebałam, a zwłaszcza latałam z kosiarką, hehe w tym roku po raz pierwszy też użyłam swojego kompostu, cudna sprawa ;:167 .

Ogród jest niemal w niezmienionym stanie, ale jednak z niektórymi roślinami się lepiej dogaduje - widzę po migdałku i brzoskwini, jedne maleństwa się przyjęły z zeszłego roku - hosta, liliowiec a inne nie (jeżówka), teraz też dosadziłam dwa maleństwa upolowane na targowisku - dzielżan i marcinka fioletowego za które trzymam kciuki.

W dziale sprzedaż chciałam się podzielić sadzonkami z małego ogrodu, ale wyczytałam, że musiałabym być posiadaczką opryskiwacza żeby zamieszczać ogłoszenia, hmmm i odpadłam.

Mały ogród zarasta zwłaszcza malinami, irysami i wieloma innymi kwiatami dla których nie mam pomysłu. Ale widać nie pisane jest mi się ich pozbyć, więc rozejrzę się po działce i poszukam sił do przesadzenia.

Domowe dosyć dobrze się trzymają, do września cieszyły się świeżym powietrzem na tarasie i przy wejściu do domu, o dziwo kochany fiołek przeżył i anthurium też kwitnie, sadzonki się poprzyjmowały i powiększyły domową kolekcję.

Fotek niemal zero, muszę przejrzeć aparat z tego roku. Pozdrawiam forumowiczów.
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Berry

Post »

Co Cię tak pochłoneło, że nie miałas nawet chwili na forum?
Szkoda, że nie robiłas fotek.
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: Ogródek Berry

Post »

Witaj Margo, miło, że zaglądasz :)
Sporo się działo ;:219
Robiliśmy remont kuchni plus zakup i niezapomniana przygoda ze skręcaniem mebli :-) no i oczywiście wykończenie i porządki.

Praca licencjacka, którą już mam za sobą, plus nie darowali nam i zaliczenia wszystkich przedmiotów. Zapisanie się do nowej szkoły, a w między czasie troszkę pomoc schronisku i udział w 2 zawodach na spacerkach z psami.

Praca swoją drogą, dojazdy i nieobecność w domu po 12h na dobę, a w wolne weekendy sprzątanie, zakupy, koszenie itp. Ahhh no i od sierpnia popołudniami kurs na prawo jazdy, które niedługo dobiega finału. No i szukanie sali na przyszły rok, którą już zarezerwowaliśmy

W tym roku zdążyłam zebrać aronię przed tym nim poczęstowały się nią ptaki, zamroziłam, ale jeszcze nic nie zrobiłam, nalewka byłaby pyszna. Częścią owoców postanowiłam się jednak podzielić i zostawiłam na krzaczku, ptaszyny zadowolone dokończyły zbieranie.

Udało mi się przekonać M aby odgrodzić przed psami część ogródka, która jest przed domem i troszkę się za nią biorę, odkopałam z trawy i chwastów nasz różę, i posotałe roślinki dosadziłam nowe, ale to zaledwie 1/4 więc jeszcze trochę. Chcę zlikwidować skalniak i chyba 3 lub 4 metrową siewkę tuji, której pozwoliliśmy rosnąć, ale nie wiem czy uda mi sie to w tym roku.
Wywieźliśmy złom z za garażu więc wymarzone miejsce na kompostownik jest, no i zrobiliśmy furteczkę do tylniego wejścia, zakupione listwy, zbite i zabezpieczone, no i przy okazji na tarasie też kratka i skrzynia zyskały nowy kolor.

No i na tarasie niestety ciężki żywot miały pomidorki hodowane od nasionka, bo w weekend majowy zostały bez podlewania no i cały taki sezon miała, zapominalski o nich, ale zebrałam troszkę pyszności. Eksperymentowałam z dalią, fuksją i begonią. Mam nadzieję, ze przezimują w letniaku lub w piwnicy.

Mam nadzieję, ze kilka zdjęć znajdę. Teraz pracuję na to, aby troszkę dorobić kasy i doprowadzić dziadka laptopa do użyteczności no i być w większym kontakcie ze światem.

Byłam u Ciebie wczoraj, przepiękny masz ogród, widać w nim masę miłości, pasji, czasu i pracy.
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”