Mój ogród - leda16

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Hostowiska:

Obrazek

Niektóre już kwitną:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Co można robić w ogrodzie, w tak straszliwe upały? Ja podziwiam cudze ;:167 , piję kompot ;:136 , chwytam witaminę D ;:3
Mój ogród - zapraszam
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród - leda16

Post »

leda16 pisze:
Pamiętacie te aniołki? Niezapominajki same się wysiały

Obrazek

:wit Leda :)

To zdjecie jest przeurocze! PIękny masz ogród, taki duży, swobodny, ładnie Ci rośliny zaglądają do salonu :) Musisz czuć się wspaniale mieszkając w takim pięknym otoczeniu :)

Ja mam podobnej wielkości działkę i dom w trakcie budowy, więc ja w otoczeniu swojego ogrodu jeszcze nie mieszkam, ale myślę, że już niebawem się to zmieni :)


Pozdrawiam Cię serdecznie!
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witaj Amanito ;:138

Cieszę się, że do mnie zajrzałaś. Wątków jest tak dużo, że trudno wszystkich odwiedzić. Susza wreszcie się skończyła i nie wiem, czy jeszcze coś można przesadzić przed zimą.
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Usłyszałam wołanie pomocy! Witaj sąsiadko!
Sama sobie jesteś winna, ze goście do Ciebie nie wstępują, bo nie wiedzą o twoim ogrodzie! w podpisie koniecznie umieść link do wątku czyli adres pod który mamy przychodzić :wit
Śliczny ogród a jak przeczytałam o 30 orzechach to cud że to wszystko pod nim i rośnie! Uwielbiam orzechy :;230
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - leda16

Post »

I teraz już wiem gdzie jest Twój ogród! Czekam na letnie zdjęcia, bo widzę że niektóre rośliny czują się u Ciebie wspaniale! Hosty prześlicznie kwitną! ;:167
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród - leda16

Post »

O, widzisz? Rada Marysi już zadziałała.
Ogród pod orzechami? To chyba wyzwanie, bo to ogromne drzewa. Ale widać masz swoje sposoby, żeby twoje rośliny tam rosły. Czy te orzechy owocują? Owoców musi być ogrom ;:oj
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witam następnych Gości ;:138
Z powodu upałów , ogród w szybkim tempie chyli się do jesieni. Liście paproci uschły, na jabłoniach ani jednego jabłka, za to szmatławe orzechy pewnie obrodzą jak zwykle. Ale 2 uschły dokładnie :tan i nadają się tylko na drzewo do kominka.
Na posesji mam jeszcze starą, ok. 150-cio letnią drewnianą chałupę. Dotąd stała i czekała cierpliwie na zgodę rozbiórki u...wojewódzkiego konserwatora zabytków :lol: Zgodę wreszcie mamy, nie dostaliśmy natomiast zgody na dwa garaże (blaszaki ;:14 ), żeby tam przenieść narzędzia ogrodowe zlokalizowane w tej chałupie właśnie, co przedłuży żywot "zabytku" do przyszłego roku.
W bilansie roku tego nie zmieścił się również plan czyszczenia dużego oczka wodnego oraz przenoszenie krzewów na miejsce po chałupie.
A oto zabytek od płd. i zachodu:

Obrazek

Obrazek
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Jakieś dwa tygodnie temu, po wielkiej ulewie, przesadziłam liliowiec żółty, który w lecie wyglądał tak:

Obrazek

Prawie dusił się pod wysoką thują i marniał. Na wiosnę , w dobrej ziemi ogrodowej odżyje i pokaże swoją krasę. Zastanawiam się nad przesadzeniem irysów, ale nie wiem, czy jeszcze można To miejsce pod "zabytkiem" bardzo by się przydało, bo ciasno się zrobiło w ogrodzie.
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Ledo, zabytek na zdjęciu nawet uroczy. Ja dostrzegłam w nim potencjał przede wszystkim w postaci starych cegieł do wykorzystania. Przydałyby mi się takie ;:224 . Jak to robisz, że rośnie Ci cokolwiek pod drzewami? A jeszcze w dodatku hosty, które lubią wodę :shock: Ogród masz sielski i bardzo fotogeniczny, przypomina park.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Witaj Kaniu
Cegły, ręcznie robione mają ok. 150 lat i są do wzięcia przy rozbiórce domu. Pewnie mieszkasz za daleko, żeby się pofatygować. Ale zgłosił się jeden amator z Krakowa, który urządza ogród w stylu angielskim i część wykorzysta na ścieżki ogrodowe. Uszy stają do góry jak opowiadał, co On z tymi cegłami zrobi. ;:oj Przede wszystkim postawi je bokiem a nie na płasko i każda cegła będzie tkwiła w betonowym korytku.
Teren ogrodu ma wbrew pozorom wysoki poziom wód gruntowych i jest gliniasty, co zatrzymuje wody opadowe. Ale pod każdą posadzoną roślinę wsypuję stosowną ilość ziemi ogrodowej kupnej. Składników odżywczych starczy roślinie na co najmniej 2 lata, niezależnie od tego na wiosnę nawożę je jedno sezonowym nawozem. Drogi on, ale starcza do jesieni.
Mój ogród - zapraszam
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Ledo, rzeczywiście do Krakowa mam kawałeczek :D . To, że pan będzie kładł cegłę "na sztorc" mnie nie szokuje, bo widziałam już ścieżki zrobione w ten sposób, ale to korytko dla cegły mnie intryguje. Pewnie pan wie, co mówi i ścieżka u niego przeżyje kolejne 150 lat! O ile nie zamieni się wkrótce w mączkę ceglaną, bo słyszałam i o takich przypadkach :roll: . A Tobie nie przydałaby się taka cegła choćby i na ścieżki? To bardzo piękny materiał ;:108 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród - leda16

Post »

Trafiłam do ciebie przez przypadek.
Ale masz ciekawy, piękny już ogród.
I widzę hosty lubisz, tak jak i ja ;:167
Trochę widzę takich samych jak i ja mam.Rabaty ładnie prowadzone.Rodki, azalie, ;:215
Ja też mam ten Oman wspaniały i tez go kontroluję.Bo inaczej zaomani mi się cała działka. ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”