Ogród piofigla cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Tomuś, zapomniałam napisać że hortensja pnąca może rosnąć swobodnie. Przyjmuje bardzo fajną formę. W zimie widać jej śliczne pokręcone pędy. Na pw przesyłam Tobie link z informacją o uprawie oraz są tam zdjęcia zastosowania jej nie tylko jako pnącza.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tak Witku, pewnie każdy z nas ma swoje ulubione miejsca, do których chętnie wraca i za którymi tęskni. Ja zachwycam się wszystkim co uda mi się nowego zobaczyć, zwłaszcza przyrodą i tym co dla mnie piękne, ale kiedy pojawiam się w moich rodzinnych stronach, zawsze mnie jakoś pod sercem ściska, łezka się w oku kręci, nawet oddycham tak jakoś pełną piersią, ej....
To raczej nie możliwe, ale myślę że mógłbym tam powrócić i założyć ogród pod lasem...
Tymczasem pielęgnuję krakowski kawałek ziemi :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomniejszane zdjęcia nie wyglądają rewelacyjnie

Elu bardzo dziękuje, to fajnie że może rosnąć swobodnie, bo nie mamy miejsc przy ścianach, a pierwotnie myślałem że takiego miejsca potrzebuje. Zaraz będę przyglądał się tym informacjom które mi przesłałaś, może i mnie uda się wreszcie kiedyś pochwalić, hortensjami, to takie wspaniale rośliny :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Wydaje mi się, że wtym roku Twój ogród był jeszcze piękniejszy niz w zeszłym.
Zamierzam na wiosnę kupić kilka rh. Bedę tworzyła nową rabatę, o ile zwalczę opór rodziny :D
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Gosiu dla uczciwości powiem, że dwa pierwsze zdjęcia są zeszłoroczne, a kolejne dwa tegoroczne. Z mojego poprzedniego wątku zniknęło większość zdjęć, dlatego będę przeplatał zdjęcia, a też w tym sezonie nie zrobiłem ich za wiele. Gosiu, jeśli przełamiesz opory rodziny a sama masz chęć nabyć rh, to myślę że niewielu z nas będzie Ci to odradzać, te rośliny dają wiele radości, ja polecam :D
Sam wiosną kupiłem nowe i różaneczniki i azalie, możesz zerknąć, malutkie, ale zaczekam, urosną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Początkowo myślałem, ze posadzę je razem na rabacie tylko rododendronowej, ale niestety z braku czasu taka rabata jeszcze nie powstała, te rośliny wspaniale wyglądają rosnąc w dużej grupie :D
Teraz widzę na tych zdjęciach że moja trawa nie nadaje się do publikowania, same chwasty

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Igor, masz rację, niech im pogoda sprzyja, chociaż wg. mnie, to dla ich długiego kwitnienia,lepszy mżawkowy, niż upalny maj. Przekonałem się o tym wielokrotnie.
Dzięki że wpadłeś, muszę zajrzeć co tam u Ciebie, bardzo często widuję Twoje posty w wielu wątkach, muszę przyznać Igor że masz wigor, zrymowało mi się, no ale wiadomo młodość , wielu z nas pozostaje już tylko do niej wzdychać albo ją wspominać....wracajmy lepiej do ogrodniczych spraw :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

No widzisz, dawno nie oglądałam Twoich rabat, dlatego dla mnie są coraz piękniejsze :D
Ja juz jestem przekonana do rh. Własnie chce zgromadzić kilka w jednym miejscu dla wiekszego efektu.
Ale Twoich połączeń rododendronowo, azaliowo, iglakowych to chyba nikt nie przebije.
Awatar użytkownika
mmgosik
50p
50p
Posty: 62
Od: 9 lis 2010, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj ! Jestem zauroczona Twoim ogrodem !! ;:180 :-D Ja dopiero zaczynam zabawę na forum i w ogrodzie. Będę często do Ciebie zaglądać ponieważ zakochałam się w azaliach i rh, a Twoje zestawienia po prostu mnie powaliły !!
Pozdrawiam
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku Twój ogród wygląda przecudnie jak kwitną rododendrony i azalie , jest bardziej kolorowy niż mój ;:63 ;:63

I jakie to już piękne okazy .Dobrze ,że mamy zdjęcia możemy podziwiać ich piękno jesienią i zimą .
Genia
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Igor, hm..architektura krajobrazu, to już wszystko jasne :D

Gosiu miło że moje połączenia iglaków z rh, podobają się Tobie, ale daleko mi do mistrzów naszego forum :D

mmgosik witaj na forum i w moim wątku. Dziękuje za miłe słowa. Kiedy pochodzisz po ogrodach innych naszych forumowiczów, będziesz dopiero wtedy zachwycona, ja oczywiście staram się też nie być "na końcu". może podaj imię, coś tam się domyślam ;:224 , będzie sympatyczniej, no i kiedy zobaczymy Twój watek ogrodowy? :D

Tak Geniu poszalejmy z reminescencją sezonu, przypomnijmy sobie kolorowy ciepły czas. Widziałem jak Twój watek tętni kolorami :D

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Igor to tegoroczne nabytki, w przyszłym jeszcze dokupię,wiosną kupiłem 10 szt, chociaż liczę teraz w pamięci i wychodzi mi 8, nie pamiętam. To takie wspaniałe rośliny, nie są kłopotliwe a kiedy kwitną to sam wiesz... :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku, że też nikt jeszcze nie wyhodował rh, który kwitłby od wiosny do jesieni. Jakże piękne i kolorowe byłyby wtedy ogrody przez cały sezon.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

To prawda byłoby wspaniale, ale co z letnimi pięknymi kwiatami, nie byłoby im trochę smutno?

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomek ja też się przychylam do sugestii Romka , może jednak ktoś nad tym pomyśli ? ale to raczej nie w interesie producentów roślin , bo o ile mniej roślin ludzie by kupowali .
Kupili by sobie kilkanaście krzaczków RH i azalii i ogród cały czas kolorowy ;:7

Genia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”