Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  
Autor Wiadomość
xadx
 Tytuł: Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"
PostNapisane: 23 lut 2011, o 10:12 
100p
100p

1 szt.
Witam.
Piękny ogród :)
Pozdrawiam serdecznie, Anna

Powstający ogród Ani

Zobacz profil Wyślij e-mail      

gosia79z
PostNapisane: 24 lut 2011, o 08:42 
200p
200p

1 szt.
Witam wszystkich.

Zima wróciła ze zdwojoną siłą.Śniegu brak, a mróz rano sięga -15 i więcej od kilku dni.Wszystkie moje roślinki leżą klapnięte, wiele z nich przybrało kolor czarny, chyba już po nich.Może gdzieś, z jakiegoś malutkiego serduszka odbiją.Aż mnie serce boli, gdy chodzę po ogrodzie i widzę takie rzeczy :(
Tym bardziej, że kiedy śnieg stopniał, to wszystkie były pięknie zielone, jędrne i myślałam, że zaraz za rogiem stoi wiosna, a one rozkwitną.
Śledzę wszystkie prognozy pogody i generalnie mówią o odwilży w weekend.Niech już będzie, bo ja chyba oszaleję. ;:223

Zakupiłam na allegro trochę nasionek i chcę wysiać, by uzyskać własne sadzonki min. lobelię, gazanię, dalię i różne inne.Na parapetach mam już dobrze ukorzenione sadzonki pelargonii, fuksji, oraz begonii.
Takie szczepki robię już 3 wiosnę, mam nadzieję, ze i w tym roku się udadzą.
W zeszłym roku, z powodzeniem uzyskałam z nasion,sadzonki gazani, nie sądziłam, ze to będzie takie proste.Dzięki temu miałam ponad 50 roślinek, sadziłam je dosłownie wszędzie.Jedna sadzoneczka, u nas na rynku, kosztowała 5 zł.Jeśli jest możliwość, to warto samemu wyhodować takie roślinki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mój oleander zaczyna tworzyć malutkie pączki kwiatowe.Jesienią został uratowany w ostatniej chwili.Ponieważ rósł w gruncie.Zasadziłam go tak zgonie z zaleceniami producenta, umieszczonymi na ulotce.Producent był z Włoch, więc moze nie przewidział, ze u nas mrozy :D Dzięki podpowiedzi ciociu, przesadziłam go szybko do byle jakiego kubła, teraz muszę mu ładną doniczkę poszukać.

W oczekiwaniu na ciepłe dni, pozdrawiam wszystkich gorąco!!!

AGNESS
PostNapisane: 24 lut 2011, o 08:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Gosiu u Ciebie istny busz na parapetach. Wiosnę przywitasz kwitnąco, jak już oleander ma pąki . A te maleńkie kwitnące begonijki to z sadzonek :shock: :?:

krysad71
PostNapisane: 24 lut 2011, o 11:39 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Gosiu, ładnie rozmnażasz roślinki. Mnie w tym roku fuksja nie przezimował. Przypuszczam, że za późno ją schowałam i przemarzła jesienią.

dankaja
PostNapisane: 24 lut 2011, o 11:45 
50p
50p
Tylko czekać na wiosnę z tymi parapetowcami. :D

Marta_S
PostNapisane: 24 lut 2011, o 12:18 
500p
500p

1 szt.
Widzę, że parapety się u Ciebie uginają :wink: ja też już czekam do weekendu aż ten okropny mróz sobie pójdzie. Szkoda, że musiało tak przymrozić :( oby tylko nasze roślinki nie ucierpiały :?

gosia79z
PostNapisane: 24 lut 2011, o 18:50 
200p
200p

1 szt.
Szczerze mówiąc, to w tym roku ten busz wyjątkowo skromny, a to dlatego, że z wielu roślin nie brałam jesienią szczepek, ponieważ były zakażone grzybem.
Begonie oczywiście też ze szczepek, te malutkie, już kwitnące, pobrałam z roślin wyhodowanych z jesiennych szczepek.Begonie, ciągle uszczykiwana, bardzo szybko się rozkrzewia i rozrasta, a uszczyknięte serduszka warto włożyć do ziemi i kolejne rośliny gotowe.Doniczki nakrywam woreczkiem foliowym na 2 tygodnie, robię w nim dziurki wykałaczką i mam mała "szklarenkę".Przyjmuje się 10 na 10.Na wiosnę sadzę wprost do gruntu, na skalniaki, małe rabatki, ale i do doniczek.

