mój mały kawałek zieleni

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

11 stopni??? Ja tez tak chcę, ciekawe ile bedzie u nas :evil:

Poniedziałkowe pozdrowionka
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ula mniej wiecej w tym samym czasie zaczełyśmy przygodę z ogródkami. Ja odebrałam mieszkanie we wrześniu i w pażdzierniku zaczełam sadzić , dlatego niestety efektu jeszcze nie ma. Ale z wiosną wszystko na pewno zacznie rosnąć. Ja też posiadam tylko 350 metrów, i juz się boję że mi zabraknie ;:108
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Witaj Madziu :wit
Widzę ,że mamy te same problemy.(co do metrażu naszych działek :;230 )
Nasiałam już tyle kwiatów ,że na parapetach nie mam już miejsc.
Czekam też na zamówione cebule i byliny.
Jak zliczyłam jaką ilość zamówiłam ;:223 to trochę się przeraziłam na ale będę miała co robić .Już pierwsze plany nasadzeń są. :tan
W tej chwili powinnam mieć zakaz wchodzenia do sklepów gdzie są jakiekolwiek roślinki.
Pozdrawiam w piękny słoneczny środowy poranek :wit
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ulka, czy podpędzałąś już kiedyś tak wcześnie dalie?
Ja mam ogród dopiero 2 lata i nie mam za dużego doświadczenia,ale w ubiegłym roku 15 marca wsadzałam dalie kupione w biedronce do doniczek i one rosły mi nieciekawie i krótko kwitły,a karpy,które dostałam od koleżanki i chyba na początku maja wsadziłąm do gruntu rosły wielkie i kwitły do przymrozków.Może to też zależ od odmiany.Teraz kupiłam sporo nowych odmian dalii,ale leżą w garażu.Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i podpowie nam?
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Gosiu, to mój pierwszy rok działkowy ,więc wszystko jest dla mnie nowością.
Ale w programie Rok w ogrodzie mówili żeby wsadzić pod koniec lutego dalie które chcemy ,żeby wcześniej kwitły.
A w Moim pięknym ogrodzie pokazali jak zrobić nowe sadzonki z wypuszczonych młodych liści dalii , więc ja eksperymentuję zobaczymy co z tego będzie.
Miłego dnia .
;:7
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

To w takim razie może część wysadzę,bo te podpędzone w ubiegłym roku były w dużych donicach na tarasie,może w ziemi lepiej by rosły?
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Moje dalie są z tych niskich odmian.
Pięknie wypuściły liście i kiedy miały ok 10 cm , uszczyknęłam je i wsadziłam do doniczki z ziemią i nakryłam workiem foliowym.
Miejsca uszczyknięte posmarowałam węglem drzewnym. Teraz dalie już wypuszczają nowe listeczki , a te uszyknięte też dość dobrze się trzymają - prawdopodobni po jakiś dwóch tygodniach ukorzenią się - zobaczymy :)
Ja wsadziłam dalie do małych doniczek i cały czas trzymam w domu na parapetach.
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ula jak ty piszesz o tych daliach to w ogóle nie widać że jestś nowicjusz :shock: :shock: Smarowałaś węglem drzewnym :?: :shock: Ja nie wiedziałam że tak w ogóle się robi. No ale wróćmy do prawdziwych nowicjuszy... Ja posiałam sobie rzodkiewke w doniczkach i już wiem, dzięki forum, że rzodkiewke to zobaczę ... jak ją sobie kupię na bazarze. :;230 :;230 Podobno tak nikomu nie wyrosła. aha i podsypałam mimozę nawozem z azotu którego ona nie toleruje, no ale sypałam wszystkim i jakoś tam mi sie sypneło... Ale pomówmy o przyjemniejszych sprawach. Czy juz się zabrałaś za prace na działce? Ja tak i to dość ostro, jeśli wygląd ogrodu będzie wprost proporcjonalny do bólu moich biednych mięsni to bedzie piknie!! ;:138
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Witaj Madziu :wit
Przepraszam ,że dopiero dzisiaj Ci odpisuję - wczoraj nie zaglądałam na FO - bo miałam pracowity dzień - dzień urlopu.
Moja córcia zdawała na prawko i pojechałam z nią na egzamin ( niestety nie zdała :( i musimy jechać jeszcze raz).
Popołudniu jak wróciłam oczywiście musiałam pójść na działeczkę bo była piękna słoneczna pogoda.
Niestety ja jeszcze dużo nie narobię na działce po ziemia jeszcze zmarznięta - wczoraj sprawdzałam to tylko jakieś 5 cm jest miękko a głębiej zamarznięte.Kilka dni ;:3 i będę mogła działać.
Co do moich informacji na tematy działkowo-kwiatowe to staram się dużo czytać zarówno na forum jak i kupuję gazetki -Działkowiec i Mój Piękny ogród - znajduję w nich mnóstwo ciekawych rzeczy.
A to moje wczorajsze niespodzianki działkowe :tan

Obrazek

Moja psiunia też lubi kwiatki
Obrazek
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :wit
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

:;230 :;230 Ale wacha kwiatki! Super, moja tylko po nich skacze. Co do prawka to niestety tak jest, tylko nieliczni zdaja za pierwszym razem. Ja zdalam za trzecim i kierowca jestem dobrym , sama zjechalam samochodem pol Europy!
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

A co do gazetek to tez je uwielbiam, zwlaszcza Moj Piekny Ogrod, mama czasami mi go wysyla do Italii, ale tutaj tez znalazlam odpowiednik tej gazety tzw Casa in Fiore. Moze dla mnie nawet lepsze to wloskie wydanie bo klimat jest zdecydowanie inny i w innym czasie robi sie rozsady itd. Wiosna jest tutaj o miesiac wczesniej, w przyszlym tygodniu w jeden dzien ma byc plus 18.
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

I tej wiosny wcześniej przychodzącej mogę Ci pozazdrościć :D
Ale z drugiej strony dzięki temu ,że jest chłodno to mam czas po pracy posiedzieć w domku z dzieciakami albo znajomymi , bo jak tylko zrobi się ciepło to nikt nie uświadczy mnie w domu ;:65 ;:65 .
Będę siać kopać przesadzać :tan :tan
Czyli aktywny popołudniowy odpoczynek po ośmiu godzinach za biurkiem - coś pięknego :heja
A co do mojej psiuni to naprawdę jest grzeczna i kochana.Kwiatka wąchała bo ja się nim zainteresowałam i chciałam zrobić zdjęcie , więc ona musiała też zajrzeć co to tam rośnie.
Uwielbia chodzić ze mną na działkę i tam leżakować :;230
U mnie weekend też ma być już ciepły i ;:3 . Nie tak jak u Ciebie ale ....
zapowiadają jakieś 13 - 14 stopni na plusie - więc to już chybia wiosna :tan
Pozdrawiam serdecznie .
Życzę miłego popołudnia
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: mój mały kawałek zieleni

Post »

Ulciu - wspaniałe znaki nadchodzącej wiosny ;:138
***Ola***
Moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”