Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
xadx
100p
100p
Posty: 197
Od: 21 lut 2011, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam.
Piękny ogród :)
Pozdrawiam serdecznie, Anna
Pozdrawiam serdecznie- Ania

Powstający ogród Ani
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam wszystkich.

Zima wróciła ze zdwojoną siłą.Śniegu brak, a mróz rano sięga -15 i więcej od kilku dni.Wszystkie moje roślinki leżą klapnięte, wiele z nich przybrało kolor czarny, chyba już po nich.Może gdzieś, z jakiegoś malutkiego serduszka odbiją.Aż mnie serce boli, gdy chodzę po ogrodzie i widzę takie rzeczy :(
Tym bardziej, że kiedy śnieg stopniał, to wszystkie były pięknie zielone, jędrne i myślałam, że zaraz za rogiem stoi wiosna, a one rozkwitną.
Śledzę wszystkie prognozy pogody i generalnie mówią o odwilży w weekend.Niech już będzie, bo ja chyba oszaleję. ;:223

Zakupiłam na allegro trochę nasionek i chcę wysiać, by uzyskać własne sadzonki min. lobelię, gazanię, dalię i różne inne.Na parapetach mam już dobrze ukorzenione sadzonki pelargonii, fuksji, oraz begonii.
Takie szczepki robię już 3 wiosnę, mam nadzieję, ze i w tym roku się udadzą.
W zeszłym roku, z powodzeniem uzyskałam z nasion,sadzonki gazani, nie sądziłam, ze to będzie takie proste.Dzięki temu miałam ponad 50 roślinek, sadziłam je dosłownie wszędzie.Jedna sadzoneczka, u nas na rynku, kosztowała 5 zł.Jeśli jest możliwość, to warto samemu wyhodować takie roślinki.

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Mój oleander zaczyna tworzyć malutkie pączki kwiatowe.Jesienią został uratowany w ostatniej chwili.Ponieważ rósł w gruncie.Zasadziłam go tak zgonie z zaleceniami producenta, umieszczonymi na ulotce.Producent był z Włoch, więc moze nie przewidział, ze u nas mrozy :D Dzięki podpowiedzi ciociu, przesadziłam go szybko do byle jakiego kubła, teraz muszę mu ładną doniczkę poszukać.

W oczekiwaniu na ciepłe dni, pozdrawiam wszystkich gorąco!!!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu u Ciebie istny busz na parapetach. Wiosnę przywitasz kwitnąco, jak już oleander ma pąki . A te maleńkie kwitnące begonijki to z sadzonek :shock: :?:
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu, ładnie rozmnażasz roślinki. Mnie w tym roku fuksja nie przezimował. Przypuszczam, że za późno ją schowałam i przemarzła jesienią.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
dankaja
50p
50p
Posty: 55
Od: 17 lut 2009, o 14:20
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Tylko czekać na wiosnę z tymi parapetowcami. :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3&start=28" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Widzę, że parapety się u Ciebie uginają :wink: ja też już czekam do weekendu aż ten okropny mróz sobie pójdzie. Szkoda, że musiało tak przymrozić :( oby tylko nasze roślinki nie ucierpiały :?
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Szczerze mówiąc, to w tym roku ten busz wyjątkowo skromny, a to dlatego, że z wielu roślin nie brałam jesienią szczepek, ponieważ były zakażone grzybem.
Begonie oczywiście też ze szczepek, te malutkie, już kwitnące, pobrałam z roślin wyhodowanych z jesiennych szczepek.Begonie, ciągle uszczykiwana, bardzo szybko się rozkrzewia i rozrasta, a uszczyknięte serduszka warto włożyć do ziemi i kolejne rośliny gotowe.Doniczki nakrywam woreczkiem foliowym na 2 tygodnie, robię w nim dziurki wykałaczką i mam mała "szklarenkę".Przyjmuje się 10 na 10.Na wiosnę sadzę wprost do gruntu, na skalniaki, małe rabatki, ale i do doniczek.

Mróz to u nas mały, co tam -15, dziś w nocy w Rosji było -37.A tak serio, to mam nadzieję, ze część roślin przeżyje.Wiem, że w wielu rejonach kraju leży śnieg, tam mróz nie narobi takich szkód.Gorzej gdy aura jest podobna do tej, jaką ja mam za oknem:Słońce, wiatr, zero śniegu i duży mróz.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam

Wczoraj przyszły długo oczekiwane nasionka.Teraz tylko ziemia i już powoli można wysiewać.Kupiłam nasiona pomidora o nazwie Bawole Serce, gruntowy.Nie wiem jak to będzie z hodowlą pomidorów bez osłon, znajomi raczej odradzają, bo zaraza, bo choroby, ale ja spróbuję, a nóż się uda.
W zeszłym roku z powodzeniem rósł u nas pomidorek koktajlowy.


W tym tygodniu pogoda była piękna, zimno, ale słonecznie.Zajęłam się porządkami w ogrodzie.
Chciałam już nawet trochę z ziemi pogrzebać, ale zamarznięte jeszcze na amen.
No cóż, trzeba poczekać na wiosnę i cieplejsze dni.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu wpadłam z rewizytą :wit . Zastałam piękny ogród, który widać , że tworzysz z pasją. Robisz bardzo ładne zdjęcia ;:108 . Jeżeli chodzi o bawole serca , to bardzo dobrze wybrałaś , też je sadzimy , są bardzo smaczne. Będę zaglądać.
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1680
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Koktailowe rosną jak złotko wszędzie,nic się ich nie ima :)
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Fajnie wyglądają twoje parapety z maluszkami. Masz dobrą rękę do kwiatów, jeśli przyjmuje ci się 10 sadzonek na 10. Ja do tej pory rozmnażałam pelargonie i zawsze kilka wypadło. Muszę spróbować twojej metody z prymulkami i begoniami.
Czy ktoś może wie, jak się nazywają pomidory 'bawole serca' po łacinie? Googlowałam, ale nic nie znalazłam, a chcę poszukać sadzonek w tutejszych ogrodniczych.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Ja z bawolimi sercami mam marne doświadczenia. Pomidorki duże, ale mało. Lepiej mi rosły takie zwykłe. Ja miałam odmianę chyba Jutrzenka, ale co pomidor to inny smak. Nie wiem czy by Ci odpowiadał.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Chciałabym malinowe, żółte, koktailowe i sama nie wiem jakie jeszcze :D Zobaczę, jakie odmiany będzie miał ogrodnik i coś tam na pewno nam doradzi. W tamtym roku złapałam sadzonki w biegu w Praktikerze podczas kupowania materiałów budowlanych, podpisane były 'pomidor' :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”