Mróz to u nas mały, co tam -15, dziś w nocy w Rosji było -37.A tak serio, to mam nadzieję, ze część roślin przeżyje.Wiem, że w wielu rejonach kraju leży śnieg, tam mróz nie narobi takich szkód.Gorzej gdy aura jest podobna do tej, jaką ja mam za oknem:Słońce, wiatr, zero śniegu i duży mróz.

gosia79z
PostNapisane: 4 mar 2011, o 08:08 
200p
200p

1 szt.
Witam

Wczoraj przyszły długo oczekiwane nasionka.Teraz tylko ziemia i już powoli można wysiewać.Kupiłam nasiona pomidora o nazwie Bawole Serce, gruntowy.Nie wiem jak to będzie z hodowlą pomidorów bez osłon, znajomi raczej odradzają, bo zaraza, bo choroby, ale ja spróbuję, a nóż się uda.
W zeszłym roku z powodzeniem rósł u nas pomidorek koktajlowy.

W tym tygodniu pogoda była piękna, zimno, ale słonecznie.Zajęłam się porządkami w ogrodzie.
Chciałam już nawet trochę z ziemi pogrzebać, ale zamarznięte jeszcze na amen.
No cóż, trzeba poczekać na wiosnę i cieplejsze dni.

Pozdrawiam

agatka123
PostNapisane: 4 mar 2011, o 08:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Gosiu wpadłam z rewizytą :wit . Zastałam piękny ogród, który widać , że tworzysz z pasją. Robisz bardzo ładne zdjęcia ;:108 . Jeżeli chodzi o bawole serca , to bardzo dobrze wybrałaś , też je sadzimy , są bardzo smaczne. Będę zaglądać.

marzenaF
PostNapisane: 4 mar 2011, o 09:45 
1000p
1000p

1 szt.
Koktailowe rosną jak złotko wszędzie,nic się ich nie ima :)

megi1402
PostNapisane: 4 mar 2011, o 23:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Fajnie wyglądają twoje parapety z maluszkami. Masz dobrą rękę do kwiatów, jeśli przyjmuje ci się 10 sadzonek na 10. Ja do tej pory rozmnażałam pelargonie i zawsze kilka wypadło. Muszę spróbować twojej metody z prymulkami i begoniami.
Czy ktoś może wie, jak się nazywają pomidory 'bawole serca' po łacinie? Googlowałam, ale nic nie znalazłam, a chcę poszukać sadzonek w tutejszych ogrodniczych.

Margo2
PostNapisane: 17 mar 2011, o 22:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja z bawolimi sercami mam marne doświadczenia. Pomidorki duże, ale mało. Lepiej mi rosły takie zwykłe. Ja miałam odmianę chyba Jutrzenka, ale co pomidor to inny smak. Nie wiem czy by Ci odpowiadał.

megi1402
PostNapisane: 18 mar 2011, o 09:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Chciałabym malinowe, żółte, koktailowe i sama nie wiem jakie jeszcze :D Zobaczę, jakie odmiany będzie miał ogrodnik i coś tam na pewno nam doradzi. W tamtym roku złapałam sadzonki w biegu w Praktikerze podczas kupowania materiałów budowlanych, podpisane były 'pomidor' :;230

gosia07
PostNapisane: 18 mar 2011, o 09:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Gosiu w pierwszym roku zaraza bardzo u mnie nie atakowała ale co rok było gorzej trzeba pryskać.Najlepiej udają się koktajlowe małe smaczne i zaraza ich tak nie łapie .

krysad71
PostNapisane: 21 mar 2011, o 11:45 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Ja też tylko sadzę koktajlowe dla posmakowania. Pomidor wymaga szklarni lub foliaka, żeby z mgłą i rosa nie weszła choroba.
Czym i jak często kropi się pomidorki. Środek musi mieć pewnie krótki okres karencji, one jak zaczną owocować to trwa długo a w tym czasie nowe grzyby atakują. Tak samo ogórek, kilka krzaczków miałam i tak szybko je zaatakowało.

