Ogród piofigla cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Jolu, cieszę się że mogę Cię gościć, postaram się pokazywać nasz ogród, chociaż w tym sezonie zdjęć robiłem mało. Do maja zajmowaliśmy się ogrodem normalnie jak co roku, a w czerwcu nastąpił krach zdrowotny, trzeba było zająć się bliskimi a rośliny musiały radzić sobie same. Warzywnik np. zarósł tak że chwasty sięgały mi do pasa, wyrwałem to trawsko dopiero w październiku,z warzyw udało się zebrać jedynie kilka pór, i podobnie podupadło wiele rzeczy. W szklarni jedyne co to było trochę pomidorów i parę papryk. Obecnie powoli wraca wszystko do normy, oby tak dalej i jak najdłużej :D

Geniu ta czerwona róża jest w kroplach deszczu, bo najczęściej w tym roku w takim stanie można je było spotkać, o choćby ta bidusia:

Obrazek

ale udało mi się znaleźć też suchą

Obrazek

Kupiłem wiosną kilka róż, dość fajnie nawet kwitły, jednak mało się rozrosły, przygotowałem im odpowiednie podłoże gliniasto-piaszczysto-kompostowe wg. forumowej instrukcji, może w przyszłym sezonie lepiej się zaprezentują.
Geniu co kwitło u nas? np. liliowce, również od Ciebie, trochę lilii, mieczyki, powojniki, dalie, w donicach dużo pelargonii bo bardzo je lubimy.

Pysznogłówki po raz pierwszy u nas w ogrodzie, dowiedziałem się o ich istnieniu, tu na forum

Obrazek

Rudbekie, lato bez nich nie byłoby latem

Obrazek

Mieczyki, to piękności, szkoda tylko że bez podpórki nie są same w stanie ustać

Obrazek

Wszystkie zakupione lilie okazały się jasne albo kremowe, kupię jeszcze wiosną u innych sprzedawców

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A te szlicznoty, to prezenty od Ciebie Geniu, jedne z wielu

Obrazek

Dziękuje że wpadłyście :D

Pozdrawiam Tomek :wit
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Tomku, pięknie wyglądają jesienią berberysy, także te strzyżone w kulki. Wstawiaj zaległe zdjęcia. Wszędzie w ogrodach panuje koniec jesieni, a u Ciebie będzie można pooglądać zdjęcia z pełni sezonu.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Romku sąsiedzie, postaram się, chociaż jak pisałem wcześniej nie za bardzo mam się czym chwalić :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku nie bądź skromny ogród masz przepiękny .
Pysznogłówkę masz pierwszy rok ?.Lilie przecudne ,mnie się podobają .

Genia :wit
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku to zdjęcie z ławeczką to moje ulubione miejsce. Rabatka przepiękna, podoba mi się chmurka pomarańczowych liliowców.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Geniu można śmiało powiedzieć że wszystkie nasze-forumowiczów ogrody są piękne, każde oczywiście na swój sposób, piękne jest też to że w ogóle zajmujemy się ogrodnictwem, upiększamy ten nasz mały świat :D
Tak, pysznogłówki kupiłem, kiedy u Eli-kajpej ujrzałem dużą ich kępę, spodobały mi się, jak wszystko u Eli. Kupiłem sadzonkę w małej doniczusi i od razu pięknie się rozrosła. Zauważyłem że pysznogłówki wędrują pod ziemią i zdaje się że będę wiosną już mógł odsadzić sadzonkę w inne miejsce.
Geniu zobacz, te kwiatuszki też od Ciebie:

Obrazek

Dziękuje Elu, pamiętam jeszcze z poprzedniego wątku że to miejsce przypadło Ci do gustu. Ten pomarańczowy liliowiec jest niezniszczalny, bardzo prosty i zwyczajny, ale ja go bardzo lubię :D

Obrazek

Obrazek

Z mojego pierwszego wątku zniknęło większość zdjęć, dlatego ośmielę się czasem pokazywać zdjęcia z różnych okresów, żeby ktoś kto tu zajrzy pierwszy raz nie pomyślał, że w naszym ogrodzie nic nie rośnie... :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Veni vidi :wit
W skupieniu obejrzałem Twój ogromny Ogród Tysiąca Pięknych Roślin :shock: Jest na czym oko zawiesić, chciałoby się rzec. Tym milej, że jak się okazuje jesteśmy sąsiadami, choć ja w Ogrodzie Botanicznym w "naszym mieście" byłem chyba z 8 lat temu :D Tak dojrzałego jak Twój ogrodu chyba nie dożyję, bo ja dopiero zaczynam a latka lecą, ale miło popatrzeć na takie dokonania.
Masz piękny widok na południe z okien swojego domu. Tatry na dzień dobry, noooo, pełny szacun ;:180

Aha, i te berberysy cięte w kulkę (o ile pamiętam), to już z żoną podpatrzyliśmy i z pełną bezwzględnością skopiujemy ;:224
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku ;:167 melduje się w nowym wątku :wit

Zdjęcia BOSKIE !!!
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

vitoldo miło mi Cię gościć. Kiedy po raz pierwszy, szukałem jakiejś możliwości pokazania naszego ogrodu na szerszym polu, wydawało mi się że mamy co pokazać i pochwalić się, ale kiedy dotarłem na forum bardzo szybko przekonałem się oglądając ogrody innych forumowiczów, ogródek posiadamy dość skromny. Może tak, rośnie u nas trochę dorodnych iglaków, rododendronów i zwłaszcza wiosną wygląda to malowniczo, ale ogólnie mamy wiele do nadrobienia, a wielu spraw nie jesteśmy w stanie przeskoczyć.
Ten widok z okien to niestety nie Tatry a Babia Góra ( tak dotychczas myślałem, ale z błędu wyprowadził mnie inny, powszechnie znany forumowicz, również mój sąsiad, teraz oczywiście nasz)
Co do dokonań, to zanim napisałem te słowa zajrzałem do Waszego ogrodu, to ja mówię szacun ;:180


Obrazek

Obrazek

Obrazek



WitajHalinko, dziękuję Ci za odwiedziny :D

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj, Tomku :D
Bardzo się cieszę, że ponownie prezentujesz swój ogród- należy do moich ulubionych na forum!
Niektóre berberysy mam już ogromne i chyba zrobię takie kule, jak u Ciebie :)
Serdecznie Cię pozdrawiam :wit
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku może teraz uwierzysz w słowa vitoldo , bo mnie nie wierzysz .
Jestem zauroczona Twoim ogrodem od pierwszych zdjęć .

Ale rozumiem ja też nie jestem zadowolona ze swojego , choć jak kwitną tulipany , irysy czy liliowce to brakuje mi tchu z wrażenia .

Genia
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Tomku
W wątku Dali , Fela wstawiła link z ogrodami. Obejrzałam go i Ciebie też zachęcam do spaceru po pięknych ogrodach. Tomku niektóre z nich przypominały mi Twój ogród. Np. formowane w kule bukszpany.
Może zainteresują Ciebie zdjęcia ogrodów lekko stylizowane ogrodami japońskimi. Pamiętam że w Twoich marzeniach jest realizacja takiego ogrodu.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Piękne widoki . :P ;:138 ;:138 ;:138
Życzę, aby ze zdrówkiem w rodzinie było już wszystko OK . :!:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”