Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam
Agniwszko72 widzę, że dosyć blisko mamy do siebie, a jeśli wziąć pod uwagę fakt, ze z innymi forumowiczami mam 700 km, to nawet bardzo blisko.W Szczecinie dość często jesteśmy, ale głownie na "strudze", tam, gdzie jest skupisko tych wszystkich dużych marketów.

Marto, mój migdałek to też pozostałość po poprzednikach.Po przekwitnięciu, przycinam go dwa razy formując kulę.W zeszłym roku miał jakiegoś grzyba, pryskałam go, ale kwiatów już nie uratowałam, zbrązowiały w kilka dni.Mam nadzieję, że w tym roku będzie zdrów.

Gosiu, taki pomocnik to skarb :!: A jak on ze mną kosi, swoją małą kosiareczką.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu czytam, że pryskałaś migdałka, to one też chorują. Ja dopiero mam w planie zakupić wiosną. Wszytko widać musi się pryskać, ale drzewa w parkach też pryskają np. lipy czy kasztany.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Krysiu, migdałka pryskałam na choroby grzybowe.W zeszłym roku była u mnie plaga grzybów, chorowały, pelargonie, petunie, surfinie, migdałek, floksy, róże, pewnie coś jeszcze, ale już nie pamiętam co.Ja też nie wiedziałam, że tyle trzeba wszystko pryskać, ale teraz już wiem i kupuję różne preparaty, chociaż jakiś czas temu wyczytałam w prasie o tematyce ogrodniczej, o preparacie, który łączy w sobie 3 preparaty tzn. jest grzybobójczy, zwalcza szkodniki i działa jako nawóz dolistny.Nazywa się flora3active.Chcę go kupić w tym roku i wypróbować, a może ktoś już może się podzielić opinią na jego temat?Będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Nie słyszałam o nim, ale wiosną pryskam przede wszystkim na grzyby. Wszystko co się da, zanim wyjdą listki. To chyba działa, bo potem mam mniej latem, albo wcale. W zeszłym roku, przy takiej deszczowej pogodzie w lecie praktycznie nie pryskałam.
A pogoda od przyszłego tygodnia ma się ocieplać.
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu :wit
Już od kilku dni zaglądałam do Twojego ogródka . Jest piękny . Najbardziej podoba mi się fiołkowy trawnik ;:138 - super . Wiosną zrób kilka nowych zdjęć i pochwal się nim ;:108 . Miło ogląda się też kwiaty wiosenne - prymule , tak chciałabym żeby już kwitły . Wiosna już niedługo , więc będziemy mogły się cieszyć naszymi kolorowymi ogrodami :tan .
Pozdrawiam EWA
Spis linków
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj,mój migdałek też chorował w ubiegłym roku.A z tego co wiem nie tylko u mnie.Na czas kwitnienia zrobiło się zimno i ciągle padało.I kwiaty jak u Ciebie zbrązowiały i przykleiły się do gałązek.Jeden pęd stracił :(
Moja sunia też na początku przynosiła nam wykopane drzewka.A i jak się rozpędzi to nie patrzy gdzie i po czym ;:14 za ciężka żeby się szybko zatrzymać i mam...straty
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Dziękuję Gosiu za informację. Preparatu flora3active nie znam. My tylko drzewa kropiliśmy na grzyba ale to błąd. Wszystko choruje i efekt jest taki, że róże miałam bez liści. Uczymy się niemalże od podstaw.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu, Ty to dopiero masz areały :shock:
podziwiam włożoną pracę, bardzo fajnie powychodziły Ci skalniaki i kompozycje z kamieniami... roślin i tworzą piękne kępy, coś wspaniałego! i zawsze zazdroszczę starszych działek w wieloletnimi drzewami... :)
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam wszystkich
Margo, dobry sposób, ja też tak spróbuję w tym roku.
Ewkapaw, widzę, że i Ciebie zauroczyły fiołeczki na trawniku, w zeszłym roku dałam im się bardzo rozrosnąć i potraktowałam je nawozem, jeśli nie wygniją od nadmiaru wody, to pewnie jeszcze piękniej zakwitną.Z pewnością dołączę zdjęcia.
Aszka, widzę że i u Ciebie pogoda była podoba kiedy migdałek kwitł, może więc ta choroba od tego zimna o deszczu?
Krysiu, ja też uczę się wszystkiego od podstaw, metodą prób i błędów, czytam prasę, rózne fora, często kieruję się intuicją, korzystam z rad innych ogrodników, no i jakoś dajemy radę, ja i mój ogród :)
Snowflake, cieszę się, ze Ci się u mnie podoba.Wszystkie skalniaki i rabaty mają 2-2,5 roku, z wyjątkiem jednej, ale i ona została tak przerobiona, nasadzona, ze już prawie nie przypomina tej z przed kilku lat.Rośliny rosną szybko i bujnie, bo regularnie zasilam je obornikiem, a sadzę w kompoście własnej produkcji.

Pozdrawiam wszystkich, oby do wiosny!!!
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu :wit
Nie zaglądałam do Ciebie kilka dni a tu takie piękne zdjęcia. ;:65 ;:65
Cudny migdałek - na wiosnę też muszę sobie takiego sprawić , a jaki pomocnik Ci rośnie ho , ho :tan :tan
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu, dopiero trafiłam na Twoje pytanie w swoim storczykowym wątku, już odpisałam, przepraszam, ze tak późno, ale dosyć długo tam nie zaglądałam ;:196
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Ula, migdałek rzeczywiście pięknie kwitnie i zachwyca odwiedzających :)
Agness poczytałam odpowiedź, dzięki.
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

witaj :wit
łaczka fiołkowa zachwycajaca ;:138
czy prymulki sadzisz w słonecznym miejscu czy pod drzewami?
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”