Rudominkowe kolory

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Rudominkowe kolory

Post »

Witam serdecznie,

Od jakiegoś czasu podglądam Wasze ogrody, podziwiam kompozycje i szukam inspiracji.

Mój ogród powstaje od 2 lat, w trakcie budowy domu zasadziłam drzewka owocowe, później powoli dosadzałam roślinki cebulowe, byliny, krzewy. Sporą część dostałam od dobrych duszyczek, część kupiłam. Moją chlubą jest lawenda, którą mam 4 lata - rosła w poprzednim ogrodzie, a latem kwitła tak:

Obrazek

Działka ma 15 ar, część zajmuje dom, jest spory trawnik - na potrzeby dzieci i męża, który potrzebuje "przestrzeni" :;230
Na szczęście jeszcze sporo mi zostało do zagospodarowania :)
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Od tego zaczynałam:

Widok za domem
Obrazek

To jest widok z balkonu w stronę południową, gdzie jest większa część ogrodu
Obrazek

Moja działka kończy się przy tym białym budynku u góry zdjęcia, obok samochodu. Na tej części, która nie jest zaorana rosną drzewa owocowe: jabłonki, grusze, śliwy, wiśnia i czereśnie. Potem dosadziłam jeszcze agrest - biały i czerwony, oba szczepione na pniu, jagodę kamczacką i czarną porzeczkę. Większość tego zaoranego terenu to trawnik ;:223 Rabaty będą wzdłuż ogrodzenia ze wszystkich stron, oraz od strony południowej pomiędzy studnią a sadem...To tak na razie, potem niepostrzeżenie trawnik będzie się zmniejszał, ale o tym sza.... ;:162
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Witaj Aniu :wit

Świetnie że w końcu zdecydowałas się na swój wątek ;:138
Zapowiada sie ciekawie ;:108 Będę zaglądać !
Lawenda piękna !

I czereśni zazdraszczam :uszy uwielbiam je, zwłaszcza rwane takie prosto z drzewa ;:138
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Cześć Agata, fajnie, że trafiłaś do mnie :tan
Czereśnia jeszcze nie owocowała, ale mam nadzieję że w tym roku pojawią się pierwsze owoce...

Może taki żonkil przywoła wiosnę ?


Obrazek
wspomnienie wiosny 2009
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Żonkil cudaczny .Takiego jeszcze nie widziałam .
Miejsca sporo ,a o zmniejszaniu trawniczka sza....Skąd ja to znam. ;:224 :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Jola ma racje - żonkil cudaczny i śliczny :D
Szkoda że ja mam u siebie tak mało miejsca.... i juz ciężko nawet z trawnika coś uszczknąć ;:224
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Cześć Aniu :-) Lawenda imponująca, a i żółty narcyz nieprzeciętnej urody :-)
Pokazuj fotki, bo my tu niecierpliwi jesteśmy i spragnieni nowych opowieści :-)
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Aniu, właśnie zauważyłam, że masz link w stopce! No super, że się zdecydowałaś, a to pierwsze zdjęcie lawendy ma bardzo ładne kolory. Ja zdecydowałam się na białą, ale dość późno wsadziłam sadzonkę, nie mam pojęcia, czy coś z niej będzie?
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Witaj Rudominko ;:138
Aniu, bardzo się cieszę, że założyłaś wątek :D Teraz będziesz miała motywację, żeby obfotografować wszystkie zmiany. A za kolejny rok zobaczysz, jak nieprawdopodobnie szybko powstaje OGRÓD!
Najfajniej, że masz taka dużą działkę. O matko, ilez tam się zmieści roślini kompozycji :tan
Pozdrawiam serdecznie - Ula
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Rudominkowe kolory

Post »

I ja się dołączę do obserwatorów :heja
Ale będzie się działo :uszy
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Oooo, dopiero pytałam, czy założysz wątek, weszłam sobie na stronę ogólną i zauważyłam, że już tu jesteś :wink:
Działkę masz wzdłuż drogi, trzeba będzie się chyba trochę zasłonić :roll: , czym? kiedy????
Od której części świata jest droga???
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Jolanta, Agata, Siberia, Ula, Ania, Ela - bardzo mi miło, że do mnie zajrzałyście :wit

Drogi jest sporo....70 m, to zachodnia strona. Na szczęście to tylko uliczka osiedlowa, więc ruch znikomy. Osłonić się muszę, zwłaszcza, że taras jest widoczny od strony drogi. Jak uda się w tym roku (wreszcie) zrobić docelowe ogrodzenie, to wtedy będzie obsadzone żywopłotem mieszanym.

Zapewne prędzej powstanie żywopłot od strony północnej - odgrodzę się od pola, które zapewne jakiś czas pozostanie niezabudowane, a na razie jest nieużytkiem, nawet nie koszonym :evil:
Chciałabym coś iglastego, ale mam mętlik: świerk biały, jakieś jodły, czy ładne żywotniki....Przed nimi będą azalie, borówki i wrzosy - tak ogólnie ujmując :D
Na razie jest tam przechowalnia :;230 winobluszcz pięciolistkowy, liliak (nie wiadomo jaki bo jeszcze nie kwitł), forsycja, prawdopodobnie kalina, rozchodniki olbrzymie, tawuły japońskie, żurawki oraz trytomy i lilie - takie zwykłe, żółte - te dwie ostatnie wsadziłam tam "tymczasowo", nie miałam lepszego miejsca ;:224

Tu są zmieszane dwie odmiany tawuł, już je rozdzieliłam :;230
Obrazek

Rozchodniki
Obrazek

Obrazek

I po pierwszych przymrozkach
Obrazek

I żurawki - wszystkie bezimienne, jak ktoś rozpozna, to proszę o info
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I wiosennie: ciemiernik cuchnący, niestety coś podupadł przez zimę (przemarzł?), więc nie jestem pewna jak zaprezentuje się w tym roku
Obrazek
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Jeśli chodzi o żywopłot z iglaków, to kiedyś przeczytałam pewną poradę, która zapadła mi głęboko w pamięć.
Autorka artykułu o żywopłotach radziła, żeby stosować jednak nasadzenia mieszane. Odradzała jednorodne posadzone w równych, geometrycznych odstępach. Uzasadniała to tym, że każda słabiej rosnąca w szeregu roślina będzie psuła wizerunek całości, a wypadające (po przemarznięciu lub chorobie) egzemplarze będą jak szczerby w uzębieniu.
Jestem całym sercem za żywopłotami mieszanymi. Nigdy nie są nudne.
W drodze do swego ogrodu mijam łąkę, której nie widać, oddzieloną od drogi żywopłotem z gęsto posadzonych świerków, brzóz i sosen. Widok jest bajeczny. Drzewa mają od 5 do 7 metrów. Sosny są najniższe i zagęszczają dolne partie. Kiedy podrosną, można tam dosadzić z kolei coś niższego (jałowce), albo wcześniej na siatce puścić bluszcz.

Druga żurawka boska... :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”