Marta_S
PostNapisane: 21 mar 2011, o 13:16 
500p
500p

1 szt.
Gosiu wiosna przyszła :) a co tam u Ciebie?

gosia79z
PostNapisane: 26 mar 2011, o 09:04 
200p
200p

1 szt.
Witam wszystkich!!!

Dawno nie zaglądałam, ale na swoje wytłumaczenie mam ogrom pracy wykonanej w ogrodzie.Jeszcze mnie plecy bolą...
Najważniejszą rzeczą na wiosnę jest nawożenie rabat, a więc nawoziłam, od sąsiadów kilkanaście taczek obornika, oraz połowę mojego kompostu, taczek nie liczę, ale było ich kilkadziesiąt.Wszystko przekopane, zasilone, zagrabione i co tam jeszcze trzeba było zrobić, zrobione.
Wszystko zasiliłam też nawozem wieloskładnikowym, a różaneczniki i hortensje nawozem przeznaczonym specjalnie dla nich.
Przekopałam i powiększyłam warzywnik.Musiałam no to poświęcić kawałek trawnika, ale co tam, będzie mniej koszenia:))) Przygotowałam miejsce na pomidory, przekopałam, nawiozłam kompostu, ogrodziłam przed "niszczycielami".Zbudowałam też mały, prowizoryczny inspekt.Za ścianki posłużyły mi drzwi i ściany starej szafy, które wkopałam jakieś 20 cm, reszta wystaje, przykrywam to 2 warstwami foli, szczególnie na noc, bo ciągle zimno.Folę oczywiście czymś obciążam.Posiałam w nim koper, rzodkiewkę, sałatę.Zaniosłam też trochę doniczek ze szczepkami fuksji, begonii, pelargonii, a także sadzonki pomidorów koktajlowych.Wysiałam też do doniczek rącznik.Dziś z samego rana poszłam zajrzeć do mojego inspektu, ponieważ w nocy dosyć mocno wiało i padało i obawiałam się, że już go nie ma, ale trzymał się świetnie, musiałam tylko zlać wodę z okrywającej go folii.
Posadziłam już dymkę, oraz szczepki malin.To tyle w warzywniku.
Zrobię później trochę zdjęć i dodam.

W ogrodzie kwiatowym też sporo się dzieje.Zrobiłam nową, całkiem dużą rabatę, mam nadzieję, ze efekt w czasie kwitnienia będzie choć trochę przypominał moją koncepcję.
Powiększyłam też istniejącą już rabatę na duuużo większą.Wszystko oczywiście przekopałam, wywiozłam co niepotrzebne, nawiozłam obornika i kompostu.Z malutkiego doświadczenia wiem już, że takie przygotowanie rabaty, to najlepsze co możemy dać roślinom, a one odwdzięczą się cudnym kwitnieniem.
W tym roku nie szalałam z zakupami roślin, dokupiłam tylko 3 róze wielkokwiatowe, 2 pnące, oraz 3 różaneczniki, które mają zagospodarować dość ciemny kąt z kwaśną ziemią.
Trochę sadzonek dostałam od "dalszego sąsiada".

Miesiąc temu kupiłam kosiarkę-CHWAŁA ZWROTOM Z PODATKU-wczoraj przyszła, jest ogromna, ale będę śmigała!!!Ciszę się jak wariat, bo do tej pory miałam coś, co tylko z wyglądy i to pobieżnego przypominało kosiarkę:)

W domu busz.Wszystko rośnie jak szalone:

To pokrzywka, robię z niej szczepki i sadzę do gruntu

Obrazek

A to pelargonie i fuksje, mnożą się jak szalone, obcinam im "czubki" by lepiej się krzewiły, no i żal mi tego, co obrywam wyrzucać, więc sadzę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To miniaturowy słonecznik:

Obrazek

Pomidorki koktajlowe:

Obrazek

A tu wysiane: dalie, lobelia zwisła i lobelia przylądkowa, gazania, przypołudnik

Obrazek

oleander:

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich!!!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 433 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości